• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samohodna kosilica - preporuka

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
947
Imao sam Bertolini 124D sa LDA 450 motorom.

NEPODERIVO, BEZ GRESKE, ODLICNO.

Jedina mana tih kosilica je da su teze od npr BCSa ....

Ima speru, dogradio sam upravljanje nogama jer tvornicki ima VOLAN :hahah:
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Koju bi samohodnu kosilicu sa zadnjim pogonom,širine 53-56 cm preporučili?
Koji motor se na njima najbolje pokazao,honda,subaru,b&s(ali koji model)?
Šta mislite o ovoj
Buđet bi bio oko 3 000 kn-3 500 kn
Ne treba mi za veliki teren i izravnano je,nema kamenja,čisto je
Radila bi oko 5-6 sati godišnje
Košara isto nije potrebna
Ili možda nešto ovako
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Ono što mi je prvo malo nesmisleno što se tiče snage - cijene.
Prva ima zapreminu motora 224 cm3 , snage 7 KS, dok druga 150 cm3 snage 3,4 KS?
Razlika je 74 cm3 zapremine motora, dok razlika u snazi 3,6 KS.

Znači ova od 7 KS je jeftinija od ove koja ima 3,4 KS, u ostalome su slične. :unsure:

Kosilice su skoro identične, osim što se razlikuju po nijansama boje i naravno po marketinškim patkama.
 
Posljednje uređivanje:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Ma zato pitam jer se svašta piše,ali mi opet djeluje kubikaža dosta veća
A sad je i pitanje same kvalitete motora
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Ne brini se za motor...ima puno više osjetljivijih dijelova.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Ili motor ili pogon u kojem ima pola plastike,trećeg nema
Ova vilager mi se više sviđa zbog većih zadnjih kotača,(a ova druga je jača)jedino nisam imao priliku radit sa jednim kotačem naprijed,da li je to prednost ili nedostatak.
Da li je netko radio sa nekom takvom kosilicom
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Ja imam pubert xplorer sa 3 kotača. Kosilica je odlična za manevriranje, ali recimo da taj kotač prednji smeta ako se hoće prići nekom zidu ili ogradi prednjim krajem kosilice. Ako nema nešto takvih prepreka, bolja je od klasične.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Nije preporuka , jer ne znam detaljnije o ovoj kosilici, osim što je vidljivo sa slika.
IMG_20220615_135251[1].jpg
Nego, kako da nije kod nas u ponudi kao domaći proizvod? 🤩
IMG_20220615_135301[1].jpg
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
704
Kolega "javiii seeeee" :eek:, naj čekati drugu sezonu...

Nema nam kolege, da nije završio na previše Osječkog piva :devilish:.
Dovezao ja kosilicu 250 km dalje u drugo selo kao neispravnu jer tu imam normalnu garažu i uvjete za rad, rekoh neka čeka bolje dane, a ja ću kositi drugom običnom koju imam pri ruci. Natočio gorivo, stisnuo pumpicu kad ova ostaje utisnuta i polako se vraća natrag. Ja opet, opet isto. Nekako napumpam, kresnem, upali na par sekundi i ugasi se. Svjećica OK, filteri dobri, nema blokade, pretpostavljam da karburator ne valja. Gledam travu, previše za mali trimmer, opet gledam AS kosilicu, rekoh idem se igrati, neugodno mi bilo žicati susjede za kosilicu, a još manje kupovati četvrtu. :D

Povučem starter na AS-u, zadrnda odnosno RADI. Sav sretan odem po mješavinu, natočim, pogledam dole, a ono crijevo u banani. Zaboravio da sam ga pokidao dok sam praznio rezervar. Ništa, odrežem kraj, jedva nekako ga nabijem na filter goriva, pustim gorivo, napumpam, otvorim čok, hoću startati, NE IDE, ni da mrdne. Ništa, skidaj starter, a unutra zupci dosta potrošeni, odoka 2-3 mm. Nekako sam ja to namjestio da ne šteka, uspio kresnuti mašinu, Bogu hvala pa je špaga preko 2 m, bez problema pokosio kojih 1500 m2 trave i niskog korova, i zvuk je bio skroz normalan.

Sad sam u potrazi za starterom, ali ajde, nije hitno. S kojom trgovinom/servisom AS dijelova imate najbolja iskustva? Hvala svima na pomoći.

Ma možda i bolje, jer ga sada želim samo još malo dodatno izmaltretirati. Ovako on drži komande, "muči se i kosi":
View attachment 49609
Kolega dragi, podesi si te vražje komande na tvojoj kosilici, da hodaš "kao ovaj maneken iza frezice", ovo je posuđena, ali je to meni jako draga slika:
View attachment 49610
I svi drugi koji mislite da to nije moguće onda "probajte" moguće je, itekako, a i tijelo Vam bude zahvalno. :devilish:
Već sam podigao komande na najvišu poziciju, ali bilo bi dobro da se može još višlje. Što ću kad sam krakat. :D
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
704
A čemu žurba? :) Susjed je pokosio traktorom kad je trebalo, a ja ionako nisam imao prijevoz za tu mrcinu.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
704
Domy, koji motor, starter?
A piše samo AS EasyStart, evo link na sve detalje:

 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Naletio sam na ovaj video, gdje ova kosilica AS "za visoku travu" (navodno), samo pliva po visokoj travi (kad se uspije uopće pokrenuti). (n)
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,358
Trebam malu pomoć, naime danas u toku košnje na TV SRK 70 kosilici mi je počel izlaziti bijeli dim iz filtera zraka.
IMG_20230329_172532.jpg
Daljnjom analizom sam došal do zaključka da mi se u karter natočilo(pretpostavljam) vode jer je ostala vani slučajno preko noći a kiša je padala..
Evo slike ulja iz kartera, ulja je bilo po slobodnoj procjeni dobrih 3 deci viška..
IMG_20230329_173946.jpg
Eh sad pitanje jel takvo ulje moglo napraviti veliku štetu na letećim ležajima? S njom sam pokosil nekih 30 kvadrata travnjaka, a s ovakvom situacijom se po prvi put susrećem :/
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,358
Takav odgovor sam htel čuti! 😎
Znači samo isperem karter od ovog sivog bućkuriša i gas, hvala!! 🥳🥳
 
Na vrh