• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Ili uzeti ovu OLT bez koševa ista im je cijena

slika-223151-2012-03-1331564629-velika.jpg


slika-223151-2012-03-1331501008-velika.jpg



koju bi prije odabrali ???
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
OLT ,zato štu ju imam :D haha
malo šale
OLT,zbog dostupnosti rezervnih dijelova. zato jer je jednostavna,a ako budeš imao možda kakav problemčić sa njom,sigurno puno više ljudi zna oko OLT PSK,nego oko monosem-a.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
1336039402493.jpg
Svi kazu olt i mi ove godine kupili olt u dosta dobrom stanju ali mislim da ima bolje,
olt je radjen po nodetu a nodet već od devedesetih ima drugi princip
tako da imam sijacicu za prodati
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
psk se u oltu pravi od negdje 1984, a prije toga je radio djelove za nodet, koji su se slali u francusku......

za olt ima djelova koliko hočeš, a za druge nema baš, osim možda za gaspardo, jer kod nas je došao neki novi prodavač.......a ipak kada je blizu tvornica, oni imaju svega na skladištu.......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Pa OLT izgleda radi dijelova , pitam se ima li dijelova za MONOSEM ?
i još mi je mali problem jer ovaj OLT nema koševe za djubrivo a kod nas se uslužno sijenje dosta radi sa djubrivom u sijačicu
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Pa OLT izgleda radi dijelova , pitam se ima li dijelova za MONOSEM ?
i još mi je mali problem jer ovaj OLT nema koševe za djubrivo a kod nas se uslužno sijenje dosta radi sa djubrivom u sijačicu

Između OLT i Monosem-a,sad odluči sam..

Ako su ti kutije za umjetno više potrebne uzmi Monosem..

Moj izbor bi bio Monosem..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Zašto bi ti izabrao njega ?
OLT imam ali slabo sam zadovoljan kvalitetom materijala..
Sjetveni aparat kod OLT-a je super napravljen,sije precizno i jednostavno je regulirat gustoču..

Na slikama se vidi da je netko skidao dozatore za umjetno na OLT-u,šteta..

Takav tip Monosem sijačice je kupio moj prijatelj prošle godine.Sijačica sije precizno i nema ni jednu lošu riječ za nju..I puno je ozbiljnije napravljena od OLT-a..
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,355
Ima jedna u mom selu Monosem.
Čovjek je sijao s njom vidio sam i na oko
lijepo izgleda.
Sad ju prodaje, cijenu neznam.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Samo me zanima...
Cjelokupna količina gnojiva zajedno dolazi do razdjelnika i dijeli se na 6 dijelova u jednakoj količini ili "od oka"?
Ipak to je velika brzina i protok zraka, vrtložno strujanje gnojiva bla,bla,bla ako me razumijete što pitam :scratch

gljiva je tako oblikovana da na svaki izlaz ide "otprilike" ista količina...kad stoji na mjestu u zraku ispod svakog ulagaća je na oko ista količina...;)
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
509
ja imam monosem,već 10 godina sijemo bez ijednog kvara,samo redovno podmazivanj i čišćenje,ove godine smo dodali i kutije za umjetno gnojivo od olt sijačice,odlično radi :finga:
 
I

ihorzic

Guest
ja imam monosem,već 10 godina sijemo bez ijednog kvara,samo redovno podmazivanj i čišćenje,ove godine smo dodali i kutije za umjetno gnojivo od olt sijačice,odlično radi :finga:

čije su to sijačice:scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Jesi li kada imao potrebu za nekim rezervnim dijelom ?
Sa kojim traktorom je nosiš ?
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
509
još nismo ništa na njoj mijenjali,stvarno je odlična,vrijedna svake kune,nosimo ju ponekad sa zetorom 4911 a ove godine smo sa zetorom 3511,i uteg obavezno jer je malo preteška za takve zetore
ali sijemo svejedno sa njima,prije dok nije imala kutije za gnojivo onda su zetori bez problema sijali s njome,a sad je malo problem bez utega,napravili smo uteg i sad rade s njome :finga: :rolleyess:
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Sadnja graha sa pneumatskom

zanima me da li je moguce sa OLT-ovom pneumatskom saditi grah? Sa kakvim plocicama i kako to sve namjestiti da sadi?
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
509
onda su francuske :oops:
videl sam na netu sam napisal monosem i nkj je pisalo american greatest seeders,tak da sam mislil da su američke:rolleyess:
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
zanima me da li je moguce sa OLT-ovom pneumatskom saditi grah? Sa kakvim plocicama i kako to sve namjestiti da sadi?
normalno da je moguće,premjestiš lanac na zupčanicima na najgušći sklop i siješ s istim pločama kao i kukuruz 5,5 mm.a za gušći sklop trebaš ploču s više rupa.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh