• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samoutovarne prikolice

N

nasafarma

Guest
trebao bi samoutovarnu prikolicu sa noževima za spremanje sjenaže. Da li neko zna koje marke ili tipovi samoutovarnih prikolica imaju dovoljno noževa da sasjeću travu dovoljno da se može silirati u silos. tnx.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
trebao bi samoutovarnu prikolicu sa noževima za spremanje sjenaže. Da li neko zna koje marke ili tipovi samoutovarnih prikolica imaju dovoljno noževa da sasjeću travu dovoljno da se može silirati u silos. tnx.

U pricipu sve, i one bez noževa.
Siliranje nije u principu nikako u vezi sa dužinom materijala. Dužina ima utjecaja na dobro gaženje mase i oduzimanje iz silosa.

Izmeri širinu na djelu kud su noži i podeli s brojem noževa. Time dobiješ teoretsku dužinu reza.
Kod starijih prikolica sa 6-8 i sličnim brojem noža, služe noževi samo za lakše razbacivanje sjena u razna puhala.
Nove silo prikolice Krone, Mengele, Bergmann itd. imaju i do 50 noževa.
 
D

Drnja

Guest
molim pomoć

ja pisem maturalni rad o samoutovarnim prikolicama pa me zanima dali mi netko moze dati neki link ili tako nesto, a mozete mi reci gdje ima za kupit takva nova prikolica pa da se tamo raspitam...pretrazio sam internet i nisam bas puno toga...treba mi dijelovi i princip rada...gledao sam u claasu i jos jednom salonu traktora i kombajna (zaboravio sam kako se zove) i nisu mi bas pomogli...ako moze sto prije da mi se sto prije javi jer nemam jos puno vremena za pisanje...HVALA
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
@Drnja
Može li ti šta pomoći kakav katalog? Ja imam nešto u PDF-u od "Deutz Fahr" samoutovarne. Sličnu takvu i imam kući pa ako mogu šta pomoći... :scratch
 
D

Drnja

Guest
@Drnja
Može li ti šta pomoći kakav katalog? Ja imam nešto u PDF-u od "Deutz Fahr" samoutovarne. Sličnu takvu i imam kući pa ako mogu šta pomoći... :scratch

svaka pomoc je dobro dosla...ako ti se da, skeniraj taj katalog i posalji mi na mail...valjd vidis negdje na mom profilu...odakle si?? da znam ocu li moc doc il ne
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
@Drnja
Tvoju e-mail adresu nisam uspio pronaći na tvom profilu, ali katalog možeš skinuti sa ove stranice:

mafa-stolpen.de/DF_Ladewagen_Prospekt_2004.pdf

Katalog je na Njemačkom al nadam se da će ti biti od pomoći. Ako ga ne uspiješ skinuti pošalji mi adresu na PP pa ću ti poslati katalog mail-om. Ja sam iz K. Dubice.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
D

Drnja

Guest
sdfsd

@Cowboy

katalog je dusu dao za moj maturalni rad ali mi bas nepomaze to sto je na njemackom jeziku :( nevolim google prevoditelj jer mi i na engleskom ne prevede kak spada, kasnije sam moram prevodit ono sto mi je preveo :p ...da mi je sam nabavit takav katalog barem na engleskom il jos bolje na hrvatskom...hvala ti na pomoci...probat cu se malo pozabavit sa ovim katalogom ali mislim da cu brzo izgubit zivce...hvala
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
@Drnja
Pokušaj na Google-u pronaći nešto o SIP samoutovarnim prikolicama npr. "SIP Senator". Ja na hrvatskom imam jedino uputstva za korištenje Crone rolo balirki sa fiksnom i sa varijabilnom komorom. Princip rada pickapa i djela oko noževa je vrlo sličan gotovo identičan, prikolice samo imaju veći broj noževa (moja ima 33). Ako misliš da ti neko od tih uputstva može pomoći, mogu ti ih poslati na mail.
 
D

Drnja

Guest
@Cowboy

aj posaljes ak ti se da...moj e-mail: mario.drnja@gmail.com
jos jednom HVALA
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
@Drnja
poslao sam ti uputstvo na mail, nadam se da će stići, jer mi je veza ovih dana katastrofalna. :madmana:
 
D

Drnja

Guest
hvala na uputstvu...razgovarao sam sa profesorom i nije siguran da to mogu upotrijebiti za maturalni rad dok nevidi...hvala ti opet
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
@Drnja
Drago mi je da ti je uputstvo od pomoći. Ako budeš mogao uzeti rolo balirku za maturski javi jer za njih imam mnogo više kataloga i uputstava nego za samoutovarne prikolice. Ja imam prikolicu kapaciteta 22m3 "Deutz Fahr" koja ima 33 noža, al nažalost nemam nikakvo uputstvo uz nju, mogu ti jedino poslati slike nekih sklopova i sl. ili pokušati objasniti ako te nešto interesuje.
Biće mi drago ako mogu pomoći :D
 
D

Drnja

Guest
@Cowboy

ajd ak mosi i ako ti se da da mi nekako posaljes slike dijelova od samoutovarne i njihov opis...to mi najvise treba...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Kakva ti je samoutovarna...koliko nozeva ima...koja joj je cjena..Ja se dvoumim između ovog stroja za sjenažu i samoutovarne, ovaj stroj je sigurniji i sitnije melje, ali ako samoutovarna radi to isto onda je ona daleko korisnija...a meni bi svakako dobro došla jedna prikolica...trenutnom gledam na PIK.ba ima ih po 2 500 maraka toliko je od prilike i ovaj stroj, samo je samoutovarna daleko upotrebljivija i za ostale poslove...Na slovenskim oglasima je ima i po 600-700 eura

Znači koliko noževa ima i ako može slika, i reci mi da li s njom radiš svu sjenažu ili motaš ipak u rolo bale...da li imaš pokvarene sjenaže.

Prikolica je Deutz-Fahr oznaka je K 550, zapremina je 22 m3 a ima 33 noža i teoretska dužina reza je 4 cm. Al to mnogo zavisi od toga kako je trava pograbljena. Ako su granice debele i čvrste onda reže tačno na 4 cm, ali ako je lošije pograbljeno i ako su granice tanke onda više trave "pobjegne" između noževa tako da bude i dužih komada.
Prije par godina kad sam je kupovao koštala je 4000 KM a i to je bilo debelo ispod cijene.
Sa njom radim svu sjenažu i nema pokvarene jer je sitno sječeno i dobro se može ugaziti.




 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dali si imao kvarova na prikolici i sa kojom brzinom skupljaš travu ako su jači otkosi trave
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
mene zanima koliko mora biti snažan traktor da to vozi ali ne da se pati nego nalagano bez siljenja sigurno jedno 70
da li se meni to čini ili ti na zetoru imaš okrenute felge
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Našo sam na netu istu takvu K-550 25 m3 ali ima 24 noža ....cjena 1 800 eura....

Mene interesuje čisto onako solidna neka stvar ali da se s njom moze uraditi neki posao, vrijeme mi nije bitno niti brzina rada... stoga zna li iko koliko bi otprilike bilo potrebno noževa na samoutovarnoj da se odradi sjenaža...konkretno graška...ali i ostalih trava...a da nema bojazni od pokvarenog...u stvari da li noževi uopšte utječu toliko na pokvarenost....

Mozda je pitanje za temu "krmno bilje" ....ali se ipak tehnički gledano odnosi na prikolice ...:D
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Nisam imao kvarova, osim pucanja nekih osiguravajućih vijaka al to i nije neki kvar.
Brzina je druga ili treća spora a ako su granice pravo velike onda prva. A broj obrtaja motora je 1800 - 2000
 

Najnoviji postovi

Na vrh