• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samohodna kosilica - preporuka

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,771
Pozdrav svima s varaždinskih brega :)

Naravno, kupnja kosilice me dovela na forum jer moja potraga nije urodila plodom... Pa da pitam ljude s više iskustva i pameti.

Opasno su krenule proljetne aktivnosti a moje 2 MTD kosilice (obje dobivene na poklon, hvala mami i dragom prijatelju :) ) više se ne mogu nositi sa ovim tepihom od trave. Ustvari jedna još gura a druga je ispružila papke nedavno (nakon više 10 godina vjerne košnje).

Živim na Vž bregima u pretežno vinogradskom području. S obzirom da imam oko 1000m2 za pokositi na ne baš ravnom terenu vrijeme je za nešto ozbiljniji alat jer ovako ubijem i sebe i kosilicu.

Pročačkao sam ovu temu skroz ali i dalje nisam siguran koju uzeti. Htio bi samohodnu kosilicu koja će trajati bar kao ova MTD, da ima jak motor (nekako bi Hondu), pocinčano kućište, kvalitetnu getribu...

Spreman sam i platiti koliko treba ako ću biti siguran da sam s kupnjom kosilice završio na bar 10 godina.

Gledao sam Villager Falcon 6111 H-matic ali nigdje nekih ozbiljnijih informacija o kvaliteti i izdržljivosti iste.


Da li itko ima iskustva sa ovom ili ima neku drugu za preporučiti?

Hvala unaprijed
Boris z brega
Pozdrav i tebi, iz iste smo VŽ grabe, uz to ja volim i kosilice 🙃🥂
 

Boris Vž

Novi član
Tu od
6 Tra 2024
Poruka
2
Puno hvala Lee!

Vidio sam ovu jer sam stvarno pročešljao sve, ali ta mi je overkill :D Ako nabavim takvu moram nabaviti i garažu gdje ću ju držati :)

Trebam ipak nešto više "standardnije". Nije to tako zahtjevan teren a i ako sam 10 godina izgulio sa jednom od jeftinijih MTD kosilica, neka bolja samohodna će biti preporod. Kad kažem jeftinija MTD mislim na kosilicu na guranje, sa malim kotačima i slabijim ali itekako izdržljivim motorom. Kosio sam s njom i po pola metra trave, vario kućište nekoliko puta, smišljao patente za kotače koji su redovno otpadali... :)

Pozdrav i tebi, iz iste smo VŽ grabe, uz to ja volim i kosilice 🙃🥂
Haha drago mi je čuti sused :)
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Pozdrav svima s varaždinskih brega :)

Naravno, kupnja kosilice me dovela na forum jer moja potraga nije urodila plodom... Pa da pitam ljude s više iskustva i pameti.

Opasno su krenule proljetne aktivnosti a moje 2 MTD kosilice (obje dobivene na poklon, hvala mami i dragom prijatelju :) ) više se ne mogu nositi sa ovim tepihom od trave. Ustvari jedna još gura a druga je ispružila papke nedavno (nakon više 10 godina vjerne košnje).

Živim na Vž bregima u pretežno vinogradskom području. S obzirom da imam oko 1000m2 za pokositi na ne baš ravnom terenu vrijeme je za nešto ozbiljniji alat jer ovako ubijem i sebe i kosilicu.

Pročačkao sam ovu temu skroz ali i dalje nisam siguran koju uzeti. Htio bi samohodnu kosilicu koja će trajati bar kao ova MTD, da ima jak motor (nekako bi Hondu), pocinčano kućište, kvalitetnu getribu...

Spreman sam i platiti koliko treba ako ću biti siguran da sam s kupnjom kosilice završio na bar 10 godina.

Gledao sam Villager Falcon 6111 H-matic ali nigdje nekih ozbiljnijih informacija o kvaliteti i izdržljivosti iste.


Da li itko ima iskustva sa ovom ili ima neku drugu za preporučiti?

