• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samohodna kosilica - preporuka

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,922
U pravu si, s mobitela pišem pa sam se malo zanio. 👍
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Slabo mi ide mehanika al ako to vrijedi kupovine odneo bi ju na servis pa nek srede kaj god treba jer mi izgleda baš strojčina i pol.
Ne buš se baš puno usrećil sa servisima. Ali stroj izgleda moćno, kaj je da je.

@zaja
Molim g. Admina da ne piše uzastopne poruke
:ROFLMAO:

Ako treba višestruki citat, to je bar jednostavno: klikneš Odgovori na prvoj poruci koju želiš citirati, eventualno napišeš odgovor, pa zatim klikneš Odgovori na drugoj poruci koju želiš citirati ...i tak redom :)
Viš kak to lijepo funkcionira ;)

U pravu si, s mobitela pišem pa sam se malo zanio. 👍
Ma zafrkavam te... :ppozdrav:
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
736
Molim vas za preporuku samohodnog malčera, traktori mi ne odgovaraju:

- za visoku travu i nešto korova (veće ću škarama ili pilom)
- nagib je uglavnom 3-4° i nešto veći je kod potoka
- površina je cca 5000 m2 s raznim višim ili nižim krošnjama
- košenje jednom u mjesec-dva, znači travurina od metar ili više
- da ima kvačilo kako ne bih uništio motor u slučaju udara u nešto
- što lakši i okretniji, možda će i žena htjeti kositi

Vidim da AS Motor ima fine strojeve, npr. AS 63 2T ES:

Da tražim dalje ili je to to što meni treba? Hvala!
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,922
To je sigurno vrhunski stroj, no ima 80kg pa sumnjam da će ženica moći to obuzdati.
A i cijena je majko moja, cca 28 000 kn.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Može se to urediti i sa jeftinijim strojevima koji možda nemaju sustave zaštite ako nož udari u neku prepreku.
Ali ako novac nije problem, to je to.
Jedino da je motor nešta jači bilo bi dobro. Ako ima izvedba sa jačim motorom.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,549
Za tako visoku travurinu strižna kosilica u prednosti je u svakom pogledu od bilo koje rotacione.
Samo jedna opaska, (koju sam letimično) opazio na linku ove kosilica AS.
Ovaj model na videu sa duplim kotačima, trava je visoka i malo je strmo. Vidi se da kotači proklizavaju, zašto? Jedan je razlog to što kosilica najprije mora polegnuti travu da bi dospijela pod nož. I drugi razlog je da to što su dupli kotači, i kao takvi imaju slabi grip prema podlozi. Jer su na tepihu od trave (pokošene).
Prednost strižne kosilice je što samo odreže travu, i na taj način može dati veći efekat sa manjom snagoom motora, dok rotaciona mora samlijeti travu (potrebna veća snaga, motora.
IMG_20170529_195412[1].jpg
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,881
Morao sam sa, običnom kosilicom, pokositi zapušteni voćnjak sa visokom travom.
Odrezao sam skoro 1/3 lijeve strane kućišta sa kotačem i gurao na tri kotača. Posao obavljen!
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
736
To je sigurno vrhunski stroj, no ima 80kg pa sumnjam da će ženica moći to obuzdati.
A i cijena je majko moja, cca 28 000 kn.
Pa ne vidim ništa lakše, a da ima slične mogućnosti. Cijena jest veća, ali vidim da su to profi strojevi koji traju po 30 i više godina.

Može se to urediti i sa jeftinijim strojevima koji možda nemaju sustave zaštite ako nož udari u neku prepreku.
Ali ako novac nije problem, to je to.
Jedino da je motor nešta jači bilo bi dobro. Ako ima izvedba sa jačim motorom.
Ne poznajem svaki kut zemljišta pa ne bih htio riskirati. Noževi se lakše srede nego posavijana radilica ili klipovi.
Ima jačih izvedbi, ali su i značajno skuplje...


Ne znam ima li kakva mini traktorska kosilica koja ujedno i malčira, a da nije značajno skuplja?

Za tako visoku travurinu strižna kosilica u prednosti je u svakom pogledu od bilo koje rotacione.
Samo jedna opaska, (koju sam letimično) opazio na linku ove kosilica AS.
Ovaj model na videu sa duplim kotačima, trava je visoka i malo je strmo. Vidi se da kotači proklizavaju, zašto? Jedan je razlog to što kosilica najprije mora polegnuti travu da bi dospijela pod nož. I drugi razlog je da to što su dupli kotači, i kao takvi imaju slabi grip prema podlozi. Jer su na tepihu od trave (pokošene).
Prednost strižne kosilice je što samo odreže travu, i na taj način može dati veći efekat sa manjom snagoom motora, dok rotaciona mora samlijeti travu (potrebna veća snaga, motora.
Gledao sam i strižne, ali iza njih mi onda ostane hrpa velike trave s kojom nemam gdje, a nemam ni stoke u blizini koja bi to mogla pojesti. Zbog toga sam više za malčiranje pa da odmah pognojim zemlju.

Dupli kotači su opcija, serijski dolazi s jednim parom kotača i to je dovoljno za moje uvjete.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,549
Ako ne poznaješ detaljno parcelu, onda bi morao se upoznati sa njom.
TJ. pokositi i očistiti kako znaš i umiješ, za prvi put! tako da znaš sa sigurnošću gdje je što, da li ima kakvog kamenja, panjeva , debljih drva ili zaostalih štrkolica. To ti je npr. neko drvo posiječeno ccca 15 - 20 cm od tla , debljine recimo od 2 - 6 cm. I onda u višoj travi ga ne vidiš , ali ga kosilica nađe.😡
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Imam želju malo se modernizirati po pitanju kosilice. U stvari imam i jedan skriveni cilj, ali ostanimo na modernizaciji za sade. Posjedujem primax kosilicu bez pogona sa briggs motorom sa bočnim izbacivanjem. Stara je 6 god i kosilica vrijedi svake lipe od cijene 1500 kn otp koliko je plaćena. Okruglo kosište, ležajevi na kotačima itd. Sad joj tražim nasljednika. Planirao sam nabaviti kućište od tomos stare kosilice i ugraditi neki jači motor od briggsa i kotače sa ležajevima. Tomosove kosilice mi se svidjaju zbog debljine lima i zbog dimenzija jer se s prednjim krajem može kositi skroz tik do voćaka. Jedini problem je da nemaju pogon te kosilice. I onda lutajući bespućima interneta nekako naiđem na husqvarna model kojeg nema kod nas u prodaji... Lb 548. Ima prednji pogon koji mi je preduvjet, jedino mi se ne sviđa to što nema bočno izbacivanje pa nisam siguran koliko visoku travu može kositi... Ima i dosta specifičnu izvedbu pogona...
 

Prilozi

  • Screenshot_20210703_230526_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    Screenshot_20210703_230526_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    32.8 KB · Pregleda: 20
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ak je nema kod nas za kuputi to ne znači da nije dobavljiva, nazoveš u dućan neki Husqvarne, i nabave ju sigurno.
Ovak fora izgeda, kaj bi lješnjake snjom kosil.?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Može se reći da bi imala pune ruke posla :p... Nisam siguran da ti modeli koji nemaju bočno izbacivanje mogu malo veću travu sažvakat, no koliko vidim ima neke difuzore na kosištu i dosta je plitko to kosište... Možda da olakša malčiranje? Šteta što nema bočni otvor... To je jedini model sa prednjim pogonom koji ima manje od 10 cm udaljenosti na prednjoj strani, nož je manje od 10 cm udaljen od prednjeg kraja kosilice. Nijedna druga nema tako malo, ni od jednog drugog proizvođača isto.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ovdje se to dobro vidi...
 

Prilozi

  • Screenshot_20210703_234120_com.google.android.youtube.jpg
    Screenshot_20210703_234120_com.google.android.youtube.jpg
    15.2 KB · Pregleda: 11

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ne bi ona bila tako često u upotrebi, samo za određene radnje... A najviše bi kosila dvorište. Tu prednji pogon dolazi do izražaja. Kosio sam sa nekom radmdom sa zadnjim pogonom i to je patnja koliko je ne okretna i nezgrapna
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,988
Svatko zna svoje potrebe najbolje,ali za veću travu prednji pogon sigurno nije dobar
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,988
Znači kod veće trave takva kosilica najprije mora travu polegnuti,a da bi je polegnula,treba pomoć "vozača"a najlakše joj je pomoć da ju gurneš malo i autmatski je lagano podigneš i tu si automatski izgubio prednji pogon i sam je guraš dalje kao da je bez pogona
Imam doma sa zadnjim pogonom,a na poslu sa prednjim i to je nemjerljivo,to je isto kao da uzmeš traktor samo sa prednjim pogonom i odeš orat ili vući drva iz šume
 

Najnoviji postovi

Na vrh