• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SUNCOKRET sjetva-žetva

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Suncokret

evo par slikica priprema i košnje suncokreta:




prinos je oko 21 metar/jutru a vlaga 6,5-7,5
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: Suncokret

Da li ima rasipa zrna na adapteru.Dobro radi PC.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Suncokret

jako malo ima rasipa, ako jako gupi glava u adapter, onda ga malo otepe, ali lomi stabljiku do pola i ostalo baca u kombajn, usporio sam ga sa 750 okretaja na 600, ali trebalo bi još na 473 okretaja, prema uputama sa adaptera, morat ču dat napravit novi lančanik sa manje zubi, pa bi trebal još bolje raditi.
 
S

seljak03

Guest
Re: Suncokret

Sijao sam suncokret 08.04.2009 sortu KWS BAROLO i još ima zelenog lista po sebi a nije prihranjivan. Molim Vas da mi neko kaže kako se kreće prinos ove godine i koja je vlaga konkretno BAROLA jer sam ga prvi put sijao.
Dosada sam sijao LG DIABLO PR pa nisam bio zadovoljan prinos se kretao oko 1800 kg/kj sa vlagom oko 8% (susjed veli da ima prinose preko 2000 kg/kj sa nekim drugim sortama (SIGURNO JE NJEGOVA NJIVA VEĆA OD 1K/J)
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Suncokret

i ja sam ilao lani DIABOLO, imam ga i ove godine, a lani sam imao isto 18 metara/ jutru, a ove godine još nisam stigao do njega, vršim trenutno od Pioneera A90, a imam još i BRIO.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: Suncokret

danas završili sve pa evo i odmene par slika skidanja suncokreta,
i677462_DSC01127.JPG

i677467_DSC01129.JPG

i677475_DSC01130.JPG

i677476_DSC01135.JPG

i677477_DSC01142.JPG
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Suncokret

a zašto kosite ga tako visoko? pa slobodno malo spustiš niže adapter, pogledaj na moje slike kak to izgleda, ostanu manje od pivske flaše, bar ti se onda ne zabija stabljika u traktor kad tanjuraš ili bacaš gnojivo. meni se čak znalo nabiti kad sam vršio sa žitnim hederom sa adapcijom u križeve karadana i semeringe mi poizbijalo.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: Suncokret

daniel2356 kaže:
a zašto kosite ga tako visoko? pa slobodno malo spustiš niže adapter, pogledaj na moje slike kak to izgleda, ostanu manje od pivske flaše, bar ti se onda ne zabija stabljika u traktor kad tanjuraš ili bacaš gnojivo. meni se čak znalo nabiti kad sam vršio sa žitnim hederom sa adapcijom u križeve karadana i semeringe mi poizbijalo.
onda mi baca napolje iz hedera kad kosim nisko i nemogu brzo terat jer ima puno mase, a kad tanjuram idem u smjeru kojim je išo kombaj, ane obratno pa se neče nikad ništa nabit
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Suncokret

to sam si i ja mislio da se neče ništa nabit, dok mi nije počupalo crijeva od zraka, nabilo se u križeve kardana na prednjoj vuči, povijalo crijeva od kočnica na kombajnu i poskidalo sve zaštite od ležajeva koji su niže na kombajnu, zato sam odma dao u oglasnik adaptaciju i složio na kukuruzni povišice. ja idem 5 km/h, ako idem brže onda mi sita nemogu prosijat lijepo.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: Suncokret

daniel2356 kaže:
to sam si i ja mislio da se neče ništa nabit, dok mi nije počupalo crijeva od zraka, nabilo se u križeve kardana na prednjoj vuči, povijalo crijeva od kočnica na kombajnu i poskidalo sve zaštite od ležajeva koji su niže na kombajnu, zato sam odma dao u oglasnik adaptaciju i složio na kukuruzni povišice. ja idem 5 km/h, ako idem brže onda mi sita nemogu prosijat lijepo.
nikad nisam imo takvih problema da sam nekaj počupo na traktoru, a ni na kombaju jedino mi namota na torpedu na križ karana, john deere da nemože ič brže u suncokretu od 5 km/h, pa ja sa Zmajem idem preko 8 km/h drugom pun varijator i samo maži i čisto vrši :supz: :supz:
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Suncokret

mogu je njega terat i 9 na sat, ali moram jako otvoriti sita, onda ide prljavštine dosta, a ovako skidam oko 15 ha dnevno, i to je ok. u žitu i soji idem oko 9km/h, a u kukuruzu od 5-9 ovisi o kukuruzu kak je posijan gusto i kak je rodan, lani sam mojeg vršio 5km/h ali je sijan na 16 cm, i curilo je preko vagona po hektaru, neka 600 grupa kukuruza, mislim da je bio P12, ili F02.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: Suncokret

đuka kaže:
dali se zna cijena suncokreta
kodns se priča da bi cijena trebala bit oko 150 kn. ostalo se ništa nezna, a za novce kad če bit nevrijedi ni pitat
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Suncokret

ja završio sa suncokretom, skinuo 21 ha, prinos 42 metra/ha. još da je i cijena ko lani.....
 
S

seljak03

Guest
Re: Suncokret

Skinuo sam suncokret prije otprilike pet dana i prinos s obzirom na prijašnje godine i DIABLO fenomenalan. Sada sam imao 2300kg/kj vlaga 7%. Sa DIABLOM nisam mogao preći 1800kg/kj a vlag uvijek 9% pa i više što znači plati sušenje.
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Re: Suncokret

Dali krećete u sjetvu suncokreta, koja je sorta aktualna ove godine, ja imam običaj posijati nešto do 10.04. pa tako i ove godine danas posijao oko 4 jutra sorta BRIO, pa što bude...
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: Suncokret

normalno da se ide u suncokret :D ove godine nekih 25 ha+-, a od sorti če bit Brio i PIONEER ....E82
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Suncokret

bole kaže:
normalno da se ide u suncokret :D ove godine nekih 25 ha+-, a od sorti če bit Brio i PIONEER PR63E82
ko da si pročito moj plan sjetve, isti hibridi, samo bude oko 35 ha. i bude dodatno A90
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: Suncokret

daniel2356 kaže:
bole kaže:
normalno da se ide u suncokret :D ove godine nekih 25 ha+-, a od sorti če bit Brio i PIONEER PR63E82
ko da si pročito moj plan sjetve, isti hibridi, samo bude oko 35 ha. i bude dodatno A90
hahaha i kodmene isto ima devedesetke al to samo za rezervu ako se bude išlo na više jer se još predomišljamo :lol: :lol: :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh