• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotodrljače, freze, tanjuraće...

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
daniels kaže:
možda glupo pitanje
a kaj sijete-sadite u tak fino pripremljenu zemlju?
Pitanje nikad nije glupo,samo može biz glup odgovor....
Možeš sve sijat,od kukuruza,pšenice,krumpira,luka.....
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
za kuruz sam tanjural na jednom komadu da je prašina nastala,
posijal kroz par dana kiša,i moral ponovo sijat jel pol nije izašlo.
pa sam mislil da tak fino pripremate za povrtlarske kulture.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
kod mene takve pripreme ne bi bilo da prođem 5 puta sa rotodrljačom,naravno mislim u jesen jer u proljeće idem sa sjetvospremačem i bude super priprema iako ne volim da mi bude presipka zemlja zbog pokorice.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
vidi se razlika između moje pripreme i pripreme tanjuračom ili lošim sjetvospremačem,nije da podcjenjujem taj stroj, ja radim ovak i meni je i više nego odlično! naravno svatko zna kaj je za njega najbolje, bitno je da je učinkovito i isplativo!

i622216_Photo0088.jpg
i622215_Photo0073Dmjp.jpg
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
BELEC7340 ovo je fantastična priprema,kod mene se neće nikada moći tako uraditi iz tog razloga jer je zemlja stvarno preteška.nego daj mi reci koliko noževa ima tvoja rotodrljača?
 

TOMICA7340

Član
Tu od
1 Pro 2008
Poruka
118
BELEC7340 kaže:
vidi se razlika između moje pripreme i pripreme tanjuračom ili lošim sjetvospremačem,nije da podcjenjujem taj stroj, ja radim ovak i meni je i više nego odlično! naravno svatko zna kaj je za njega najbolje, bitno je da je učinkovito i isplativo!

i622216_Photo0088.jpg
i622215_Photo0073Dmjp.jpg


takva priprema nije potrebna za kukuruz jer dok kiša padne zabije kukuruz i ona treba ponovo sijat... tako ja za krumpir pripremam...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Ove godine smo baš pogodili pripremu za kukuruz,padala je kiša tjedan prije tak da...
Terramatica ima 22 noža tj. 11 rotora za razliku od većine drugih zahvata 2,5 metra koje imaju 10 tj. 20... :mrgreen:
Stvarno dobro radi...milina!
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
BELEC7340 kaže:
Ove godine smo baš pogodili pripremu za kukuruz,padala je kiša tjedan prije tak da...
Terramatica ima 22 noža tj. 11 rotora za razliku od većine drugih zahvata 2,5 metra koje imaju 10 tj. 20... :mrgreen:
Stvarno dobro radi...milina!
amazonka od 3m ima 11 rotora pa me sada to zbunjuje jer ipak je amazone jedna od najjačih a opet razmišljam što rotodrljača ima više rotora trebalo bi da ima manju silu po svakom rotoru u odnosu na one što imaju manje komada pa bi trebale da budu dugovječnije.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
evo konačno je danas i meni stigla rotodrljača,okasnili su makar dva tjedna u isporuci.sada je red da počnem pripremati za uljanu repicu.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
tomica zetor kaže:
rotodrljača je pravi stroj...jel 3 ili 2,5 m?
to je 3m,2,5m bi mi bila premala jer imam traktor od 110ks i širok je 2,6m pa nebi ni njegov trag mogla pokriti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
odlična rotodrljača :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

konačna cijena :?: :?: :?:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ŠANANA kaže:
odlična rotodrljača :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

konačna cijena :?: :?: :?:
hvala,a cijena 60000kn.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
stroj za 10...nema niti jednu manu...!budeš videl da ti je to zakon...garantiram!
samo održavaj i teraj kolko ti traktor ide...pametan odabir! čestitam! :D :D :D SRETNO!

nego el si to uzel u Lateranu ili...? :?:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
u agronomu u požegi.sada su oni zastupnici za VN.sutra ide nas oko 60 u mađarsku i austriu u tvornicu VN,pa će u mađarskoj biti prezentacija strojeva na njivi,ostati ćemo dva dana.
 

Najnoviji postovi

Na vrh