• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
nosivost je promjenljiva stvar , a faktor koji najviše utiče je bezbjednost , znači razlike nosivosti su drastične za razne uslove korištenja

ups
sad mi tek ništa nije jasno,, uslovi korištenja šumske prikolice je šuma makadam pa asfalt ako su ove 600x16 dobro radile jedno vrijeme satim mojim pretjerivanjem nadam se da će sada ove 750x16 to raditi jooš bolje,, doduše osovina je od Zastvanig kamiona i ima onu mogučnost za dvadupla kotaća alito mi se ne siđa u šumi jer buno bolje i lakše zapne
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ups
sad mi tek ništa nije jasno,, uslovi korištenja šumske prikolice je šuma makadam pa asfalt ako su ove 600x16 dobro radile jedno vrijeme satim mojim pretjerivanjem nadam se da će sada ove 750x16 to raditi jooš bolje,, doduše osovina je od Zastvanig kamiona i ima onu mogučnost za dvadupla kotaća alito mi se ne siđa u šumi jer buno bolje i lakše zapne

svidjalo se to tebi ili ne griješiš , 4 su 4
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
istina
duplo jaće ali puno prije i svugdje zapnu nađu panj nasjednu u blato i drugih problema u šumi
 

Zdenko1981

Član
Tu od
9 Sij 2008
Poruka
89
istina
duplo jaće ali puno prije i svugdje zapnu nađu panj nasjednu u blato i drugih problema u šumi

Imam ja prikolicu sa duplim kotačima, nije loše jer mi se već desilo da na šumskom putu probušim gumu pa ovako mogu polako nastaviti bez promjene kotača. Jedino sa njom u blato ni slučajno jer dubli kotači rade strašan otpor ali zato imam još jednu malu laganu prikolicu pa ih kombiniram po potrebi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Imam ja prikolicu sa duplim kotačima, nije loše jer mi se već desilo da na šumskom putu probušim gumu pa ovako mogu polako nastaviti bez promjene kotača. Jedino sa njom u blato ni slučajno jer dubli kotači rade strašan otpor ali zato imam još jednu malu laganu prikolicu pa ih kombiniram po potrebi.

stvarno vas ne razumijem :scratch ja baš zbog blata i mekih terena stavljam duple ili što šire gume na prikolicu jer onda nema propadanja , prikolica (točak) koji zasiječe u zemlju prave daleko veći otpor nego dupla ili široka guma

meni je bitno da ona ne propadne a ako nemožeš provući široku gumu koja normalno pravi veći otpor ali ne propada onda sigurno tuda nećeš provući ni usku koja zasiječe u zemlju izazove nalijeganje osovine ili naginjanje prikolice koja onda još više prebaci teret na taj točak i onda dodje do prevrtanja usled propadanja

ne bih se raspravljao ali meni se daleko bolje pokazale duple ili široke gume nego uske
 

makyzg

Novi član
Tu od
16 Srp 2009
Poruka
23
evo i mi stavili novu osovinu sa 17,5 gumama jer dvije osovine od vojnih kuhinja su neslavno završile :) ova osovina se pokazala dobra kolko nama treba za 4 metra drva a i 5m je vozila bez brige



 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
stvarno vas ne razumijem :scratch ja baš zbog blata i mekih terena stavljam duple ili što šire gume na prikolicu jer onda nema propadanja , prikolica (točak) koji zasiječe u zemlju prave daleko veći otpor nego dupla ili široka guma

meni je bitno da ona ne propadne a ako nemožeš provući široku gumu koja normalno pravi veći otpor ali ne propada onda sigurno tuda nećeš provući ni usku koja zasiječe u zemlju izazove nalijeganje osovine ili naginjanje prikolice koja onda još više prebaci teret na taj točak i onda dodje do prevrtanja usled propadanja

ne bih se raspravljao ali meni se daleko bolje pokazale duple ili široke gume nego uske

Ma Savo gume kamionske 315 nema šanse da propadaju na mokrom ja ih imam godinu dana,kum ima dvije prikolice i kirija 5god.na takvim gumama a samo se prodajom drva bavi cca 2500-3000 godišnje nikad nije ni pomišljo na duple točkove
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ma Savo gume kamionske 315 nema šanse da propadaju na mokrom ja ih imam godinu dana,kum ima dvije prikolice i kirija 5god.na takvim gumama a samo se prodajom drva bavi cca 2500-3000 godišnje nikad nije ni pomišljo na duple točkove

ama slažem se ja ako pričamo o 315kama :partyman: , nemam ja na to primjedbu
nego kažem , molje duple 16ke nego jednostuke , pričam o uskim gumama
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ama slažem se ja ako pričamo o 315kama :partyman: , nemam ja na to primjedbu
nego kažem , molje duple 16ke nego jednostuke , pričam o uskim gumama

ok Savo nemoj se odmah ljutiti nisam u toku skroz što se tiče uskih tu si u pravu
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ama slažem se ja ako pričamo o 315kama :partyman: , nemam ja na to primjedbu
nego kažem , molje duple 16ke nego jednostuke , pričam o uskim gumama

mislis na 16 kao sa tamica? po meni su isto bolje 20 colke gume ma koliko god bile uske ipak su vece i nemogu propast a ove su male i propadnu,izmedu kotaca ima se napuni blato pa se jos i teze okrecu po mulju 20 cola gume za cezu su po meni ipak bolje


imam jednu malu prikolicu za drva 2m dugcka a stice su 1m vozi 2 metra. Ali felge su 13 ",podigao bi stice za jos 50 cm pa bi na njoj mogao vozit 3m a stavio bi 14" felge pa me sad zanima da li ce 14-tice izdrzat 3 metra?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
20ke su kod mene jako teške za naći te iz tog razloga odustajem od njih , gabaritima zadovoljavaju ali problem je nabavka
svaku drugu kamionsku gumu nadjem za 15-20e koja može služiti u šumske svrhe ali 20ka je kao suvo zlato :madmana:

naravno da veliki prečnik igra veliku ulogu jer lako savladjuje prepreke

a ja na onoj maloj kareti imam gume 14C i tovario sam 2.5m (više nemože ruda da podnese) ali gume ni osjetile nisu
tako da je moja ocjena da mogu , razlika od obične 13ke i 14C je nebo i zemlja :prayer:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
20ke su kod mene jako teške za naći te iz tog razloga odustajem od njih , gabaritima zadovoljavaju ali problem je nabavka
svaku drugu kamionsku gumu nadjem za 15-20e koja može služiti u šumske svrhe ali 20ka je kao suvo zlato :madmana:

naravno da veliki prečnik igra veliku ulogu jer lako savladjuje prepreke

a ja na onoj maloj kareti imam gume 14C i tovario sam 2.5m (više nemože ruda da podnese) ali gume ni osjetile nisu
tako da je moja ocjena da mogu , razlika od obične 13ke i 14C je nebo i zemlja :prayer:

Savo razlika je u tome što su c-gume sa pojačanom nosivosti tipa cady ili kombi,obične auto gume 14 cola nemogu nositi 3 metra drva
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Savo razlika je u tome što su c-gume sa pojačanom nosivosti tipa cady ili kombi,obične auto gume 14 cola nemogu nositi 3 metra drva

tačno tako ali naglasio sam C , smiješno bi bilo stavljati obične na prikolice ovog tipa , iako bi možda mogla nositi teretom prvi panj bi joj došao glave :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Moj kombi ima gume 205/14, mislim da piše da nose oko 950kg svaka.

znači tri metra nosi 'ladno
jedna guma-jedan metar
druga guma - drugi metar
ruda - treći metar

a to 950 kg je za cestovne uslove ja mislim , u šumi ide više jer bezbjednost je manje cijenjena
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
gle ja imam prikolicu u koju ide 3 bunkera kukuruze i obične auto gume istina na 3bara su i drže.
a ove od kombija su jače tak mislim da budu držale.
 

Najnoviji postovi

Na vrh