• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Nije šuma za igru, sve se dogodi u trenu iako su to male brzine i šta ja znam, ali u šumi nikad nemožeš točno znat kako će ići. Neke ''sitnice'' znaju toliko zajebat stvar da je to neopisivo...
Prije 2-3 tjedna vučem uz brdo odrezano naslonjeno drvo, i majku mu stigne me (uz brdo, bio na kratko zakvačio kao nema potrebe sajlu jebavat), podvuče se pod traktor i kako je vršica pala pomota mi onu gredu za tovarenje klada... Stari kaže nebi ti vjerovao da nisam bio tu :roll:
Kabina je zakon, a bome dobro dođe i kad se provlačiš kroz zarasle puteve i sl., nebudeš pogreban a možeš i gledat kud ideš a ne čupat ostrugu s odjeće, igrat skrivača po traktoru...
 
A

AGRIPLUS65

Guest
zato on to radi u 2 brzoj i samo po gasu pa ga ne uspija stič, sada radi samo pedesetak metara tako da mu to i nije briga.ja kad sam bio s njime nisam mogo vjerovat da je tako spičen :lol: :lol: :lol:
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
AGRIPLUS65 kaže:
zakaj ne kolega ima 445 dv univerzala i ima samo ramu ,vec se je tri puta prevracal i svaki put je skocil sa njega inace bo bilo svasta ,inace je malo:madmana: :madmana: :madmana: :madmana: :madmana:

iz iskustva znam da je traktor bez kabine opasan, brat mi je tako poginuo da je imao barem ramu sigurno bi preživio
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
U mojoj okolici u razmaku 2 dana izgorijeli 2 kombaja Claas i DF i jedna balirka DF slike nažalost nemam pošto nisam bio u smjeni pa su me intervencije zaobišle.............kaže ovaj što je vozio Claasa da su se najednom pojačala svjetla(naravno bila je noć) i najednom dim u kabinu i jedva stigo pobjeć van...i sve troje je bilo po mraku............zato ja nevolim ništa radit po mraku........vidljivost nikakva i zaćas se zlo dogodi..........
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
vinogradar kaže:
U mojoj okolici u razmaku 2 dana izgorijeli 2 kombaja Claas i DF i jedna balirka DF slike nažalost nemam pošto nisam bio u smjeni pa su me intervencije zaobišle.............kaže ovaj što je vozio Claasa da su se najednom pojačala svjetla(naravno bila je noć) i najednom dim u kabinu i jedva stigo pobjeć van...i sve troje je bilo po mraku............zato ja nevolim ništa radit po mraku........vidljivost nikakva i zaćas se zlo dogodi..........
nije to bilo radi mraka , nego radi nepropisno napravljene instalacije ..
Nadam se da budu ovo vidjeli oni koji bez releja i osigurača ugrade dodatna svijetla ili nekog drugog cirkusa po stroju .
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Tko zna zašto je nastao požar,hoću reći da je veća vjerojatnost da po danu vidiš neki dim ili netko tko je negdje oko tebe pa se može i sa aparatima dosta toga pogasit, ali ako je noć nevidi se ništa dok već nije kasno,naravno vrlo je bitno i održavanje kombajna,čišćenje prašine,pranje motora i sl.
 
B

Bobo

Guest
Mislim da sam vec pisao o tome kako sam za kolegom u zetvi soje trcao...

FAHR 1302, vrsio soju mom ujaku i okrece se na uvratini kraj nas i neki cudan miris osjetim, a kazu mi ostali kraj mene, da je to vjetar do mene dopuhnuo onaj topli zrak od motora pa da to osjetim. I kombajn se okrenuo i uzbrdo po njivi vrsi dalje. Ugledao sam nasuprot auspuha plavi dim i odmah potrcao za njim te ga zaustavio. Zica od grijaca motora se odspojila i napravila kratki spoj negdje i pocela se na njoj topiti izolacija. Jedan poklopac glave (prvi do ventilatora, najudaljeniji od auspuha) je bio vrel, da je sprite (koji smo imali pri ruci) u dodiru snjim isparavao.

Kvar je otklonjen tako da je grijac odspojen i problematicna zica uklonjena. Kombajn vrsi dalje, al mogao se samo tako zapaliti. Da se ovo odvijalo po noci, tko zna sto bi bilo...

Po noci samo orem i nista vise, iako mi ni to nije sila, al volim nocno oranje ;)
 

TOMICA7340

Član
Tu od
1 Pro 2008
Poruka
118
Po noci samo orem i nista vise, iako mi ni to nije sila, al volim nocno oranje ;)[/quote]

da te nitko ne čuje kako psuješ... :D :D
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
bem ti lugija, giugara i kompaniju, slika prikazuje samo promjenu grijača kabine koji je procurio. Al sad bar znam za idući puta kako ću, fino izvadim motor, izrežem šasiju, i sve to napravim čas posla..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
petar kaže:
bem ti lugija, giugara i kompaniju, slika prikazuje samo promjenu grijača kabine koji je procurio. Al sad bar znam za idući puta kako ću, fino izvadim motor, izrežem šasiju, i sve to napravim čas posla..
to se fino blindira i auta proda :lol:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,081
petar kaže:
bem ti lugija, giugara i kompaniju, slika prikazuje samo promjenu grijača kabine koji je procurio. Al sad bar znam za idući puta kako ću, fino izvadim motor, izrežem šasiju, i sve to napravim čas posla..
Nisu Luigi i Giugiaro krivi...jer da voziš "švabu" imal bi i za platiti servis...:) :mrgreen:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Teško ZJ, nisam ja taki tip, mehanika i elektronika mi nisu bauk i mlad sam, šarafanje mi nije problem, 1000kn za promijenu tog pizdeka nedam, za te pare imam sve 4 zimske gume :mrgreen: ...
Jel si mislio kao fijat pojede puno krznenih na dijelove, il tak nešt? Dapače, na ovih 240tkm osim 2 seta kvačila (drugi je na njem, grad, žena=druk ležaj) ništa nije crklo, i za sad se drži još dobro..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,081
petar kaže:
Teško ZJ, nisam ja taki tip, mehanika i elektronika mi nisu bauk i mlad sam, šarafanje mi nije problem, 1000kn za promijenu tog pizdeka nedam, za te pare imam sve 4 zimske gume :mrgreen: ...
Jel si mislio kao fijat pojede puno krznenih na dijelove, il tak nešt? Dapače, na ovih 240tkm osim 2 seta kvačila (drugi je na njem, grad, žena=druk ležaj) ništa nije crklo, i za sad se drži još dobro..
Ne, nisam mislil na to dapače. Mislil sam na one koji imaju za bolje aute (zato sam rekel "švabo", jer se Golf2 "nikad ne kvari" :lol: ) i popravljaju ih u servisima.
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Kod nas baš ima svakakvih kretena i bacaju koješta po njivama, da ne govorim da ima ljudi koji namjerno rade stvari da napakoste drugima, kod mene u okolici je bilo podmetanja komada željeza u kukuruze i žito i sličnih stvari. Sirote životinje, a gazda je imao sreće mogao je bar pet puta poginut od te bale.
 

Najnoviji postovi

Na vrh