• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Imaš sve za nju u OLT tvornici u Osijeku. Možeš naruciti telefonom na broj 031/206-632. Narucis sta ti treba oni ti izracunaju kolko to kosta pa im uplatis na racun Faksiras uplatnicu i onda ti salju robu HP expresom. Postarinu placas kad preuzimas robu. Provjereno sigurno stiže 2 dana nakon uplate.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tako je, najbolje kupi u oltu, jer je i najkvalitetnije, ovo sve ostalo ti je od loše plastike i neradi dobro......ja sam kod njih kupio sve novo, kučište sa skidačem i izbacivačem, i odlično je posijala.....ko pneumatska
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Nadam se da će dobro raditi:

07012013194.jpg


08012013203.jpg


08012013204.jpg


08012013205.jpg
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
bude, koja ti je to ploča, jel 14 ????? takvu sam prepravio za grah......
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Mislim da je od 14, paše za naša zrna. Bi trebao negdje imati i cijelu garnituru tih diskova koji je svaki komplet u drugoj boji....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja imam od 10-14 i ploče za suncokret......a za kukuruz koristim onu žutu sa brojem 11
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Okidače mi je zajebo bratić, jer nije stavio kalibrirani već domaći kukuruz. On ju je zadnji koristio pa su ostale te crne ploče....
 

prnjavor3

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
73
boljka je tim izbijačima i klizačima(crnim)trenje omekane i motaju se lako imao sam ih ja na svojoj staroj sijači.Pogledaj kakav je čistač po rubovima zna biti oštar pa zapinje.
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
pa ali ako kosta set 20kn,da ih mjenjas svaki dan nije problem a na mojoj
nisu mijenjani kako je kupljena znaci nekih 15-20 god.,ali ove godine cu ih ja zamjeniti,iako je jako malo i posijala u svim tim godinama jer se moji nisu intenzivno bavili poljoprivredom a ja mislim da je vec plastika od stajanja morala otic u k.... :scratch
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sve ovisi o kvaliteti......ja nisam imao tih problema, al kada sam kupio sijačicu, to je bilo sve razj.... u 3PM......pa sam morao uzeti nova kučišta sa skidačima i izbacivačima, nove opruge i zakovice.......sve je novo, jer netko je nešto pokušavao, brusio to plastično kučište i skidače, pa je bilo neupotrebljivo......

prošle godine je odlično posijala, ja sam zadovoljan......ove godine bi s njom sijao suncokret, imam ploče, al neznam koliko će to biti kvalitetno.......jel netko s njom sijao suncokret, zanima me iskustvo i kako ju najbolje podesiti, jer suncokret zahtjeva razmak od 23,5cm.......ova sorta koju bi sijao......bojim se da nebi lomila zrno, jer suncokret je nekako osjetljiviji od kukuruza.....na netu sam našao sličan sistem mehaničke sijačice od john deere, i sa sličnim pločama ko moje, oni siju suncokret.......


evo moja sijačica, i novi djelovi, kupljeni u OLTu.......

 
Posljednje uređivanje:

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Ja sam za moju sa skidačima, izbacivačima, opruge i zakovice za 2 reda platio sveukupno 26 kn.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nisam više siguran, al sve komplet sa kučištem za 4 reda je bilo oko 170 kuna........
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
te mehaničke su dobre sijačice......samo nisu za neke velike površine, jer se s njima mora duplo sporije voziti nego sa pneumatskima, kako bi bile precizne......brzina rada 4-6km/h dok kod pneumatskih do 10km/h......

ja sam malo razmišljao da kupim neku oltovu polovnu pneumatsku, al mislim da se neisplati kupovati ispod nekih 15 000kn, jer sve ispod toga što sam gledao je za baciti......ljudi su imali dosta problema sa polovnima, ili posije njivu bez jednog reda, ili puca štift na jednom redu itd itd......uvijek neki problemi sa polovnima, a ako bi dao 20 000kn, onda bolje skupiti još malo i kupiti potpuno novi i godinama raditi bez razmišljanja, a do tada je i mehanička odlična, kada sve svoje možeš posijati na vrijeme i kada neovisiš o drugima........a cjena polovne je od 1000 do 4000kn......a sijanje po jutru kod mene je 120kn, pa mislim da se isplati uzeti......
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
sve sto mogu radim sam pa makar i s losijim strojem jer traziti nekog uslugu je postalo malo preskupo,sto moj tetak kaze jedna tudja nadnica su tri tvoje :rolleyess:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@ivanz dali si i kutije kupio nove ili si ih sam pigao za kukuruz?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nisam kupio, pravili smo ih sami od pocinčanog lima, jer lim samo imao kod kuće, a limena kutija je bila dosta skupa, nesječam se točno cjene, al znam da se nije isplatilo kupovati......i poklopci su napravljeni novi......te one kuke što drže kutije sam pravio od šipke i narezivao navoj......mislim da je šipka 8mm

kada sam sve napravio, pred sjetvu je trebalo dobro podesiti markire, jer nisu odgovarali za imt 533.......
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
hvala na odgovoru to sam te pito jer sam iso jednu danas pogledat bez kutija al nisam nista dogovorio s gazdom!!!!!!
 
Na vrh