• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šume i šumski putevi

  • Temu pokrenuo Ratarko
  • Datum prvog posta
G

GROF

Guest
forumašu i šumaru!; makyzg!!!

fala za slikice, svaka čast! orginalne su!.-
 

nenad393

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
83
maky zg vidim da ti ide dobro šumarstvo,bravo!
vladimirec je dušu dao za šumu,kolko je ks
naravno tu je i stihl bez nje se neide u šumu :D ,koji je to model
 

makyzg

Novi član
Tu od
16 Srp 2009
Poruka
23
vladimirec je 55 ks sad je i druga bosh pumpa i ide ko zvrk, motorka je 044....

evo neke slike puteva di nebi ni pješice išo :lol:



















 
B

Bobo

Guest
Evo i par slika iz zetve...

Pitate se sto ce slike iz zetve u temi sumski putevi? E, pa da dodjes do necije nive, moras ici kombajnom kroz sumu,a to sto on prolazi s 539, znaci da i kombajn moze proci...

Prosudite sami:.







Ovo je s jednog drugog lokaliteta iz susjednog sela, ali situacija nista bolja:





Na kraju krajeva, slag na tortu, je cuprija koja je taman siroka da se kombajn po njoj vozi... A jos gore od svega je cinjenica da sam preko nje prelazio bar 10 puta kombajnom, da sam mislio da imam lufta bar 1m sa svake strane, ali je kanal zarastao i nije se vidio... Dobro sam i prosao, pa su me lako izvukli:

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,230
E moj Bobo to mora da su bili dobri penezi u pitanju kad si se išel tud probijati :scratch
 
B

Bobo

Guest
Na zalost NE...

Jednostavno, zivim u takvom kraju gdje je normalna stvar da kombajner razbije retrovizore na putu do prve njive, da negdje udubi limariju na stroju, da se objesi na neku medju koja nije morala biti tolika, da otkinem ljestve s kombajna i tako to...

S retrovizorima sam se davnih dana pozdravio, ljestve su odbijene i klimaju se, s desne strane kombajna dva poklopca pomotana, i izgrebana boja, kabina mi je toliko nagnuta prema nazad od kojekakvog granja da vise ni vrata ne mogu zatvoriti...

A sad zamislite da se ovim putem provlaci zmaj 142, a prolazili su dok ja nisam kupio komobajn...

usluznu vrsidbu radim po 400kn/kj, sto nagodinu raste na 500kn/kj i tko hoce, tko nece. Dosta mi je kidanja pogonskog remenja, mora to vise prestati,a ovim putem se probijam da bih pokosio pola kj necijeg jadnog jecma, koji sam poslikao, al me sramota staviti na forum koliko je losa njiva...


Sad ce ovo procitati neki kombajner s velikim kombajnom i reci da nisam normalan i da on to ne bi radio ni za sva zlata svijeta, ali eto, ovdje se tako "radi" na moju zalost. Probijas se kao kroz prvu crtu bojisnice, dodjes na njivu koja se zeleni kao stadion i sad ti tu kosi jecam... pokosis taj jad i bjedu, vracas se nazad s njive i probusis vanjsku i unutarnju gumu na neki panj koji viri iz zemlje... OP, zarada iz vrsidbe 200Kn, krpanje gume 400 Kn izgubljeno vrijeme, nepovratljivo i neprocjenjivo...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,230
Točno tak sam si i mislil. Više štete nego koristi.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
evo malo šumskih puteva kod mene. Ovo je napravila savjetodavna služba,
prošle godine. Prve slike su šesti sedmi mjesec, pa osmi.
možete po slikama vidjeti kronologiju razvoja puta...
od vrhunskog stanja pa malo lošijeg, lošeg, a trenutno stanje je katastrofa.
ladom nivom sam do moje šume ovim putem došao samo dva puta.
pokušao sam prije neka dva tjedna i uspio sam otrgnuti auspuh. milina.
Inače put je trebao biti dug oko 3 km, no s obzirom da je na samom ulazu u
šumu bio kritičan dio tu su nasipali oko metar kamena, dosta su kamena bez veze
razbacali po šumi, tako da put nije išao do kraja te prosjeke.
prilaz je za vrijeme onih kiša bio poplavljen, no uvijek ima bisera koji i po takvom
vremenu moraju ići na jamu u ribolov. Pa su napravili takve jametine, strava...


