• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

T

tbakovlj

Guest
jozek kaže:
daj malo preciznije kaj očeš; gola sijačica, deponatori za umjetno možda i s mikrogranulatorima, a i koliko love misliš dati ak se smije znati :?: :?: :?:
OLT, nodet, becker, gapardo.. , sa dozatorima za gnoj obavezno, od 1500 € do 3000 €, zavisi o sijačici
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
evo moje četvororedne Carraro



danas smo malo čistili hrđu sa deponatora od umjetnog i malo to pofarbali,te promjenili par cijevi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
toky09 kaže:
pa dosta ti je očuvana nije neka izlupana
i izgrebana
največi je problem očuvati kutije za gnoj od hrđe,dalje je lako sam mora biti na suhom :mrgreen:
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
vidim imaš deponatore za pesticide, dal ih koristiš?
ja trenutno sastavljam svoju nakon bojadisanja pa če skoro i sličice
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,870
Mike kaže:
toky09 kaže:
pa dosta ti je očuvana nije neka izlupana
i izgrebana
največi je problem očuvati kutije za gnoj od hrđe,dalje je lako sam mora biti na suhom :mrgreen:
postoji neka masa na bazi plastike s kojom se može premazat ja s tim mislim prikolicu za gnoj kad je sredim to nam je rekel čovjek u trgovini kad smo kupovali prikolicu da ako kupimo odmah premažemo s tim i nema hrđe 50god
dobra sijaćica šteta bi bilo da hrđa pojede kutije dal taj carraro radi po gasparadu odnosnu eberhardt jer meni ploče i brtve pašu od gasparado sijaćice i ta mi malo sliči bar baterije osim sanduka :?:
 
T

tomonh

Guest
Mi smo uzeli sad majevicu 6redi sa dodatnima ispred ulagača 2tanjura kao na onoj monosem kaj je na strani ispred koji otvara brazdu za zrno. nesmetju joj nikakve buse i biljni ostaci. Ima deponatore za gnoj i sklananje hidraulično. Za moje potrebe bu dobra jel bolje marke su po par puta skuplje... 8)
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
jozek kaže:
evo i moje gaspardo sijačice

i324657_P1010415.JPG


i324656_P1010414.JPG

bilo malo proljetnog dotjerivanja pa sad izgleda ovako 8)





 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
kako se ponaša tal kardanski prijenos mislim da li ima lufta pa kakva je preciznost
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
@ jozek
lani smo ih koristili i bilo je ok sam dok sam skužil kak ih poštelati da bace određenu koilčinu :mrgreen:

@ markach
za gasparda neznam,iako po slikama su mi dost slične :scratch ,znam samo da radi na istom principu ko i OLT ;)

@ breza
lufta na kardanu malo ima,ali to su takve sitnice da se na sklopu to ne osjeti previše,eventualno koji cm ,ali to opet može biti i da se zrno kod sijanja otkotrlja koji cm :scratch
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
mike kaj si točno sijao deponatorima i za što (protiv čega pravilnije) i u kojim količinama :?:
ja sam ovu sijačicu najesen kupio baš radi tih deponatora i dobro sam gledao da ima što manje lufta, a kao što
Mike kaže prije bi neujednačeno sijanje bilo to što se zrnje kotrja prilikom pada nego li luft kardana jer on je ionako u radu uvijek napet. razlog neujednačenog sijanja bi mogla biti i prevelika brzina sijanja jer ona bi morala biti
oko 8-10 km
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
ja imam staru monosem i deponiral sam geocid oko 8kg na ral protiv žičnjaka na zemlji gdje ih stvarno imaaaa mada kažu da treba više plus je zrno bilo premazano mesurolom protiv fazana , i to se pokazalo super
 

Najnoviji postovi

Na vrh