• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samohodna kosilica - preporuka

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Ne kužim zašto ta kosilica as ima dvotaktni motor,jeli to zato da može raditi na većim nagibima
Ili ima više snage,ili bolje podnosi "zagušenja" ili je nešto treće

Evo kako su kod mene prerađene ručke da se eliminira nepotrebno mučenje u pognutom položaju,inače je imala fiksne ručke
Sada imaju pomicanje lijevo desno i gore dole i preporod ,radiš ko gospon čovjek
20190516_165929.jpg 20190516_170027.jpg 20190516_170036.jpg
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
736
I tako neki od novijih strojeva su konstruirani tako da ih ne možeš upravljati (da uspravno hodaš za njima) kao gospodin čovjek. Nego im je upravljač taman ni - mimo. Tako da rukovaocu ne omogućuje hod po koljenima, a kamo li uspravno, tako da se moraš (htio ili ne ) u polu pogrbljenom položaju kralješnice gombati s njima.

Ova druga slika prikazuje kako treba izgledati motokopačica za sve uzraste. I to napravljena prije 35 godina i ima za podešavanje ručica po visini i lijevo - desno. Plus sve to još ima mogućnost preklapanja ručki i svojom težinom od 37 kg omogućuje da se je može prevoziti u svako autu od onoga vremena kad je napravljena, a pogotovo u ovim sadašnjim.
Nema nikakve prepreke za nju osim visoke trave.:hahah:
Ima i ova podešavanje visine u tri koraka i lijevo/desno kada se kosi uz ogradu. Preklapanje isto mislim da ima, nisam probao.

Ne kužim zašto ta kosilica as ima dvotaktni motor,jeli to zato da može raditi na većim nagibima
Ili ima više snage,ili bolje podnosi "zagušenja" ili je nešto treće
4-taktni je uveden radi eko normi i da se ima što više toga pokvariti pa ti onda plaćaj majstore i dijelove.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Dvotaktni motor trpi nagibe jer održava podmazivanje motora. 4 taktni ima ulje u karteru i na nagibu bi moglo biti na krivoj strani motora koji bi ostajao bez podmazivanja. Dvotaktni je i jednostavniji ali, ali kao što je kolega napisao zeleni i ekolozi marširaju...
 

TomGun

Aktivni član
Tu od
24 Svi 2019
Poruka
75
Dvotaktni motor trpi nagibe jer održava podmazivanje motora. 4 taktni ima ulje u karteru i na nagibu bi moglo biti na krivoj strani motora koji bi ostajao bez podmazivanja. Dvotaktni je i jednostavniji ali, ali kao što je kolega napisao zeleni i ekolozi marširaju...
Koja je prava strana?
Lijeva strana kosilice gore uz padinu ili desna?
Mislim da mi je zbog povremene košnje na većem nagibu (uz cestu, kraj jarka itd...) i krepao motor na kosilici staroj 3 godine :) - pustila dim koji smrdi na ulje i nema snage.

U uputama piše da se s 4T slobodno kose kosine do 15%, a negdje sam pročitao da ide bez problema 20% u svim smjerovima, ali ide i do 45% kosine ali samo uzdužno uz kosinu s lijevom stranom kosilice prema gore.
Pa ako netko ima kakva saznanja molim da kaže.
Hvala
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Koja je prava strana?
Lijeva strana kosilice gore uz padinu ili desna?
Mislim da mi je zbog povremene košnje na većem nagibu (uz cestu, kraj jarka itd...) i krepao motor na kosilici staroj 3 godine :) - pustila dim koji smrdi na ulje i nema snage.

U uputama piše da se s 4T slobodno kose kosine do 15%, a negdje sam pročitao da ide bez problema 20% u svim smjerovima, ali ide i do 45% kosine ali samo uzdužno uz kosinu s lijevom stranom kosilice prema gore.
Pa ako netko ima kakva saznanja molim da kaže.
Hvala
- Prava strana za tebe je ravnica.
- Za sada u svim ostalim slučajevima težiš "pretjerivanju iznad konstruktivnih mogućnosti"...
- U svim dostupnim uputama - zapravo ništa ne piše, jer to njihovi pravnici fiškali / ne mogu niti zamisliti, kaj mi kosci možemo s kosilicom raditi...
 

