• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačica OLT 18 redova

  • Temu pokrenuo mboz245
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Tko može platiti tolike OLT-ove cijene???
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Zato se dobro trže ove od Njemačkih seljaka i slične,pretjerali su ga sa cijenama opčenito
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,181
Ja prodajem potpuno novu od 18.redi i dajem je za 5000kuna i svi koji je dodu idjet kazu da i u oltu toliko nova kosta,makar je i ova nova i onda price da te sijacice nis nevaljaju da se stopaju,da na nagibima sije pod stranu,bla,bla...al ja ju nedam bez tih para pa nek stoj u supi i dalje..:fiery:

El moze koja slika sijacice? i el ima markire?
 
I

iksi

Guest
ja bi jedino mogao ovde da uzmem plug nov po ovom cenovniku :icon_madu:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
Posudil sam olt gama18 i planiram sijati tritikale, po tabeli za 220kg/ha bi skala trebala biti na 15. dali je to točno?!. najme buni me kaj je tip od kojeg sam posudil sijal pšenicu na 37 na skali iliti prek 500kg/ha, pital sam ga u svezi toga i veli mi stalno sije na 37 i da on nezna kolko kg sije na ha jer sije tavanušu i u biti to je to!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ova novija 18 redi bi trebala imati istu sjetvenu tablicu kao i mala 14 redi,i tih 15 na skali bi trebalo biti oko 150 kg na ral ,za original sjeme bi to trebalo biti to a za domaće,probaj pojačati ali ne ići preko 20 na skali,iako treba paziti na krupnoću sjemena ili da nije previše sitnog zrna,ako je sitno,još pojačaj za 2-3 broja,za malu 14 redi garantiram da sije po tabeli
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
sjeme je orginal, tririkale BC "Ranko", krupnoča neznam kakva je jer nisam još videl sjeme, budem del na cca 17 pa kak bu bu!!
hvala na brzom odgovoru

PS. - Sijačica je 76 godište (usčuvana)
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Stavi je na 17 ispod diskova stavi najlon i okreni pogonske kotace 33 kruga. Vagnes izaslo sjeme i pomnozis sa 100. To je kolicina koja ti ide na hektar. Znaci moras je dobiti da baci 2,2 kg. Za 33 kruga. To ti je najtocnija metoda. Skala ti ovisi od sijacice do sijacice. Moja je za 240 kg jecma bila na 15.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Turopolec ,to je najtočnija izmjera,po sjetvenoj knjižici,ali znate da ima razlike recimo i 20 kg na hektar zbog različitog zaprašivanja sjemena žita,brzina sijaćice isto utječe na količinu,evo ja sijem sa malim fercom između 8-10 na sat ,ovisno od terena i sije na mjeru,ma bude to kolega uskladio i obavio po P.S .,nego Django dali je ta sijaćica sa kotačima ispred ili iza
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Meni tak ispada najtocnije. Je da ima malo vise igranja ali se isplati. Odstupanje je zanemariovo. I ja sijem s malim fercom druga radna gas tolko da normalno vuce 7-8 km/h.
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
Sijačica ima kotače ispred, danas am posijal 2,5 ha i skala za 220 kg treba biti na 25.,

Zgleda sa ovisi od sijačice do sijačice, kakve kotače ima itd...
 
Posljednje uređivanje:

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
koristil sam tvoj savjet i tak ju naštelal, i došlo je točno na površinu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
To ti pise u tehnickom uputstvu. I naj tocnije je tak. Imas tablice ali nije svako sjeme isto. Ovaj je najtocnije. Ako hoces dobiti kolicinu sjemena na jutro onda je isti postupak samo kotac okrenes 19 puta.
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Koja je noviji tip, a koja striji tip sijačice olt gama 18 po čem prepoznati, koja je bolja?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Novija ti ima kotače iza,a siju obadvije ali moj glas ide novijoj jer za ove starije nema dijelova za sijetveni aparat
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Hvala na odgovoru, dali se isplate kupiti za 3000 kuna sijala bi nekih 20-30 hektara godišnje?
 

Najnoviji postovi

Na vrh