Hvala unaprijed
Boris z brega
Teško je bilo šta preporučiti. Ovaj hondin motor koliko sam čuo ima problema sa remenom u ulju, jedino su možda u međuvremenu rješili nešta ,(vjerojatno ga treba češće mjenjati, a to su troškovi).
Ovi novi brigss isto kažu da nisu baš trajni (troše ulje, problemi sa paljenjem) koristim jednu kosilicu sa brigss motorom tek godinu dana , za sada je sve u redu.....
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,030
Ja sebi našao kosilicu...

Može se dodati i sjedalo iza kad se kosi po ravnom...
IMG_20240407_095013.jpg IMG_20240407_100259.jpg
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,030
Jel netko zna koji zamjenski motor paše umjesto ovoga?

Gledao sam po netu i koliko sam skužio 22.2x 69 trebam tražiti ili sam krivo gledao?


Vidio sam kod nas loncin 196 CCM, a vidim vani da ima i 224ccm. Jel ima takvog negdje kod nas?

Ili neki drugi preporučate?


IMG_20240408_192316.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,688
Oćeš Kawasakija FJ180?
Osovina je 7/8, samo ne znam kak je duga.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,030
Kužim se u to ko mara u krivi 🤣🤣.

Mislio sam se okušati u zamijeni motora kad je već ovaj za otpis..

U principu ne kužim se jel paše ili ne paše..

Znam da Osovina mora biti ista
. Jel moram na još nešto paziti?
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,030
Oćeš Kawasakija FJ180?
Osovina je 7/8, samo ne znam kak je duga.

Sad sam pogledao podatke i taj kawasaki je slabiji od honde koja je trenutno gore.

A meni je i s hondom falilo snage.


Mislio sam uzeti ovaj loncin. Jel to čemu?

Trebalo bi odgovarati.. Valjda.. Možda...

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,688
Loncin bi trebal biti dobar motor. E sad, kakve si sreće...
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
48
Loncin bi trebal biti dobar motor, ugrađuje ga i STIHL RM 253.1 0T, E sad, kakve si sreće...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,921
U Trgo-Agenciji kupio AL-KO PRO450 (to je etiketa), a motor je LONCIN 1P90F, 600€
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,688
Zbilja vrlo uredno složen motor (y)
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,009
Ja sam uzeo lani ovaj motor
Za sad radi i nemam primjedbe
Skineš stari,izmjeriš osovinu i prema tome uzmeš zamjenski
Na mojoj kosilici sam morao samo jednu rupu na kućištu dodatno izbušiti koja nije pasala,obično ovi zamjenski motori imaju više rupa na kućištu motora tako da pašu na više modela,ali ako malo više poguglaš za određeni tip motora,naći ćeš i tehničke specifikacije rupa na kućištu pa usporedi
Inače o motoru ti neznam puno,jer ga imam kratko,ali za sad radi tiše od starog
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
48
Isto kak i z Bull&Shit-om. ;)
ne znam baš, je al kad sam ja prvi put koristil B&S (prije 23 godine) nisam siguran da je uopče postojal LONCIN i koje je kvalitete bil, je i merceses ugrađuje francuske mašine (ne bum imenoval Renaulta) iste kak i svoje original njemačke pa je i dalje mercedes a francuski auti su gdje su bili i prije nek je merceses ugrađival njihove mašine pod svojim imenom, tak da nije mercedes niš nekakvo zlo ak ima original svoju mašinu naspram onoga kaj ima francusku, al ja bi i dalje kupoval mercedes sa njegovom (njemačkom) mašinom rajši nek sa francuskom, tak i rajši kupim kak god da bil loš B&S motor nek od nekoga faljeni LONCINov, a kakve si sreče moreš vu punoj vreči umočnica primiti za milokliz-nije kome je rečeno nek kome je suđeno ;)
 
Posljednje uređivanje:

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,030
Ovo je sa Vary štanda u Brnu u Češkoj.

To je njihova kosilica...
 

Najnoviji postovi

Na vrh