• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

B

BAGERISTA

Guest
Ovo se zove konbinacija...........:prayer::prayer::prayer:eek:dlično složeno..
Reci mi kako si zadovoljan,,,,,,,s ovim i čemu služi ispred onaj kotač,,,,,,na prednem rasipaču..:shock:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,218
Odmjeravanje količine dodanog gnoja, odnosno mjerenje brzine/puta.

Nego, jel to zračni transport prema stražnjoj strani?
 
B

BAGERISTA

Guest
Vidim ima i kardan,,,pa mi nije bilo jasno,,,,,čemu sad ovo....
Sad,,,,,znamo i to..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,218
Kardan služi za pogon transporta...
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ovo se zove konbinacija...........:prayer::prayer::prayer:eek:dlično složeno..
Reci mi kako si zadovoljan,,,,,,,s ovim i čemu služi ispred onaj kotač,,,,,,na prednem rasipaču..:shock:

odlična kombinacija...super ide...

Odmjeravanje količine dodanog gnoja, odnosno mjerenje brzine/puta.

Nego, jel to zračni transport prema stražnjoj strani?

da...kardan tjera turbinu koja stvara pritisak...kotać kad se okreće dozira gnoj u u jedan dio di se miješa sa tim pritiskom i taj pritisak ga tjera odozada...vrlo jednostavan princip... ;)
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,241
Ima li jos koja slika kombinacije da se to vidi sve zajedno namontirano.
Inace kombinacija je za 10
Jeste to sad skoro montirali?
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ima li jos koja slika kombinacije da se to vidi sve zajedno namontirano.
Inace kombinacija je za 10
Jeste to sad skoro montirali?


imam samo s lijeve strane sliku...to smo prošle god. složili...;)
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
264
i dijeli se na 6 dijelova ispred svakog reda jedan...
Samo me zanima...
Cjelokupna količina gnojiva zajedno dolazi do razdjelnika i dijeli se na 6 dijelova u jednakoj količini ili "od oka"?
Ipak to je velika brzina i protok zraka, vrtložno strujanje gnojiva bla,bla,bla ako me razumijete što pitam :scratch
 
B

BAGERISTA

Guest
Samo me zanima...
Cjelokupna količina gnojiva zajedno dolazi do razdjelnika i dijeli se na 6 dijelova u jednakoj količini ili "od oka"?
Ipak to je velika brzina i protok zraka, vrtložno strujanje gnojiva bla,bla,bla ako me razumijete što pitam :scratch

Ti ne kužiš čiks,,,,,,,,u cijevi je mali japanac ki to sortira,,,,,,,,,,,:lol::lol:
Vijerovatno ima neka šema,,,,,,ali ne vijerujuem,da dobiju sve cijevi na kraju istu količinu..
 
B

BAGERISTA

Guest
Ala ga briješ po njivi,,,,,,,,,ovo se zove delo,....:prayer::prayer:
Ide đoni..,..ko blesav..;)
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
gnojivo je baceno rasipacem i u jednom prohodu posijano sa minimalnom potrosnjom goriva...

ne moze biti bolje .
 
B

BAGERISTA

Guest
Vijeruj mi da je tako.........ovako se špara i vrijeme i odrađeno više dela,,,odjednom..s manje troška,,,,,...:supz:
a da negovorimo o peštanju zemlje i cijeloj cijeni,,,,od dela,,,jer danas je veliki problem gorivo,,koje je otišlo u nebo s cijenom,,,a sve ostalo..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Kakva su iskustva sa ovim MONOSEM sijačicama ? ima li rezervnih dijelova za njih i kakve su u radu ?
preciznost ? izdržljivost ? pouzdanost ?

slika-217520-2012-04-1334831431-velika.jpg


slika-217520-2012-04-1334800365-velika.jpg



mogu relativno jeftinije od drugih proizvođača da se nađe pa me zanima ZAŠTO su jeftinije ?
konkretno ova sa slike je 1400e , toliko bi već mogao da sakupim za ovaj priključak :roll:
 
Na vrh