• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotodrljače, freze, tanjuraće...

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,580
Ovo nisam znao gdje da stavim pa ću ovdje, a niti znam kako se stroj zove. Pogledajte šta taj stroj ima umjesto tanjura
[youtube:1fhhgalc]FstYCY0YamI[/youtube:1fhhgalc]
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
pa jesu tanjuri ali neki nazubljeni dobro stroj radi ljepo pripremi površinski sloj....... samo j...... te kolko mu treba da se okrene
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
prije 10-tak dana bio član i kolega belec7340 kod mene u pripremi za sjetvu ljulja :mrgreen: evo što radi prava rotodrljača :D :D :D

i688810_Slika0511.jpg
i688809_Slika0509.jpg
i688808_Slika0505.jpg

i688807_Slika0501.jpg
i688806_Slika0503.jpg
i688805_Slika0496.jpg

i688804_P06090913.1304.jpg
i688803_P06090914.16.jpg
i688802_P06090913.1301.jpg

i688801_P06090912.5602.jpg
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
prave slike...a to ste išli dva puta po tragu ili?jer vidim prvi puta ima više gruda a onda najedanput melja od zemlje...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
josip123 kaže:
nema šta da se kaže vogel noot je prava pila :mrgreen:
U pjeskovitoj zemlji ;) :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Marko, jel ti to zezaš il stvarno misliš da je to pjeskovita zemlja :?: :?: :?: :?: :?:

Pa jel ti ne vidiš te grude, koja je to jaka zemlja, neka ilovača prokleta, al rodi :!: :!: :!: :!: :!:

Po sredini su dva prohoda zbog jarka, a sve ovo ostalo je jedan prohod!

Nije cijela parcela tako tvrda, ovaj komad od početka sa 1. i 2. slike je obična rastresita zemlja, a ovo ostalo, pogotovo u sredini prokleto tvrda zemlja, vide se grude koje ni rotodrljače nisu mogle razbiti, da ste čuli samo koje je zvukove proizvodila, belec ima dosta pjeskovite zemlje i jako se boja za rotodrljaču da se nebude potrgala, jer kod mene nema pjeska nadaleko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
vi bi dečki trebali dojti malo na moj kraj delat zemlju da vidite kak zgleda trda zemlja ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
ŠANANA kaže:
Marko, jel ti to zezaš il stvarno misliš da je to pjeskovita zemlja :?: :?: :?: :?: :?:
Prve 3 slike je pjeskovita....Ostalo je tak tak zemlja,daleko je to do tvrde ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mike, znam dobro kakve kod tebe zemlje ima, kad Valtra 130 ks jedva vuče 3x14'' plug, sve mi je odmaah jasno ;)
JA u ovoj svojoj zemlju vučem s 95 ks 2x14'', što je malo za 95 ks, al mu je dosta, ne bi išlo s 3 brazde ;)

Marko, kak god očeš... :mrgreen:
 
R

Rajtek

Guest
To je laganica od zemlje, ma o kakvim ti tu grudma govoriš, a i nevidi se neka razlika na zemlji tam di je i di nije išla rotobrana. sam se tragovi od valjka vide....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kak god hoćete, slobodno mi se javite i dođite probati orati s belarusom 820 i 3-braznim plugom na 30 cm dubine, pa čemo vidjeti jel je to laganica od zemlje ;) ;) ;) ;) Nemam ništa protiv nikoga, svatko ima svoje mišljenje!
IMT 565 ne može vuči 2x12'' plug, samo krepava, pa orem s 1x16'', a 542 jedva vuče 1x14'', vrišti i stenje koda mu je zadnje ;) ;) ;)
 
R

Rajtek

Guest
Postoji teška zemlja sam ti imaš i laganu, pjeskulju pa ti ovo izgleda teško. E da ti je sva takva i gora kaj bi onda bilo. Kolko takve zemlje imaš??? Vidil sam puno tvojih slika di si oral sa sameom i nisam vidio teške zemlje sve se samo mrvi, ljepše nek da si rotobranom prošo...
U mom komentaru nije bilo nikakve sprdnje. ;) ;) ;) ;)
A mislim da ti je i vrijeme oranje bilo prekasno, vidil sam slike di si oral kad je več bilo presuho, tak je i meni bilo, razlika u oranju u tjedan dana nebo i zemlja.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
jedno malo sitno pitanjce :shock:

na slikama od člana belec se vidi da ima valjak sa onim šipkama, a koja je svrha toga valjka :?: :?: :?: :?: :?: :?:

ne poravna ništa jer je šupalj, ne dotiče svu zemlju koja izlazi iz rotodrljače, (a več je ravna površina izašla prije valjka)
, znači samo napravi ove bregiče, tj utore u zemlji

iz moje perspektive gledanja je bolji paker valjak jer ipak nešt radi, al ovo ne radi ništa

nek me netko ispravi, svako saznanje je dobrodošlo :!:
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
i ja imam takav valjak ,ja mislim da je bolji kod obrade suhe zemlje a iznenadil bi se koliko on dodatno mrvi i prevrće zemlju ,naravno i puno je lakši od pakera ,velika mu je mana jedino kod vlažne zemlje koja uđe unutar valjka i slijepi se
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Rajtek, ma nema brige, nisam rekao da se ti sprdaš oko nečega, sve 5 :D

nemam puno takve zemlje, recimo od 20 rali, možda kojih 5 je takva, za naše uvijete teška zemlja, sve ovo ostalo je rastresito lagano tlo, gdje bi sa 100 konja oral s 4 brazde samo tak :D ;)

i nvala Bogu da nemam puno takve zemlje, a teže nebih niti htio ;) :!:
 
H

Hurlimann86

Guest
Pa evo moje iskustvo...
Kod nas se pokazao bolji taj cjevasti valjak zbog zemlje kakvu imamo. Kod nas je ilovača i kad je mokra sa pakerom ne možeš napraviti ništa jer se zemlja sljepi na njega i nikud ne možeš, a i paker je puno teži od cjevastog.
evo to su moja iskustva što se tičee rotobrani :)
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
recimo kod nas sa cjevastim valjkom ne bi mogao raditi jer su zemlje dosta vlažne i cjevasti valjak se odmah napuni sa blatom,i sa sjetvospremačem često imamo problema jer kada se valjak napuni sa blatom onda imamo pateracije dok ga očistimo.paker je kod nas ipak bolja solucija iako je i teži i skuplji od cjevastog.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
možda nisam dobro proformulirao pitanje

ako iza rotodrljače izlazi iza noževa potpuno ravni sloj zemlje, koja je priređena, zašto se onda koristi valjak taj cjevasti i onda on napravi ove bregiče, tj izbrazda zemlju a bila je savršeno ravna

a kolko ja znam da rotodrljača ide sporije od sjetvospremača pa onda takav cjevasti valjak nema učinak koji ima valjak na sjetvospremaču iza kojeg ostaje super ravno

ok za paker valjak kužim on je pun i stišče površinu i ona ostaje ravna sa onim crticama
 

Najnoviji postovi

Na vrh