• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
u pravu si ako je odgovarajuca ploca nebi trebalo ubaciti 2 zrna ja imam od 10 do 14 a nabavio sam i ploce za soju josmi samo treba veliki lancanik sto ide na pogonski tocak pacu moci i grah da sijem
pa na kolko se točno grah sije?? stavil sam ti sliku tablica kak mora biti lanac za određenu gustoču

upravo tako, odgovarajuće ploče, manji zupčanik ako hočeš gušće da baca( recimo kad sijem grah i kuruzu) , kad se sve složi i kad smatraš da bi "to bilo to", povučeš lagano sijačicu da čist malo zagrebe kroz dvorište 10-ak metara i vidiš točno kolko zrna ispadne na mjestu i na koji razmak.. nije sveto pismo :)
ma netreba čak niti 10 m dosta je i 5 jer ona počne bacat za manje od 1 m...mi našu uvijek prije spregledamo ako kaj treba popraciti ili kaj,podmazivanje to pod obavezno čak znamo i npr.ako 2 dana nejdemo sijat a umjetno gnojivo ostane unutra onda to sve van i pranje inače kak se topi umjetno onda se može zaštipati a i da ne hrđa bezveze...
Neznam koji je broj sijacice otpala etiketa steluje se na lance,novija je. Treba mi slika te skice s lancanicima,unaprijed hval. Kpd mene neki komsija gledo i kaze da moze biti i do neki gumeni valjaka koji sluze kao skidac zrna. Da su previse mekana i pojedena ali ja ipak mislim. Da je do sita volio bi da nabavim 10. Sjemena su dosta sitna. Mjenjo sam i plasticne zvjezde
daj neku sliku od nje pa da vidimo kaj je to za čudo
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
daj neku sliku od nje pa da vidimo kaj je to za čudo
Sijacica je kao tvoja ali ne nako ocuvana. Nemam slike kad je izvadim iz supe slika cu sve redom. Samo sam na nju stavio markire od oltove sijacice
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
420
Neznam koji je broj sijacice otpala etiketa steluje se na lance,novija je. Treba mi slika te skice s lancanicima,unaprijed hval. Kpd mene neki komsija gledo i kaze da moze biti i do neki gumeni valjaka koji sluze kao skidac zrna. Da su previse mekana i pojedena ali ja ipak mislim. Da je do sita volio bi da nabavim 10. Sjemena su dosta sitna. Mjenjo sam i plasticne zvjezde
i u mene ja takva stela se sa lancima vidjecu danas da slikam pada stavim slike
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
420
pa na kolko se točno grah sije?? stavil sam ti sliku tablica kak mora biti lanac za određenu gustoču


ma netreba čak niti 10 m dosta je i 5 jer ona počne bacat za manje od 1 m...mi našu uvijek prije spregledamo ako kaj treba popraciti ili kaj,podmazivanje to pod obavezno čak znamo i npr.ako 2 dana nejdemo sijat a umjetno gnojivo ostane unutra onda to sve van i pranje inače kak se topi umjetno onda se može zaštipati a i da ne hrđa bezveze...
daj neku sliku od nje pa da vidimo kaj je to za čudo
grah sijem od 5 do 8 cm razmak a umene nije takva tablica za stelovanje drukcija je jeli u tebe 639-24 broj
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
grah sijem od 5 do 8 cm razmak a umene nije takva tablica za stelovanje drukcija je jeli u tebe 639-24 broj

neznam na koj broj misliš..budem pogledal mislim da čak ima još i pločicu ...jedino ako na te brojeve misliš...
 

turki

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
118
Jel ima netko za Oltovu četverorednu mehaničku sijačicu tablicu ili uputstvo za
umjetni gnoj,koliko na kojem broju ulaže po hektaru.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Jel ima netko za Oltovu četverorednu mehaničku sijačicu tablicu ili uputstvo za
umjetni gnoj,koliko na kojem broju ulaže po hektaru.

evo kolega

Uploaded with ImageShack.us @mirko nisam nigdje vidio te broje...
 
Posljednje uređivanje:

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Pozdrav forumaši. S obzirom da sam novi na forumu i da ne tražim po postovima molim za pomoć :
kupio sam sijacicu za kukuruz koja ima pneumatsko doziranje umjetnog gnojiva u straznji dio sjetvene baterije u istu cijev gdje ide gnojivo sa deponatora mikrogranulata. Iskusni ratari mi kažu da to ne valja jer mineralno gnojivo ne smije padati blizu sjemena kukuruza.
Ima li netko ovakav tip sijacice ( gaspardo sp 530 ) i kakva su iskustva u sjetvi ?
Planiram staviti 200 kg npk 5:15:15 i 20 kg umostarta po HA.

oQjhL02.jpg
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
i mi smo pomaknuli noževe kroz koje ide umjetni..a razlog neznam ...moral bi pitati oca zbog čeg je to pomaknul..nekaj mi je pričal o tome al sam zaboravil...
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
420
i mi smo pomaknuli noževe kroz koje ide umjetni..a razlog neznam ...moral bi pitati oca zbog čeg je to pomaknul..nekaj mi je pričal o tome al sam zaboravil...
jeli u tebe na pogonskom tocku sto pokrece baterije od sjemena veliki zupcanik ili mali i imasli sitke za soju
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
na točku je mali lančanik...moral bi pogledati kolko ima zubaca....a ploče imam od 10 pa do 14 pa nezz al paše za soju..mada mislim da bi trebala moči sijat i soju...
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
420
na točku je mali lančanik...moral bi pogledati kolko ima zubaca....a ploče imam od 10 pa do 14 pa nezz al paše za soju..mada mislim da bi trebala moči sijat i soju...
neidu te sitke tosu standardne 36 rupa a za soju trebaju 90 i nesto da bima rupa i idu druge zvjazde za izbacivanje sjemena i trebati veliki lancanik na tocku
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
neidu te sitke tosu standardne 36 rupa a za soju trebaju 90 i nesto da bima rupa i idu druge zvjazde za izbacivanje sjemena i trebati veliki lancanik na tocku

nismo nikad sijali s njom ništo osim kukuruza tak da neznam kakve ploče idu za ostalo...čak smo i razmišljali da probamo sijati bundeve sa njom...trebalo bi samo 14 ploču malo prepraviti i evo ti odlične sijačice za bundeve...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ako još tko kaj treba ili ga zanima o OLT sijačicama samo recite jer imam knjigu o njima...
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Gaspardo SP520, danas bio i vidio, hoće mi se nje ko ribi vode:icon_jook:, cijena je 3100€, neznam jel to preskupo, ali kako izgleda, stvarno sve 5!!
Jel ima tko takvu, dal bi se dala vući sa 539, to me isto malo sekira nebi sve baš delal sa velikim, evo i oglas pa da malo vidite.....

http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/sijacica-gaspardo-oglas-4615310

I kad sam već kod nje, postoji kombinacija sa željeznim zagrtačima umjesto gumenih kotača, kaj velite na to?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Gaspardo SP520, danas bio i vidio, hoće mi se nje ko ribi vode:icon_jook:, cijena je 3100€, neznam jel to preskupo, ali kako izgleda, stvarno sve 5!!
Jel ima tko takvu, dal bi se dala vući sa 539, to me isto malo sekira nebi sve baš delal sa velikim, evo i oglas pa da malo vidite.....

http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/sijacica-gaspardo-oglas-4615310

I kad sam već kod nje, postoji kombinacija sa željeznim zagrtačima umjesto gumenih kotača, kaj velite na to?

na oko izgleda odlično...a za malog fergu neznam kak bi išel sa punim kutijama za gnojivo..mi smo našu probali punu podiči z 539 i prednji kraj se dizal a,sijačica nikid nikam...
 

Najnoviji postovi

Na vrh