• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotodrljače, freze, tanjuraće...

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
do sada sam radio sa kvernelandovom roto drljačom koja je proizvedena u italiji i stvarno je svašta prošla i nije bilo problema.vidio sam jednu na sajmu u gudovcu ali je u odnosu na VN dosta skuplja pa zato o njoj i ne razmišljam.za maschio znam da je odlična ali i VN je vjerovatno super jer ne proizvodi je bilo tko.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
evo moje tanjurače
i544017_DSC01605.JPG
 
M

Markolino

Guest
josip123 kaže:
kupnja nove rotodrljače od 3m i odmah jedna dilema vogel noot ili maschio?vidim da svi hvale maschio,a da li tko ima iskustva sa vogel noot-om?
ja Imam godinu dana Terramat 3 m s packerom i liftom.moj trak ide s njom bez problema.
Zadovoljan sam s njom,ali kaj ti velim - nova je svaka dobra i vn i maschio;ima ju moj prijatelj,novu ju kupil
i radi već 6 god bez problema.
A inaće se cijeli pogon VN-a preselio u mađarsku zbog jeftinijih troškova.
Idi u austriju kod Ullena pa buš videl da na svim tablicama od VN strojeva piše mađarska
Imam i Pluga 1050 VN vario i jako sam zadovoljan s njim.
E da mi je jooš i gruber :D :D :D
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ma i ja sam se odlučio za VN terramat sa paker valjkom.cijena je oko 59000 kn bez hidro lifta,lift ću kupiti tek pred sjetvu ječma i žita jer mi drugu opciju ne dozvoljavaju financije a ne želim nikakav kredit.nego daj mi reci koliko godišnje obrađuješ zemlje sa rotodrljačom i kakve su kod vas zemlje?i ja imam VN plug ali moj je 950 i za sada je dobar,kupio sam ga prošle godine za 16800kn u agronomu iz požege a sada je toga istog pluga cijena oko 23000kn.gruber još uvijek nemam pa taanjuram strnjake sa teškom tanjuračom cirka 3 tone i 26 diskova sa zahvatom od 3m.inače trenutno obrađujem oko 70 jutara,prošle godine sam imao oko 20jutara ali kod nas ljudi masovno ostavljaju poljoprivredu i daju zemlju u najam pa sam se ja prihvatio toga i stalno povećavam površine.do kraja godine ću vjerovatno imati blizu 100 jutara.
 
M

Markolino

Guest
Ja sam ju platil najesen 75.000 s liftom i packerom cijena je s pdv-om.
Obrađujemo negdje oko 200 jutara trenutno , ali to može varirati iz godine u godinu i po 50 jutara
Ovisno o državnim oranicama.kod mene ti ima puno laganih tala ali ja trenutno imam i nekoliko teških,ali to niije
bil problem za rotodrljaču.malo polaganije idem da bolje usitni i to je to.da je prednji valjak još bi bolje bilo.
ali to željezo košta ti mater kaj jen dobar auto isto kak i gruber,a nemogu nabaviti rabljeno nikaj 3 metra
A ja sijem sa rotodrljačom i pšenicu,ječam zajedno u kombinaciji sa D7 i sijem KUKURUZ naproljeće:
prikopčam gaspardo 4 reda na lift i tojeto.ne treba ti radnik koji ti bude pripravljal tlo,a rotodrljaču ne treba
jako pustiti u zemlju naproljeće,jer je već zatvorena brazda(ja ju zatvaram sjetvospremačem)pa je lagano obrađena.
markiri su hidraulični na gaspardu tak da nemam brige.
Josipe123 kaj imaš od strojeva?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
markolino daj mi reci jesi li kupio rotodrljaču sa običnom getribom ili možeš mijenjati zupčanike pa da tako imaš dvije brzine?meni će sutra javiti iz agronoma kolika je cijena rotodrljače sa dvije brzine,ako razlika nije prevelika kupit ću taj model.stroj stiže za otprilike desetak dana.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
I ja imam Terramat-icu ali je 2,5 metra i običan valjak ali radi perfektno...napravim extra sjetveni sloj...ali kaj ja to uopće i pišem???!!!pa valjda svaki normalan ratar zna o čemu je rječ kad se spomene ROTOBRANA! :twisted:

Moja je kupljena u proljeće 2008 godine i prezadovojan sam s njom, cijena 39 tkn sa pdv-om! Godišnje napravi 40 rali,redovno ju održavam i nadam se da bude dugo išla...!Hidrolift nije u planu...

evo slika za osvježenje!
i618041_Photo0074Dma.jpg
i618040_Photo0069Ajg.jpg
i618039_Zetor7340iVogelNootTerramat2.5m2.jpg
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
BELEC7340 ta rotodrljača stvarno super izgleda,moja je trebala stići jučer ali negdje je nešto zapelo pa se nadam da će stići ovih dana.da li je kod tebe obična getriba?moja će biti obična jer je ona getriba sa dvije brzine skuplja nekih 1000e od ove obične,a to je prevelika razlika.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
@ josip 123 : Moja je isto obična i o.k. je...ova druga ti je skuplja jer je pojačana izvedba nosača i ima dvije brzine okretaja pa ju moreš štelati kak ti paše...al vjeruj nesi ništ fulal kaj si zel tu...
Koji traktor imaš za nju? kak si prije obrađival zemlju? :roll:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
BELEC7340 kaže:
@ josip 123 : Moja je isto obična i o.k. je...ova druga ti je skuplja jer je pojačana izvedba nosača i ima dvije brzine okretaja pa ju moreš štelati kak ti paše...al vjeruj nesi ništ fulal kaj si zel tu...
Koji traktor imaš za nju? kak si prije obrađival zemlju? :roll:
imam fiatagrija f110,i prije sam radio sa rotodrljačom ali od bratića jer on je kupio rotodrljaču a ja tanjuraču pa smo se služili kada kome šta treba.međutimja stalno povećavam površine pa sam odlučio da kupim novi stroj a i moram nekako da izbijem pdv.i ja mislim da sam dobro odlučio jer mi čovjek u agronomu kaže da bi to bilo bacanje novca i da oni nikad nisu prodali ovu izvedbu sa dvije brzine.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
da uzeo sam od 3 metra jer mi takva najviše odgovara 2,5 bi mi bila premala.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
josip123 kaže:
da uzeo sam od 3 metra jer mi takva najviše odgovara 2,5 bi mi bila premala.

ma da, nema smisla 2,5m za 110 ks traktor

kod nas ima jedan F100 i tjera 2,50 m, vel mi vlasnik da mu jeto dosta, al meni se to nekak čini premalo :scratch
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ma i meni se to čini premalo za takav traktor,i još pogotovo u vašoj zemlji koja je sigurno lakša nego kod nas.ja sam negdje oko varaždina vidio kako čovjek za zetorom 7340 ima zakvačenu rotodrljaču od 3m.bilo bi žalosno da f100 ne može vući rotodrljaču od 3m,mislim da taj sa 2,5m nije iskoristio traktor ni 60% i da nije učinkovit.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
ŠANANA kaže:
josip123 kaže:
da uzeo sam od 3 metra jer mi takva najviše odgovara 2,5 bi mi bila premala.

ma da, nema smisla 2,5m za 110 ks traktor

kod nas ima jedan F100 i tjera 2,50 m, vel mi vlasnik da mu jeto dosta, al meni se to nekak čini premalo :scratch

moj case tjera maschio 2.5 metra ,isto mu je dosta jer imamo tu tvrde zemlje,kupili bi mi 3m ali smo te kupili prije nego traktora smo mislili kupiti 90 ks traktor pa nam se prije potrefilo na taj case....pa smo njega uzeli i sam tjera rotobranu 2.5m,a u stvari ta rotodrljača je po konstrukciji i je za njega....on može tjerat 3 meternu bez problema...

 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
možda glupo pitanje
a kaj sijete-sadite u tak fino pripremljenu zemlju?
 

Najnoviji postovi

Na vrh