• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 4806 A

Nik89

Aktivni član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
124
Drži se ko zglob. Na univerzalu sam par puta digao poluge i jako naglo spustio poluge. Nakon 3. puta je van skocio
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Zasto onda ide prema nazad kad poluge dižem ručno gore?
Zaljepil se za ulje, moraš bitim uporan sa gore dole. Ko što si sinoč bil.
Knjiga veli ovak 🤭



U uputama postoji slika sa kukicom, ali meni tak nikad nije uspjelo. Kad se odljepi klipnjača od klipa onda ide i tak.
Uglavnom je iskočilo na opisani način a ako nije išlo uglavnom se nekaj zaheftalo za klip pa pomoču toga izvuklo.
Evo ti slika kataloga u kojoj vidiš da nema ničega kaj bi držalo sa te strane.



A ako nikak nebu išlo, skidal buš sjedalo i poklopac pa ga buš sa kontra strane gural.

 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,891
Kad smo već kod Torpeda, meni se događa da ova ručkica koja služi za podizanje i spuštanje hidraulike, kada je u gornjem položaju, odnosno hidraulika podignuta, sama od sebe pada u donji položaj, ponekad skroz, ponekad ostane negdje oko sredine, uglavnom s vremenom dok traktor radi, ne kad je ugašen, ručkicu podignem do kraja i sama se vrati opet u donji položaj i automatski spusti hidrauliku. Ionako moram hidrauliku pregledati i rastaviti jer mi malo pušta ulje, pitam ako je možda netko imao takav slučaj, da znam što me očekuje, odnosno gdje bi mogao biti problem?
Capture5.jpg
Slika je ilustracija, nije sa mog TD 55.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Kaj nema onu gore kao kukicu koja bi se trebala koristiti kao transportni položaj da se to nebi dogodilo?
Rastavljal sam nekad davno to ali ne sječam se na koju foru drži zadani položaj, a ni takav slučaj nisam imal.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,891
Mislim da nema, možda je i bila, ali se više ne sjećam. Ima po tom radijusu jednu maticu, podlošku i feder da se stisne ručica kako bi se omogućilo da čvršće drži, ali svejedno ne pomaže kad sam malo pritegnuo. Uglavnom smislit ću nešto po tom pitanju. Hvala.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
da li ju baci neka sila ili padne od vibracije/težine ?..prvo se pozabavi s tim
ne znam koliko ima "masa" na klipu , ali ako ima urežu u klip navoj M 8 za drugi put
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,891
Padne od vibracije. OK, hvala na savjetima. Pokušat ću nekako riješiti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Pod podlošku stavi komadiče pakne jer lim po limu slabo koči.
Klip ne bušiti jer je tanak, može bočno, ukoso ali plitko. I to sam radil ali zbog opasnosti da se nekaj ošteti nisam preporučil.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
Izvadil sam klip van sa omčom od žice. Manžeta ko da je odrezana nožem na jednom dijelu, neznam kolko se vidi na slikama. Vidim i neke crtice po klipu, al mislim da nebu smetalo. Jel da pošmirglam klip?
IMG_3452.jpeg IMG_3453.jpeg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Cilindar može brisati krpom na štapu i naivno probati prstima jel skinuo koji ris
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
Stavil sam manžetu i pošmirglal klip. Cilindar je ostal kakv je. Kolko sam mogel videti ok je. Uglavnom hidraulika više ne trza i kad ugasim drži u zraku kalač od 450 kila bez popuštanja. E da sam znal da je to vura-dve posla nebi hidraulika poskakivala od kad znam za sebe i za taj traktor… 😬🤭 Hvala svima na sugestijama i pomoći! 🍻
IMG_3454.jpeg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Lijepa povratna informacija, kratko i jasno (y)

Bilo bi lijepo kad bi takvih povratnih informacija bilo više, odnosno kad bi to postal običaj.
 

Martin88

Novi član
Tu od
6 Ožu 2024
Poruka
1
Pozdrav,
Imam par pitanja vezana za hidrauliku torpeda 4806 , kupio sam ga prije 2 godine i sad mi se počelo dešavati problem npr. kad zakopčam tanjuraču i kad podignem čuje se zujanje ili možda bolje rečeno cviljenje, hidraulik dobro diže, ne pada samo se to čuje što jako iritira, npr neki lakši priključak nema nikakvih zvukova, ulja ima dovoljno u hidraulici.
Lp
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
600
Lajtung od pumpe do razvodnika što ide ispod nogu možda vibrira, pritisnite ga rukom pa pokušajte
 
Na vrh