• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tablica postoji u priručniku za mašinu, a ova nije baš najpreciznija.......
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Ko ima visak jedan ovakav poklopac nek javi

sadilicanodetslika12256.jpg
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,554
Sve podtlacne sijace ako nemaju filter nakon turbine morat ce imati ili filter ili ovo da ispuhani zrak usmjeravaju prema zemlji posto u tom zraku postoje cestice preparata sa sjemena. Neznam jel to za svo sjeme ili samo za tretirano ponchom, gauchom...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485

Sta nam namecu da cemo morat imat na sijacicama, zbog zastite okolisa :mur:


jel to slikano u OLTu????

to će samo dizati prašinu više nego što treba.......a to se valjda postavlja zbog pčela
 

frks

Član
Tu od
12 Pro 2007
Poruka
73
to zovu deflektor vrača onečiščeni zrak u zemlju
problem je u nikotinoidima nekoj vrsti insekticida koja jako utječe na pčele
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,554
Neznam di je slikano nasao sam je u bayerovom katalogu nekakvom, pise da je proizvedeno u oltu, da zbog pcela je, a i meni se cini da ce ovo dizat prasinu i otrove zajedno s njom a mozda se i varam, debele su ove cijevi i jos su dvije pa ce strujanje zraka biti manje. Moram pitati onog brku u oltu sto prodaje dijelove koliko kosta i dali uopce prave to
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Meni bude kolega autolimar napravio takav izlaz na turbinu, odnosno prijelaz s četvrtastog na okruglu koji budem prišerafio na turbinu, samo kupim ovakva crijeva i napravin po dva nosača negdje na sijačici i usmjerim ih prema zemlji.
Ovo je vrlo korisna stvar, jer točno osjetim dok sijem hibride koj isu dodatno tretirani s nečim kak mi taj smrad ulazi u kabinu odostraga i guši me pomalo...koda se lijepe te čestice u nos!
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
Sta nam namecu da cemo morat imat na sijacicama, zbog zastite okolisa :mur:[/QUOTE]

nemoras ako ti masina radi na podtlak :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Koja je razlika podtlak i nadtlak???

Pa jel ne izbaciva svaka zrak iz sebe??

Pojasnite molim!!!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Koja je razlika podtlak i nadtlak???

Pa jel ne izbaciva svaka zrak iz sebe??

Pojasnite molim!!!
Na podtlak radi OLT,Nodet,Agria,prepoznaje se po tome kaj jako zuje u radu..

Nadtlak imaju Monosem,Gaspardo i još neke ja znam samo za te,i one ne zuje u radu i ne pušu taj zrak tak jako van kao ove kaj rade na podtlak..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ja imam Pigoli al neznam i dalje po čemu da prepoznam na koji princip radi. Nije baš da nešto pretjerano zuji, ali malo zuji...:icon_e_biggrin:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,554
Podtlacna radi na principu vakuma, turbina izvlaci zrak i vakumom lijepi zrna na plocice, a nadtlacne obrnuto, turbina tjera zrak iz vana u sjetveni uredjaj i pritiskom tj nadtlakom izbacuje zrna na plocice te taj zrak zavrsava u zemlji i zato ne moraju imati te cijevi. Ispravite me ako grijesim nisam vidio nikad nadtlacnu u zivotu ali toliko znam s mehanizacije.
 
Na vrh