• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
na oko izgleda odlično...a za malog fergu neznam kak bi išel sa punim kutijama za gnojivo..mi smo našu probali punu podiči z 539 i prednji kraj se dizal a,sijačica nikid nikam...

hmmmmm, to sam si i mislil.....a ništ kaj bu, bu!! bumo probali ak ide ok, ak nejde opet ok:(y):
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
hmmmmm, to sam si i mislil.....a ništ kaj bu, bu!! bumo probali ak ide ok, ak nejde opet ok:(y):

onda bu ili utege naprijed ili ne ju jako puniti...sije jedan kolega sa pneomatskom i 539 naravno bez umjetnog i ide nekak ...najbolje zakopčat pa onda budeş videl s kolko moreš raditi...
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
420
zato sam te i pito koji je broj kod mene je 640 jeli u tebe se stela pomocu zupcanika ima jedan oklopac otvorise i onda povuces jednu rucici i stelas
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
zato sam te i pito koji je broj kod mene je 640 jeli u tebe se stela pomocu zupcanika ima jedan oklopac otvorise i onda povuces jednu rucici i stelas

ma kod mene netreba nikakve poklopce otvarat...umjetni se štela sa vanjskim ručkama kak se vidi i na slici...a gustoča sijanja se štela sa lančanicima bez ikakvog otvaranja bilokojeg poklopca...
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
hmmmmm, to sam si i mislil.....a ništ kaj bu, bu!! bumo probali ak ide ok, ak nejde opet ok:(y):

ak to misliš s imt-om nositi niti ne kupuj, jer ti prazna ima blizu tone a kad ju još napuniš to ti je 200kg gore
ja svoju nosim sa MF 274 koji napred ima još 270kg utega pa kad treba van iz jarka još oče prvi kraj gore
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
933
Jel zna tko kao se štela gustoća sjetve na olt mehaničkoj sijačici na kukuruz? Men treba 17-18cm razmaka.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
viewer.php

dali netko koristi ovo na slici i kako se pokazalo u radu

ili meni nekaj neradi ili nezz..ali meni ne prikazuje sliku...
 

jole

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
88
htjeo sam dapitam za onaj metalni dio na olt sijacicama umjesto onih plasticnih izbijaca i skidaca ,kako se pokazao u radu .htjeo sam sliku da stavim aji mi nesto neide .moja isprika

vidio sam taj dio na vasaru u rumi ali neznam dali valja to i imali ga koristi kupovati


na ovaj sivi dio sam mislio kad sam vas pitao (koristil svrsi)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kolega nemoj duplirat postove...ja nisam vidio te metalne brisače kao što su na ovoj plastični..siguran sam da če netko tko zna o tome napisati nešto...
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
i ja imam isto pitanje... ali sam se konzultiro sa starim i cijela prica je u zupcanicima na pogonskoj osovini i na gonjenoj osovini... treba ti uputa i tamo ti pise koji zupcanik moras s kojim upariti da bi dobio zeljeni razmak... ja cu to uskoro stelati sebi, a ako ti treba, posalji PM, pa ti mogu poslati skeniranu knjizicu s uputama! ja nemam svoju, ali ima kum od ove s plasticnim spremnicima, no mislim da je isti sistem samo sto je njegova novija, ja cu raditi po njegovoj!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
i ja imam isto pitanje... ali sam se konzultiro sa starim i cijela prica je u zupcanicima na pogonskoj osovini i na gonjenoj osovini... treba ti uputa i tamo ti pise koji zupcanik moras s kojim upariti da bi dobio zeljeni razmak... ja cu to uskoro stelati sebi, a ako ti treba, posalji PM, pa ti mogu poslati skeniranu knjizicu s uputama! ja nemam svoju, ali ima kum od ove s plasticnim spremnicima, no mislim da je isti sistem samo sto je njegova novija, ja cu raditi po njegovoj!

pa sam postavio sliku kak moraju biti lancanici za određeni razmak...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
neznam zašto svi nešto kemijaju oko izbacivača i slidača na meh sijačici olt......samo treba kupiti kod njeh u oltu komplet kučište sa izbacivačima, skidačima oprugama i zakovicama.......tada neće biti problema, a sve što pravi mala privreda je kratkog vjeka i onda ljudi svašta bez potrebe dorađuju po tim sijačicama......samo kupiti original u oltu, za 4 reda je nekih 200kn ako se dobro sječam.......
 

jole

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
88
:icon_fU:da je meni osijek blize lako bi ja za 200 kuna ,traba odvojiti jos pola dana putovanja plus troskovi goriva.nakraju izadje puno vise od tog iznosa
 

jole

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
88
kolega nemoj duplirat postove...ja nisam vidio te metalne brisače kao što su na ovoj plastični..siguran sam da če netko tko zna o tome napisati nešto...

sury spetljo sam se dok sam postavljao sliku :(hi):
 
Na vrh