• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samoutovarne prikolice

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Samoutovarne prikolice


Deutz Fahr samoutovarne prikolice - za njih ih proizvodi firma Dautel
Obrisan neispravan link.

A takvu istu ima i SIP za kojeg također proizvodi firma Dautel
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Pottinger samoutovarne prikolice - jedne od najboljih
Obrisan neispravan link.
jumbo_10000_3.jpg

jumbo_8000_tridem2.jpg

torro_doswl.jpg
 
R

Ratarko

Guest
Ne znam koja mi je slika bolja od koje ... ipak ova predzadnja :D
 
B

Bobo

Guest
Zar potinger Jumbo nije THE prikolica te namjene?

Kako ljudi pisu vani po forumuma to je kralj samoutovarnih prikolica za sjenazu...
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
U Njemačkoj prva liga: Veenhuis, druga liga: Mengele, Kemper, Krone, Claas.

Poetinger ima zadnje serije lošije. Konstrukcija je iz nekog savijenog lima.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Tine, kako stoji upotreba tih prikolica mu Sloveniji? Da li je bolje silirat travu silokombajnom ili prikolicom?
Kako to da je Mengele na drugom mjestu, zar su zbilja tako dobre?
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Izbor siliranja prikolicom ili silokombajnom ovisi od puno faktora: raspoložive radne snage, daljine transporta...
Svako ima neko svoje rješenje.
Treba znati, da dobra prikolica sa oko 40 kubika brzo dođe na 40-50.000 eura. Tako da je i jeftinije unajmiti kombajn i angažirat nekoliko prikolica i rasturača za stajnjak.

Mengele sam stavio u grupu, koja je u Njemačkoj kod korisnika otprilike jednako cijenjena.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Tine, koliko odprilike košta silažna prikolica koja samo istovaruje?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Pa zar samoutovarna prikolica neistovara sama, kada se podigne ona vrata iza.
 
B

Bobo

Guest
Da istovara se sama, ali mislim da mario pita za prikolicu koja nije samoutovarna, nego samo za silazu prikolica...

Ne kuzim se bas previse u te prikolice, pa sam sutio i cekam odgovor. Mozda nesto i naucim ;)
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Mario misli na prikolicu, koje ne utovara, nego samo istovara, kao rasturač sa visokim stranicama.

Za cijenu novih ne znam.
 
B

Bobo

Guest
Tako sam i mislio...

Dakle, malo veca prikolica za voziti stajnjak...

Vidio sam da ljudi voze silazu u kipericama i u samoutovarnim prikolicama, tako da nema potrebe za nekim tamo "prikolicama za silazu"... Zasto bas mora imati lance na podu? Misljenja sam da takva prikolica nema nekih velikih prednosti nad obicnim, prirucnim prikolicama, te da kupovina takvih prikolica nije bas nekako opravdana...

Opet, kazem da se u krave i silazu ne kuzim bas previse, ali opet kazem sto mislim...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Na Belju imaju neke ogromne prikolicu mislim da je STRAUMAN ili ti tako nesto sl. Njih koriste i za razbacivanje stajnjaka i za prijevoz silaze jer ujedno mogu i silazu razbacivati jednako po hrpi.A uz put koriste i velike tandem tehnostrojke preko10tak tona sa nadogradnjom i obje vuku JD 8200
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Bobo, problem s običnom kiper prikolicom je da ti je teško rasporediti masu po silosu.

Tine, ako imaš cijene rabljenih daj stavi!
 
B

Bobo

Guest
Cekaj malo, pa kad su nekada davno kod mene u selu silirali, radili su sa IMT kipericama i kipali su malo prije kraja silosa, pa je jedan traktor sa daskom to rastjerivao kako i gdje treba, a ujedno je i gazio silazu...

Ok, kod nas su ljudi imali male silose, jer su imali i malo krava, pa je silos pravljen taman da kiperica udje izmedju zidova...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Tako i mi radimo, skipamo ali pokušamo da rasporedimo masu po cijelom silosu, a onda s jednim traktorom i ralicom rasporedimo masu.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Bobo kaže:
Ok, kod nas su ljudi imali male silose, jer su imali i malo krava, pa je silos pravljen taman da kiperica udje izmedju zidova...

Silos se radi tako da možeš gazit po cijeloj površini s traktorom znači minimalno 3.5 metra! Osim ako ne gaziš s Tomo Vinkovičem.
 
B

Bobo

Guest
Nemam pojma koliko su siroki ovdasnji silosi, ako se tako mogu uopce nazvati... Jedan ima stalu za cca 30 krava i natkroveni silos, te spremiste za sjenazu za sve te krave. Vjerujem da je taj silos jedini sirok 4 metra a da su drugi dosta uzi.

Ova stala je propala investicija i to je steta. U njoj nikada nije bilo zavezano vise od 3 krave. Da nije bilo rata, mozda bi se i iskoristila kako treba, no sada samo stoji bez veze. A silos mu sluzi kao garaza za prikljucke...
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Pozdrav. Uzgajivač sam Crne slavonske svinje. Do sada se nisam bavio djetelinom i svime što ide uz to tako da nemam nikakve strojeve za to. Naime pošto se crne svinje hrane isključivo djetelinom ( 80%) a namjeravam povečat broj svinja dakle ne dolazi u obzir ručna košnja, morat ću u dogledno vrijeme nabavit samoutovarnu manjeg formata i traktorsku kosu.
Dali mi može netko preporučiti šta bi trebao uzeti - polovno naravno i kolka je to investicija.
 
M

Mata imt 540

Guest
moze pitanje recimo imam prikolicu samoutovarnu sip-ovu novi pionir 26 ,e i sad me zanima recimo kolko otprilike ima tona kad je puna .....ako neko zna ....hvala unaprijed ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh