• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2007.-2008.-2009.-2010.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Sjetva kukuruza

Prskao sam kombinacijom TRAWEL+MOTIKAN,kada je kukuruz bio 6 listova!
Izuzetno sam zadovoljan!
Gdje si kupio sjeme?
Kako si napravi pripremu zemlje?
Da nije bilo neko staro,pokvareno sjeme ili tako nešto...
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: Sjetva kukuruza

Kupio sam u Prvči, sve zapakirano i ok. Jedino mi je izgledalo dosta sičušno sjeme.
Mislim da je tu najviše kriv splet okolnosti, kad nas su uglavnom kisela tla valjda mu ne odgovara, onda ova kišurina, a volim i posijati malo dublje jer se bojim suše.

Nada se da ću ubrati barem 70 % op planiranog.


Ma priprema je bila perfektna, rađeno sa rotobranom
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Sjetva kukuruza

JUČER!
dino kaže:
Kod mene KWS više nikad nejde u sjetvu kuruze

KWS Amandha
25062010.jpg

toliko o KWS-u...

DANAS!
dsc00837j.jpg

dsc00835vd.jpg

:(
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: Sjetva kukuruza

gadnoo totoalna šteta prije 2 sata sam išo za MIholjac oko Viljeva je isto sve zbrio led, ujutro idem odmah vidit kakvo je stanje kodmene na polju
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: Sjetva kukuruza

ovo je tuga kak je bila ljepa a sad,bem ti
meni žao ko da je moju stuklo.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Sjetva kukuruza

tužno,tužno,sad neznam što da radim,dali da uopče ponovo sadim kukuruz ili da uopče ne sadim...
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Re: Sjetva kukuruza

Isuse kolega...pa jbt kod nas hvala dragome Bogu nije padalo jer su ovi iz susjednog sela pucali raketama ali bile su jako krupne kapi tako da nije puno falilo ali ovo tvoje je stvarno zalosno... :( :( :(
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Sjetva kukuruza

http://www.vecernji.hr/regije/nezapamce ... nak-156376
Ovo je sve moje područje,i ljudi koje znam,i kod kojih sam bio sad prije koji sat.
Tukao je najviše pola sata.
Fala Bogu,nije mi sve tako uništeno,50% nije oštečeno.
Ali ovih drugih 50% neznam što da radim,dali da uopče sadim ponovno ili ne?
Mislim si ako posadim,neče mi više stič sazorit,neradim zelenu silžu da to posiliram,trebam samo zrno,a več u 9. mjesecu dolaze mrazovi,a ja još nemam klipa,i što onda???
Mislim da ovo neču ni sadit,neka stoji tako skoro godinu dana...

Kod mene ovaj puta nisu pucali rakete,neznam zašto,ali zadnji put kad su pucali,spucali su mi je u kuču,pa je i policija imala tu posla. :twisted:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Sjetva kukuruza

dino ovo je katastrofa,žalosno je kada se nešto takvo nekome dogodi...kod mene je u selu počeo padati veličine guščijeg jajeta,ali je bio rijedak i vjerovatno nije prouzročio veće štete na usjevima.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,840
Re: Sjetva kukuruza

Tek je šesti mjesec, slabo ćemo brati ove godine, poplave pa sad tuča, kod mene nije još ništa, ali kako mi uspjela sjetva bojim se da me neće mimoići :( Koliko košta osiguranje po hektaru?
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Re: Sjetva kukuruza

Uzas kako izgleda ono. Sad se vise nista ne isplati sijati,jer sto kazes mrazevi vec u devetom mjesecu.
 
M

MOMOSARIC

Guest
Re: Sjetva kukuruza

dino kaže:
http://www.vecernji.hr/regije/nezapamceno-nevrijeme-pogodilo-podrucje-daruvara-g-polja-clanak-156376
Ovo je sve moje područje,i ljudi koje znam,i kod kojih sam bio sad prije koji sat.
Tukao je najviše pola sata.
Fala Bogu,nije mi sve tako uništeno,50% nije oštečeno.
Ali ovih drugih 50% neznam što da radim,dali da uopče sadim ponovno ili ne?
Mislim si ako posadim,neče mi više stič sazorit,neradim zelenu silžu da to posiliram,trebam samo zrno,a več u 9. mjesecu dolaze mrazovi,a ja još nemam klipa,i što onda???
Mislim da ovo neču ni sadit,neka stoji tako skoro godinu dana...

Kod mene ovaj puta nisu pucali rakete,neznam zašto,ali zadnji put kad su pucali,spucali su mi je u kuču,pa je i policija imala tu posla. :twisted:
:( Baš strašno. Hoće li se država išta otvoriti . Mislim da je stvarno kasno za sjetvu , nije da teoretski nebi mogli stići ali problem je u tome što dolaze suše koje ga hvataju (kukuruz) dok je mali i tu zaglavi. Rijetko bude godina da se sve podesi pa da uspije.Ma kako gadno izgledalo ipak se tu nešto još može izvući , pošalji sliku te parcele za jedno mjesec dana.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Re: Sjetva kukuruza

Hoće li se država išta otvoriti

Hoce,otvorit ce ali bas sam prije par dana procitao da drzava samo pomaze a neplaca ostetu-ostetu placaju osiguranja.
I to od drzave je moguce 4% od procjenjene stete...:(
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Re: Sjetva kukuruza

A sta smo mogli uopce i ocekivati od ovih kretena na vlasti.
4 posto,pa neznam jeli to smijesno ili zalosno. Stvarno su se isprsili. Samo me zanima od kuda ce sad uvest kuruzu. Jedva su cekali ovu tucu,pa da opet operu pare preko uvoza :vragek:
 
M

MOMOSARIC

Guest
Re: Sjetva kukuruza

drmr kaže:
A sta smo mogli uopce i ocekivati od ovih kretena na vlasti.
4 posto,pa neznam jeli to smijesno ili zalosno. Stvarno su se isprsili. Samo me zanima od kuda ce sad uvest kuruzu. Jedva su cekali ovu tucu,pa da opet operu pare preko uvoza :vragek:
Ma neboj se za uvoz. Kod nas u BIH još gore , ali pokušaj se provozati sa neregistrovanim traktorom ili prikolicom npr , pa da vidiš kako su ažurni kad treba kaznu naplatiti , ili kad tražiš zemlju u zakup ne ispunjavaš ovo ili ono (par pojedinaca ispunjava sve uslove.)
 
K

korisnik2408

Guest
Re: Sjetva kukuruza

Ovo je samo dokaz koliko je poljoprivredna proizvodnja teska i nesigurna. Ovakvu stetu od leda nisam do sada vidio.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,840
Re: Sjetva kukuruza

Dugo je ljeto, a početak ne obećava ništa dobro, kakva su to vremena došla :(
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh