• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
m.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/sadilica-kukuruz-imt-634.24-oglas-5641794

Decki,vidite slike.
Ili fotoaparat ne valja ili je ova sadilica savinuta?
Inace rijec je o istoj sadilici od jucer koja je pad postova iznad.
na slici izgleda da je. ali mislim da to ne umanjjuje njenu funkcionalnost, jer na toj gredi si možeš namjestit širinu redova kak hočeš. kolega mali plavi koji ju ima bolje može objasniti.
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
na slici izgleda da je. ali mislim da to ne umanjjuje njenu funkcionalnost, jer na toj gredi si možeš namjestit širinu redova kak hočeš. kolega mali plavi koji ju ima bolje može objasniti.

A,dubinu?
Kaj nebu onda 1 i 4 red sijal po povrsini?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
A,dubinu?
Kaj nebu onda 1 i 4 red sijal po povrsini?

ma na toj sejačici svaka beterija ide zasebno i za svaku može su drugač poštelati dubina štelaš z ovim grobarima(metalnim kotačima) iza
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
ma na toj sejačici svaka beterija ide zasebno i za svaku može su drugač poštelati dubina štelaš z ovim grobarima(metalnim kotačima) iza

Prvi put čujem da se tako zovu i baš sam se dobro nasmijao :(rofl): :(rofl):
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Prvi put čujem da se tako zovu i baš sam se dobro nasmijao :(rofl): :(rofl):

hehe pa mi tak kažemo...jer prave grobove za kukuruz tj stišče zemlju da se vidi gdje je red..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
to bi bilo nekaj ovakvoga hehe??
slika0121.jpg
ploče
i tablice...pošto je bil mrak u šupi pasam moral z svjetiljkom slikat da se vidi :D tablice za kukuruz

i tablice za gnojivo
 
Posljednje uređivanje:

djendrag

Novi član
Tu od
25 Lip 2012
Poruka
27
Hvala svim kolegama koji su mi davali savjete oko kupovine sijacice, a kupio sam gaspardo 520, 4 reda, sa kosevima za djubrivo, jako sam zadovoljan. Bio sam zainteresovan za carraro sijacicu ali je nisam nasao u solidnom stanju.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
Trebam pomoć oko skale za umjetni gnoj na OLT sa plastičnim kutijama. Na pogonskoj osovini su u igri zupčanici 13 i 15 zubi. Zanima me za potrošnju od oko 250-300kg/ha na koji zupčanik treba ići na osovini gnojiva te koji položaj ručice na skali.
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
420
m.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/imt-sadilica-oglas-7060706
Dečki u srijedu idem po ovu sadilicu.
Ima ko iskustva s njom?Jel sije dobro?Na kakve kvarove se moram pripremiti?
ja imam istu takvu sadilicu i sijem snjom vec par godina jednostavna je a ima i djelova a ovaj tjedan idem kupiti jos jednu mom prijatelju istu i jednu takvu za djelova pa ako kome sta bude trebalo mozese javiti
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
420
ja bi prije uzeo olt mehaničku, jer neznam koliko za tu imt ima djelova, a negdje sam čitao da lomi zrno......nisam ju nikada vidio, u radu, da bi mogao pričati.......al za olta ima djelova kolio hočeš.......
ona zrno lomi ako nema gume na valjku koji skida zrno sa valjka a on je metalni paga runi a bolja je od oltove po svemu
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
nemora biti da zato lomi zrno...i na našoj je falila jedna guma "brisač" na valjku i nije drobila...a ovo koja je bolja u te rasprave nejdem mada imam IMT-vu sijačicu..svaka sijačica je dobra dok lijepo sije tj. da ne baca previše zrna na jednom mjestu, ne drobi,ili da moraš razmišljat ili je bacila ili nije zrno...
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Imam imt mehanicku sijalicu s 4 reda. Prosle godine smo sijali.s njom i imali problem da je izbacivala po 2-3 zrna na jedno mjesto. Sita su 11 samo njih imam. Ne lomi zrnje i nemam tablica za lance na njoj samo pola jedne.
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
420
po meni nem akoji drugi razlog biti jer se taj valjaj okrece e skida sjeme da ne upadnu 2 ili vise a dole izbijac samo izbaci i toje to
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
420
Imam imt mehanicku sijalicu s 4 reda. Prosle godine smo sijali.s njom i imali problem da je izbacivala po 2-3 zrna na jedno mjesto. Sita su 11 samo njih imam. Ne lomi zrnje i nemam tablica za lance na njoj samo pola jedne.
vjerojatno tije sitka bila veca paje izbacivalo 2 zrna jeli ti treba tabla od necega i koji tije broj sijacice jeli se stela sa lancima ili zupcanicima kao sto imaju stariji tip
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
po meni nem akoji drugi razlog biti jer se taj valjaj okrece e skida sjeme da ne upadnu 2 ili vise a dole izbijac samo izbaci i toje to

ako je odgovarajuča ploče onda može samo jedno zrno unutra jedino ako ti nefali pokoji dio:icon_scratch:ja imam za nju ploče od 11 pa do 15 mislim...i uvijek prije sijetve probamo doma kak baca i uvijek baci jedno zrno naravno kad je ploča u redu a ako je veča onda baci i 2 ili ako su mala zrna onda i 3 ponekad:(wasntme):
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
420
u pravu si ako je odgovarajuca ploca nebi trebalo ubaciti 2 zrna ja imam od 10 do 14 a nabavio sam i ploce za soju josmi samo treba veliki lancanik sto ide na pogonski tocak pacu moci i grah da sijem
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
ako je odgovarajuča ploče onda može samo jedno zrno unutra jedino ako ti nefali pokoji dio:icon_scratch:ja imam za nju ploče od 11 pa do 15 mislim...i uvijek prije sijetve probamo doma kak baca i uvijek baci jedno zrno naravno kad je ploča u redu a ako je veča onda baci i 2 ili ako su mala zrna onda i 3 ponekad:(wasntme):

upravo tako, odgovarajuće ploče, manji zupčanik ako hočeš gušće da baca( recimo kad sijem grah i kuruzu) , kad se sve složi i kad smatraš da bi "to bilo to", povučeš lagano sijačicu da čist malo zagrebe kroz dvorište 10-ak metara i vidiš točno kolko zrna ispadne na mjestu i na koji razmak.. nije sveto pismo :)
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Neznam koji je broj sijacice otpala etiketa steluje se na lance,novija je. Treba mi slika te skice s lancanicima,unaprijed hval. Kpd mene neki komsija gledo i kaze da moze biti i do neki gumeni valjaka koji sluze kao skidac zrna. Da su previse mekana i pojedena ali ja ipak mislim. Da je do sita volio bi da nabavim 10. Sjemena su dosta sitna. Mjenjo sam i plasticne zvjezde
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja kad idem sijat vidim koje mi sito najbolje odgovara koji broj za to sijeme i okrenem kotac za jedan krug i mora mi ispast na svaku stranu oko 7 zrna sijemena ako je tak onda imam i dobar razmak i nemam problema s izbacivanjem po dva ili tri zrna odjednom!
 

Najnoviji postovi

Na vrh