TomGun

Aktivni član
Tu od
24 Svi 2019
Poruka
75
Ima i novih - cijena prava sitnica.... 28000 kn
The AS 531 2T ES MK B opremljen je s jedinim dvotaktnim motorom na svijetu koji je sukladan s EU Direktivom o emisijama 97/68/EC. AS dvotaktni motor zadržava podmazivanje motora neovisno o poziciji, te omogućava rad na kosinama od 45 stupnjeva i više, bez rizika od oštećenja motora
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Po pitanju košnje koje kakvih strmina i kosina, moj se drugi susjed u goricama, prilikom košnje svojeg posjeda s traktorek kosilicom za igrališta, preokrenuo, ispreturao - sretno bez ozljeda i prevelike štete. Iza toga je kupio pravi mali traktor i malčer. Gledao sam ga vozi se naprijed na dolje z brijega, vrati se po istom tragu u rikverc gore i onda novi red dolje i tako satima.
Ovaj je događaj malo razbistrio pomalo nadobudne ideje mojem zetu, koji je prvo htio kupiti sličnu traktorsku kosilicu. Govorio sam mu ne bu išlo... Onda je razmišljao o nekakvom Tomi Vinkoviću, ali sad ipak razmatra nešto laganije 4x4 pogon, a dok osmisli, flaksa donji dio njihovog novog "ranča" posjeda, kako god to nazvali. Tim više jer je ove godine posadio mislim 15 voćki, pa je teren sad još interesantniji.
Gledali smo ja i on zajedno baš AS prospekte imam ih, ali sad i zet šire razmišlja. I dečki / moji unuci, budu htjeli kositi, a njih baš i nema namjeru izlagati opasnosti prevrtanja.
AS kosilice su kvalitetne, ali nisu svemoguće niti one.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Na mlajšima svet ostaje, pa neka slobodno oni razmišljaju. Ja se zabavljam s 5 kosilica i 2 flakserice. Plus toga 6 rszličitih šprica za voćke i gorice, previše sam bedast da ja razmišljam za mlade 🙃😂. Pametniji su oni od mene i ja im vjerujem.
Samo nedam izložiti unuke potencijalnoj opasnosti tu skačem...
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Imam problem sa kosilicom. Naime iz rezervara je cesto u karb isla prljastvina, to sam rijesio da napravim tako sto sam crijevo od goriva prekinuo na pola i stavio filter goriva . Medjutim, sve radi ok, ali nakon odredjenog perioda gorivo stane da ide iz rezervara ka karburatoru. Moram 2 puta da pretisnem pumpicu da bi opet doslo do karba.


Zna li beko u cemu je problem?
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
736
Bude li zraka u crijevu kada se to dogodi? I kakvo to gorivo nalijevaš kada ima toliko smeća? Možda ti je ono već zagušilo filter?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Nemam pojma dovoljna je jedna mrvica da zacepi diznu, samo se isprazni filter pa kad jednom pretisnem brizgaljku ooet gorivo dodje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
968
Imas li metalni tank, tu nema pomoci osim zamjene.
Plasticni mozes oprati i ocistiti pa nece vise biti smeca.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Pogledaj da ti rezervoar ne dihta na čepu jako pa se u rezervaru radi vakum,a moguće je da imaš komadiće hrđe u rezervaru pa oni začepe rupicu i prije filtera
Po meni ti je najbolje skinuti rezervar i očistiti ga od hređe
Imaj na you tubu video kako se skida hrđa pomoću elektrolize
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
A ima i seljačka metoda, odšarafiš 2-3 šarafa opereš iznutra i izvana i posušiš taj rezervoar, montiraš ga. Skineš fergazer i počistiš svaku rupicu i kanal i montiraš ga.
Spojiš cijev za gorivo bez tog korištenog filtra. Naliješ friški i čisti benzin i miran si nekoliko godina. (kod točenja goriva čep ne odlaži u travu niti prašinu, prije nego ga zašarafiš na rezervoar puhni ga da ispuhneš ako ima nečeg...)
Probaj tako.
 

Najnoviji postovi

Na vrh