• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Podtlacna radi na principu vakuma, turbina izvlaci zrak i vakumom lijepi zrna na plocice, a nadtlacne obrnuto, turbina tjera zrak iz vana u sjetveni uredjaj i pritiskom tj nadtlakom izbacuje zrna na plocice te taj zrak zavrsava u zemlji i zato ne moraju imati te cijevi. Ispravite me ako grijesim nisam vidio nikad nadtlacnu u zivotu ali toliko znam s mehanizacije.


nadtlačna becker, puše zrna sa sjetvene ploče, a ona koja ostaju u provrtu za sjeme, ispadaju iz ploče, kada se ona okrene za 180 stupnjeva, tako nekako......ima i filmić na youtube, princip rada u presjeku........i koliko znam da samo ona radi na nadtlak, sve ostale su na podtlak.......
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,663
A gdje je kraj ovim EU pre*eravanjima? ?

KIčo pa to naši prepisuju iz EU-a samo što NJIMAodgovara , a i najvjerojatnije to pišu koji o tome nemaju pojma a ni blage veze , pisao bi ja još ali nema smiska ipak oni su vlast a vlast je slast!!!
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
KIčo pa to naši prepisuju iz EU-a samo što NJIMAodgovara , a i najvjerojatnije to pišu koji o tome nemaju pojma a ni blage veze , pisao bi ja još ali nema smiska ipak oni su vlast a vlast je slast!!!


to je zbog zastite pcela!
 

North ARMY

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
31
Ako nekog interesuje da li mu sejacica radi na podpritisak ili nadpritisak nek primakne dlan otvoru turbine ako turbina vuce u sebe vazduh onda radi na nadpritisak,a ako izduvava iz sebe vazduh onda radi na podpritisak.
I nek vas ne zavaraju neke verzije Nodet sejacica koje na standardnoj turbini podpritiska imaju mali dodatak koji stvara nadpritisak za insekticide,to je neka druga prica za sebe.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
'pljuje' sjeme van

Da, pljuje van ostatke sjemena koje povuče u sebe :)

Podtlacna radi na principu vakuma, turbina izvlaci zrak i vakumom lijepi zrna na plocice, a nadtlacne obrnuto, turbina tjera zrak iz vana u sjetveni uredjaj i pritiskom tj nadtlakom izbacuje zrna na plocice te taj zrak zavrsava u zemlji i zato ne moraju imati te cijevi. Ispravite me ako grijesim nisam vidio nikad nadtlacnu u zivotu ali toliko znam s mehanizacije.

E po ovome onda je moja podtlačna.
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Na podtlak radi OLT,Nodet,Agria,prepoznaje se po tome kaj jako zuje u radu..

Nadtlak imaju Monosem,Gaspardo i još neke ja znam samo za te,i one ne zuje u radu i ne pušu taj zrak tak jako van kao ove kaj rade na podtlak..

Većina sijačica ....Olt ,Monosem (kakvu imam , zuji u radu i puše zrak van i ostale sitne čestice koje prođu kroz rupu ploče npr. za kukuruz- 5mm) rade na principu vakuma "jedino" Becker (ima ju susjed) radi po principu pritiska sjemena na ploče-nadtlak (za ostale neznam takvog sistema)!
 
Posljednje uređivanje:

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
m.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/imt-sadilica-oglas-7060706
Dečki u srijedu idem po ovu sadilicu.
Ima ko iskustva s njom?Jel sije dobro?Na kakve kvarove se moram pripremiti?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
m.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/imt-sadilica-oglas-7060706
Dečki u srijedu idem po ovu sadilicu.
Ima ko iskustva s njom?Jel sije dobro?Na kakve kvarove se moram pripremiti?
mislim da je dobra cijena..nedostaju crijeva za gnojivo, ali ostalo te netreba brinuti, sve je mehaničko, netrebaš mjenjat ploče za različitu kalibraciju kukuruza. Osim ako se nisi zabunio da je to pneumatska..to je klasična mehanička, i prednost..nemoraš ništa preuređivat u vezi usmjeravanja otrova u zemlju.
neka te dobro služi.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja bi prije uzeo olt mehaničku, jer neznam koliko za tu imt ima djelova, a negdje sam čitao da lomi zrno......nisam ju nikada vidio, u radu, da bi mogao pričati.......al za olta ima djelova kolio hočeš.......
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
ja bi prije uzeo olt mehaničku, jer neznam koliko za tu imt ima djelova, a negdje sam čitao da lomi zrno......nisam ju nikada vidio, u radu, da bi mogao pričati.......al za olta ima djelova kolio hočeš.......

Ma prodao sam mehanicku olt sijalicu imali smo dvorednu.ova mi je zapela za oko,a opet nemože baš nešto puno odstupati od oltove u sjetvi po broju posadenih zrna.
Sekra ima djelove za te sijalice.
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
mislim da je dobra cijena..nedostaju crijeva za gnojivo, ali ostalo te netreba brinuti, sve je mehaničko, netrebaš mjenjat ploče za različitu kalibraciju kukuruza. Osim ako se nisi zabunio da je to pneumatska..to je klasična mehanička, i prednost..nemoraš ništa preuređivat u vezi usmjeravanja otrova u zemlju.
neka te dobro služi.

Znam da je mehanicka.joj da je pneumatska vec bi je danas dovezal doma. :)
I ja sam primjetil da nema crijeva,ali to nje skupo da se kupi.
Cekaj,kaj ta ima jednu plocu za za sve kalibracije kukuruza?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Znam da je mehanicka.joj da je pneumatska vec bi je danas dovezal doma. :)
I ja sam primjetil da nema crijeva,ali to nje skupo da se kupi.
Cekaj,kaj ta ima jednu plocu za za sve kalibracije kukuruza?

nebrini odlične su to sijačice...imam ja takvu ali u puno boljem stanju...nema ona jednu ploču nego ima više po brojevima tipa 11,12,13...ako je odgovarajuča ploča za određeni kukuruz ona bude posijala isto ko pneumarska po jedno zrno i razmak je uvijek točan...netrebaš se brinuti za djelove jer ima ih u skoro svakom poljoprivrednom dučanu...ako te bude kaj zanimalo samo pitaj i ako očeš morem ti poslikati ove tablice kaj su na kutijama za gnojivo...
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
nebrini odlične su to sijačice...imam ja takvu ali u puno boljem stanju...nema ona jednu ploču nego ima više po brojevima tipa 11,12,13...ako je odgovarajuča ploča za određeni kukuruz ona bude posijala isto ko pneumarska po jedno zrno i razmak je uvijek točan...netrebaš se brinuti za djelove jer ima ih u skoro svakom poljoprivrednom dučanu...ako te bude kaj zanimalo samo pitaj i ako očeš morem ti poslikati ove tablice kaj su na kutijama za gnojivo...

Cuj ak si se ponudil poslikaj.jer ova sadilica ima neke tablice,ali je izbljedilo od sunca pa se slabo vidi.
Ali kaj sad znaci treba svakak mjenjati ploce jer necu samo sebi sijat jednu vrstu kukuruza vec cu i usluzno,a nemogu ja ljudima rec da kupuju samo jednu vrstu sjemena.heheh me razmijes?
Kolko te ploce kostaju?
Ima moza i ploce za bundeve?to bi bil vrh vrhova da se to da kupiti!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma naravno da te razumijem...netrebaš ploče mjenjat za svaku sortu glavno da ide bez problema kroz rupu a ipak da nemogu dvije prejti...i ja dosta sijem uslužno a promjenit ploče nije neki problem...ispustiš kukuruz kaj ti je ostal u baterijama pa podigneš sigurnosne prste sa odvijačem(okreneš vijak za 180')odšarafiš tri šarafa i uzmeš onaj poklopac gdje je plastika i odšarafiš leptir šaraf koji drži ploču i zamjeniš ploču i nazad sklopiš...sve skup za 5 min zamjeniš ploče na sva 4 reda..za ploče neznam ali moral bi ti ih gazda dati (ako ih ima) budem ti poslikal i kak zgledaju a za kupit neznam kolko bi koštale..za bundave bi moral raditi drugačije ploče tj sa večom rupom i ja mislim da bi trebala moči sijati...slike budu sutra ili eventualno preksutra...


edit:i još je dobro kaj na svaku bateriju ide zaseban lanac kojeg lako uzmeš ako nečeš da ti taj red sije i možeš z malim traktorom radit bez problema jer ako nemože ju više diči a baterije su nisko onda podigneš za jedan zub i nebude prenisko...
 
Posljednje uređivanje:

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
m.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/sadilica-kukuruz-imt-634.24-oglas-5641794

Decki,vidite slike.
Ili fotoaparat ne valja ili je ova sadilica savinuta?
Inace rijec je o istoj sadilici od jucer koja je pad postova iznad.
 
Na vrh