• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
po tvorničkoj preporuci podtlak bi tebao biti od -40 do -70 mbar znači trebaš vakummetar koji pokazuje od 0 do -100 mbar ili - 0,1 bar. Ja sam naknadno ugrađivao i dođe oko 200 kuna zamjenski naravno, original je 1300

 
Posljednje uređivanje:
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Šta mislite o ovim sijačicama. AGRIA usk 4, Subotica
Čista kopija OLT_a psk4 navodno sa nekim poboljšanjima, cijena 30000,00kn.

DSC00043.jpg

DSC00045.jpg

DSC00046.jpg


E zbrišeš li mi ve slike došel bom k tebi i prihitil ti bom Vladimirca. :twisted: :twisted:

radi se o sijkačicama agria ups, tj olt psk koje su apsolutno čista kopija firme ALFRED NODET, tipa PNEUMASEM iz grada MONTEREAU FAULT YVONNE, FRANCUSKA.
ne znam točno koje godine ih je OLT počeo proizvodit, al znam da je zbog niske cijene, jednostavne izvedbe i održavanja, pa i mALE mase bila masovna poplava tih tzv ''nodetki'' na našim oranicama.
KUHN, koji je preuzeo NODET-a proizvodio ih je pod imenom PNEUMASEM, čak do 01.01.2003.
to znam pošto imam njihov kompletni katalog iz 2002. i tda su još u katalogu.
2006. je firma nodet zatvorena i preuređena u nekakav teatar, praćena velikim štrajkovima zaposlenika odjela nodet....
da još dodam da u katalogu iz 2002. piše da je prosječna masa sjetvene jedinice modela PNEUMASEM, imala samo 36 kg...!!!!!!!!!!!
a tak nekak imaju OLT i AGRIA.
MAJEVICA je već noviji tip nodetke - PLANTER model, puno teži ali i moderniji.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
olt je jako jako davno (prije nekih 25g) počeo s izradom djelova za te sijačice, koji su išli za francusku valjda, a poslije ih je on izrađivao, do danas......i vjerojatno jedna od boljih pneumatskih danas......
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
olt je jako jako davno (prije nekih 25g) počeo s izradom djelova za te sijačice, koji su išli za francusku valjda, a poslije ih je on izrađivao, do danas......i vjerojatno jedna od boljih pneumatskih danas......

najboljih, kleine, nodet, carraro i monosem
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
nodet je ništa za prave mašine a to znaju oni koji imaju pile od mašina a ne drkalice.
Monosem i kleine su dobre a ove baš i ne
dobre mašine su great plains, john deere, case, kinze, rau, acord, amazone, monosem ,horsch a nodet je treća liga.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tatar, ako se kužiš u sijačice, idi na moju temu ispod ove i reci mi koja je sijačica na slici...... :prayer: nemogu nigdje naći kako se zove.....:madmana:
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
nodet je ništa za prave mašine a to znaju oni koji imaju pile od mašina a ne drkalice.
Monosem i kleine su dobre a ove baš i ne
dobre mašine su great plains, john deere, case, kinze, rau, acord, amazone, monosem ,horsch a nodet je treća liga.

ok, za mala do srednja domaćinstva služi....koja je po tebi onda druga liga....kleine, monosem...
 
I

ihorzic

Guest
alo ljudi koliko košta ta sijačica sa kompjuterom i kad se isplat
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Jel zna netko zašto mi sijačica po mjestima baci dva zrna jedno blizu drugom, pa opet napravi ponegdje preveliki razmak, da probam otkloniti taj nedostatak, mada vidim da i drugi rijede kukuruz naveliko.
 

nikolaMF

Novi član
Tu od
12 Kol 2010
Poruka
26
evo mog novog stroja

smanji sliku na rezoluciju 800x600
dino
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nisi mogao gore odabrat :supz:

koliko si platio???? takva bi valjda trebala biti prva klasa????
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
carraro

evo moje četvororedne Carraro



danas smo malo čistili hrđu sa deponatora od umjetnog i malo to pofarbali,te promjenili par cijevi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pozdrav Mike. ja imam takvu dvorednu, poslao sam ti pp, da mi objasniš nešto o sjetvenim pločama i dihtungu.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
da se i ja pohvalim,,bio u gudovcu i kupio novi stroj,,jeeeeeeee,,uzeo gaspardo sijacicu,,pogledo cijeli forum i odlucio da je to ta,,,moja i bozja,cijena sica,51000kn,,bez dozatora za gnoj,,pa cemo vidjet,,toliko za sad,,
 

Najnoviji postovi

Na vrh