vdzaee.gif

n3x4de.gif

2pzkwlv.gif

r91opy.gif

14ay4ax.gif

2yos8bc.gif

2hph8cl.gif

3338pkj.gif
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
evo malo šumskih puteva kod mene. Ovo je napravila savjetodavna služba,
prošle godine. Prve slike su šesti sedmi mjesec, pa osmi.
možete po slikama vidjeti kronologiju razvoja puta...
od vrhunskog stanja pa malo lošijeg, lošeg, a trenutno stanje je katastrofa.
ladom nivom sam do moje šume ovim putem došao samo dva puta.
pokušao sam prije neka dva tjedna i uspio sam otrgnuti auspuh. milina.
Inače put je trebao biti dug oko 3 km, no s obzirom da je na samom ulazu u
šumu bio kritičan dio tu su nasipali oko metar kamena, dosta su kamena bez veze
razbacali po šumi, tako da put nije išao do kraja te prosjeke.
prilaz je za vrijeme onih kiša bio poplavljen, no uvijek ima bisera koji i po takvom
vremenu moraju ići na jamu u ribolov. Pa su napravili takve jametine, strava...

šta kukaš ovo je milina , to su tek barice :rolleyess:
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
šta kukaš ovo je milina , to su tek barice :rolleyess:

ne bi vjerovao, prije nego su napravili ovaj put, bilo je baretina u kojima je bilo i ribe.
tako da s obzirom kako je prije bilo, da uopće nisi mogao ući u šumu, ovo je milina.
samo što se tim putem voze oni koji tu nemaju šume, tako da je njih baš briga što
će ostati iza njih. glavno da imaju u torbi dva šarana, tri babuške, i da su po njih
išli s traktorom od 120 konja. :)
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Blago vama di vam ŠSS pute radi!
KOd nas nisam još čul za to.
Možda oni daju i pare za puteve ali....
Večina naših puteva je koma i ako misliš nekaj više vozit po njima ne gine ti prije radova saniranje i priprema puteva!
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Blago vama di vam ŠSS pute radi!
KOd nas nisam još čul za to.
Možda oni daju i pare za puteve ali....
Večina naših puteva je koma i ako misliš nekaj više vozit po njima ne gine ti prije radova saniranje i priprema puteva!


odi na ovu stranicu dok još postoji http://suma-ss.hr/index.php?id=28
s obzirom da je ŠSS ukinuta i sve je prešlo u hrvatske šume.

tu si pronađi svoju udrugu i učlani se. ne samo ti, nego i svi drugi, jer nije bitno imaš li svoje šume ili ne,
ili samo radiš u tim šumama jer novac od OKFŠ-a (opće korisnih funkcija šuma)
će ostati neiskorišten.
u Hr ima 22 posto privatnih šuma. Iznos OKFŠ-a za prošlu 2010, godinu je iznosio
498 milijuna kuna, taj iznos je uglavnom otišao u hrvatske šume.
62,8 mil. kuna je dobila šumarska savjetodavna za ovakve stvari i poticaje.
ali je koliko su mi rekli potrošeno samo 20 milijuna.
prijašnjih godina je iznos OKFŠ-a bio tu negdje, sada si zamisli da se udruge organiziraju
i daju dobre prijedloge za šumske ceste privatnih šumovlasnika.
22 posto od tog iznosa je skoro 100 mil kuna.
kod nas je u jednog gospodarskoj jedinici napravljeno 5,7 km šumske ceste, 2,2 km kamena,
a ostalo samo zemljani radovi. Površina te jedinice je 1024 ha.
u ovoj drugoj šumi koja će možda jednog dana biti isto gosp. jedinica s osnovom gospodarenja ima oko 800 ha. Postavit ću sliku pa ćeš vidjeti kako bi ti putevi trebali izgledati.
Na bivšoj općini ima 8000 ha državnih šuma, 7300 privatnih, tako da je omjer skoro
50-50. što nije uvijek slučaj.
Po novome će se takvi zahtjevi, ali samo kvalitetni predavati u šumarije (ili uprave šuma još ne znam) i onda će se iz sredstava OKFŠ-a odobravati projekti.
Kad bi zbrajao iznose svih godina od samostalnosti Hrvatske, došao bi impozantne brojke
od blizu 2 milijarde kuna koje su otišle u hrvatske šume umjesto na ime privatnih šumoposjednika/šumovlasnika.
Mi smo nekako uspjeli za ovu šumu na slici uspjeli pronaći i čuvara šuma koji to radi za
neku simboličnu naknadu od udruge, čovjek je istovremeno i lovočuvar.

