• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2007.-2008.-2009.-2010.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Re: Sjetva kukuruza

ja idem sa 150 kg po h ..a prije sam bacil 150ureje i 300kg 15-15-15 po h
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Sjetva kukuruza

ja sam na kukuruz bacao 350kg NPK3x15,150-180kg urea-e i 200-260kg KAN-a i to naravno po hektaru.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Re: Sjetva kukuruza

Helena kaže:
Ma nemogu vjerovati !ja tek jučer sijao prvu parcelu .Ajme i kuku.... :madmana:
Kako tek sada? Nisi sijao zbog vode ili?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Re: Sjetva kukuruza

ja imam skromni hektar i u sjetvi sam bacio 325kg npk 15-15-15 i danas kultivirao i bacio 350kg KAN-a!Nemam stajnjaka pa onda samo umjetni bacam!
 
H

Helena

Guest
Re: Sjetva kukuruza

drmr kaže:
Helena kaže:
Ma nemogu vjerovati !ja tek jučer sijao prvu parcelu .Ajme i kuku.... :madmana:
Kako tek sada? Nisi sijao zbog vode ili?
Ma da !katastrofa , voda se povukla tek prije nekih tjedan dana .Idem u sjetvu, pa makar i ništa nebude.U planu je nekih tri hektara . :evil:
 
D

dedek

Guest
Re: Sjetva kukuruza

Helena kaže:
drmr kaže:
Helena kaže:
Ma da !katastrofa , voda se povukla tek prije nekih tjedan dana .Idem u sjetvu, pa makar i ništa nebude.U planu je nekih tri hektara . :evil:

Nije još prekasno za 200 grupu jedino ako je stajala voda onda bi je trebao dublje izorati da korijen dobije zraka.
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: Sjetva kukuruza

Međimurci kakva vam je kuruza. Ja sam danas obišel par parcela, skoro sam se rasplakal, pa to je sve jadno.
Imam par parcela gdje mi pola nije niklo :evil: , a par metri dalje kuruza do koljena.

Kopam ja to možda su žičnjaki mada sam sejal tretiranu kuruza sa Guchom, ali ništa nisam našel.
Na jedni parceli nebrem prstom iskopati zemlo tolko je tvrdo a i spokala je tak da su pore skoro 1 cm.

Kod mene KWS više nikad nejde u sjetvu kuruze :cry:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Sjetva kukuruza

Kod mene KWS više nikad nejde u sjetvu kuruze

KWS Amandha
25062010.jpg

toliko o KWS-u...
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Sjetva kukuruza

ja sam danas posijal 10 jutara kukuruza kaj mi je več jednom propalo, KWS fiacre i još neki 200 grupa, i posijal sam 10 ha soje...
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: Sjetva kukuruza

Dino da je barem moj takav.
Ja sam sijal 3381 i 2376, a prošle godine a24 sa puno manje gnojiva i Pioneer je u to vrijeme izgledel puno bolje.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Sjetva kukuruza

Ja sam prošle godine imao sve Pioneer i nisam baš bio zadovoljan,ove godine sam prešao na kws svugdje ,ali imam i jedno 2 rali Pioneer-a,mogu ti reč da Pioneer izgleda dosta lošije od kws-a,sporije se razvija...
Tko zna,vidjet čemo kakvi če bit prinosi!
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: Sjetva kukuruza

Dino koju si zaštitu koristio. Kod mene je bio Sorgum turbo i jako sam zadovoljan.
Imam ja par tabli gdje mi je kukuruz ok al nije to to.

Kod mene kolega sijal Pioneer poslje mene kad je skinuo travu, i njegov je duplo veći kukuruz nego moj i izgleda puno snažnije :scratch
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh