• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
koliko traži za nju???? možeš i neku sliku staviti........gledaj dobro da nije savijena nigdje, obično točkovi stradaju, moj jedan je bio oštečen, pa sam stavljao drugi, koji sam dobio.......a ostatak sijačice je završio kao prodan na kile........i obavezno gledaj da se lančanici mogu mjenjati u onim rupama, jer onaj koji se nekoristi, obično zapekne na samoj osovini od kotača......to je kod mene bilo, pa sam stavio od te druge lančanik, jer ovaj je toliko zapekao da sam ga morao pokidati, da ga skinem, i stavim drugi, koji ću moći mjenjati.........dosta važno zbog razmaka zrna u redu......

al uglavnom, nisam ju puno platio, uz malo truda, može se dotjerati da radi odlično........
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Trazio me 100eura nema kutija fali lanac i opcenito je u jako losem stanju tak da ju nisam previse gledo jer je reko da je cijena fiksna tak da sam odmah odusto nisam htio previse gledat oko nje nema slike da vidis kak lose izgleda!!!!
Tak i ja trazim u losijem stanju pa da si ju poslozim samo za sebe kako treba valjda cu nesto nac!!!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
bučo bas sam bio razminirao nesto prije tjedan dana u lasinji :lol:

Ma da jel znas koji dio jel dolazis opet kad pa da se nademo i nesto :drinkers:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
ne gotov sam,ma kraj mosta neki poljski puteljak kraj vikendica.

Znam di si bio 6km od mene jel to si radio za firmu ili ako ces jos dolazit samo se javi!!!!!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Trazio me 100eura nema kutija fali lanac i opcenito je u jako losem stanju tak da ju nisam previse gledo jer je reko da je cijena fiksna tak da sam odmah odusto nisam htio previse gledat oko nje nema slike da vidis kak lose izgleda!!!!
Tak i ja trazim u losijem stanju pa da si ju poslozim samo za sebe kako treba valjda cu nesto nac!!!!

jel stari ili novi tip?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
neznam samo gdje se više mogu nabaviti gusane ploče za taj stari tip.....

a i kod ovih sa plastičnim pločama ima 2 vrste......sa plastičnim kutijama (žutim) za gnojivo i sa jednom velikom kutijom, za 2 reda, kao na kultivatoru........
 

prnjavor3

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
73
pošto se kod vas te polovne OLT mehaničke 2 redne.Ja sam svoju 2002 godište prodao za 250e a posijala je samo 15ha.Kupio sam olt pneumacku a ova mi je samo smetala u garaži a kod nas ih neće niko samo pneumacke imaju prolaz.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
pošto se kod vas te polovne OLT mehaničke 2 redne.Ja sam svoju 2002 godište prodao za 250e a posijala je samo 15ha.Kupio sam olt pneumacku a ova mi je samo smetala u garaži a kod nas ih neće niko samo pneumacke imaju prolaz.

Cijena dvorednih i četverorednih je oko 400-500 eur, kolko traže po oglasnicima, za iste novce nađeš i jednu i drugu verziju (govorimo o novom tipu)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Ma stari tip losa je skroz!!!!!

ebg, ja sam svoju prodao kompletnu za 600 kn, imala je sve 4 aluminijske kante, još sam i sijao te sezone s njom. Bolje si uzmi noviji tip.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
ebg, ja sam svoju prodao kompletnu za 600 kn, imala je sve 4 aluminijske kante, još sam i sijao te sezone s njom. Bolje si uzmi noviji tip.

Tak i bude na ovu sam slucajno naletio jedna mi je na otpadu u solidnom stanju otisla ispred nosa :madmana:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Koja je bolja, sa jednom metalnom ili dvije plastične posude za gnojivo? Noviji tip? A moja ima sigurno preko 20 godina.....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Koja je bolja, sa jednom metalnom ili dvije plastične posude za gnojivo? Noviji tip? A moja ima sigurno preko 20 godina.....

Novija ti je sa jednom velikom metalnom ko na kultivatoru, po meni je ta bolja jel je i mlađa, više gnoja stane u kutiju (75 kg) nema ispadanja i curenja, lomljenja kanti kad ideš pun na njivu. mehanika je sliča kod oba dvije, iako su na novoj bolje riješene one papuče šta idu u zemlju, nazubljeni su kotači itd...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
meni je svejedno, jer nekoristim gnojivo pri sjetvi, a razlika je samo u tim kutijama i pogonu kutija za gnojivo, na starijoj sa plastičnim pločama ima jedan lanac, a kod ove druge ima 2 lanca.......
 
Na vrh