Tako da bi bilo dobro kad bi se ljudi bez obzira na površinu učlanjivali u udruge šumovlasnika
više novaca bi se moglo iskoristiti.

ovo je slika, nadam se da arkod neće zamjeriti što sam iskoristio njihov rad.

2w6cqk3.gif


svijetlo plava linija je izgrađena šumska cesta.
crvene linije su bile predložene, ali nije odobreno jer je bilo previše (na bivšoj općini je
napravljeno 13 km šumskih cesta pod kamenom, bez zemljorada). Ovi crveni su preko 10 km, a radovi su procijenjeni na nekih 12 mil kuna.
Središnja prosjeka od koje se račvaju ostale je široka 18 metara. ali je toliko zarasla da je
neprohodna, čak i pješice. još se čak i vide odvodni kanali sa svake strane.
postrane su široke 8 metara (barem bi trebale biti, no s obzirom na sve bolje ovako nego nikako)
crna linija je 2,5 metra niža od rubova šume.
Žuto su putevi koji bi se mogli raditi, ali nisam siguran izgledaju li tako.

eto, znam da puno pišem, ali možda potaknem ljude, jer velik je novac u igri, koji nije njihov
nego s pravom pripada nama.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Ovakv je i kod mene teren, gotovo identičan, malo blažeg brda, pa jačeg, pa ravnica.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
otprilike radi se o sličnom terenu kao kod mene
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
Na zalost NE...

Jednostavno, zivim u takvom kraju gdje je normalna stvar da kombajner razbije retrovizore na putu do prve njive, da negdje udubi limariju na stroju, da se objesi na neku medju koja nije morala biti tolika, da otkinem ljestve s kombajna i tako to...

S retrovizorima sam se davnih dana pozdravio, ljestve su odbijene i klimaju se, s desne strane kombajna dva poklopca pomotana, i izgrebana boja, kabina mi je toliko nagnuta prema nazad od kojekakvog granja da vise ni vrata ne mogu zatvoriti...

A sad zamislite da se ovim putem provlaci zmaj 142, a prolazili su dok ja nisam kupio komobajn...

usluznu vrsidbu radim po 400kn/kj, sto nagodinu raste na 500kn/kj i tko hoce, tko nece. Dosta mi je kidanja pogonskog remenja, mora to vise prestati,a ovim putem se probijam da bih pokosio pola kj necijeg jadnog jecma, koji sam poslikao, al me sramota staviti na forum koliko je losa njiva...


Sad ce ovo procitati neki kombajner s velikim kombajnom i reci da nisam normalan i da on to ne bi radio ni za sva zlata svijeta, ali eto, ovdje se tako "radi" na moju zalost. Probijas se kao kroz prvu crtu bojisnice, dodjes na njivu koja se zeleni kao stadion i sad ti tu kosi jecam... pokosis taj jad i bjedu, vracas se nazad s njive i probusis vanjsku i unutarnju gumu na neki panj koji viri iz zemlje... OP, zarada iz vrsidbe 200Kn, krpanje gume 400 Kn izgubljeno vrijeme, nepovratljivo i neprocjenjivo...

bobo a da ti ja posudim ovaj stroj
 

Prilozi

  • DSC00001.jpg
    DSC00001.jpg
    45.2 KB · Pregleda: 254

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
slike šuma oko mene

to je samo jedan dio imao sam dosta slika na drugome mobitelu samo sam razbio ekran.

pa to je šuma kad se nije proglem uspeti se nego je problem spustiti :mrgreen:
 

zokac1987

Član
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
73
evo malo šumskih puteva kod mene. Ovo je napravila savjetodavna služba,
prošle godine. Prve slike su šesti sedmi mjesec, pa osmi.
možete po slikama vidjeti kronologiju razvoja puta...
od vrhunskog stanja pa malo lošijeg, lošeg, a trenutno stanje je katastrofa.
ladom nivom sam do moje šume ovim putem došao samo dva puta.
pokušao sam prije neka dva tjedna i uspio sam otrgnuti auspuh. milina.
Inače put je trebao biti dug oko 3 km, no s obzirom da je na samom ulazu u
šumu bio kritičan dio tu su nasipali oko metar kamena, dosta su kamena bez veze
razbacali po šumi, tako da put nije išao do kraja te prosjeke.
prilaz je za vrijeme onih kiša bio poplavljen, no uvijek ima bisera koji i po takvom
vremenu moraju ići na jamu u ribolov. Pa su napravili takve jametine, strava...



3338pkj.gif

o pa to je berek


EDIT savoris
NEMOJ citirati brdo slika da bi samo rekao ''e pa to je berek''
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh