• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

M

mladi gazda

Guest
Da to je to izgleda jako dobro................ Ja sam bio kod tebe negdi mislim da je bio 24.7. tražili smo kombjan za kupit pa je bratić reko ima tu jedan kod kojeg sam ja kupio moj 1002 pa sam malo gledo kuću i činila mi se poznata i onda sam se sjeti da si to ti vedrane da je to tvoja baza.......... Velika pohvala za one kombajne u onoj šupi stvarno izgledaju super al ja nažalost nemam para toliko za potrošit za njih........ Inače kad sam bio zavirili smo u šupu dije se ovaj tx još sređivao pa sam reko bratiću da će to ljepo izgledati i tako je i bilo super svaka čast..............

................mladi gazda.................
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
molim vas za pomoč, dali ima netko radioničku knjigu za torpedo 4506
pregledao sam forum ali jedino za njega nisam našao
imam 4506 84g i traktor je ok za svoje godine, ali pomalo se javljaju kvarovi
a več su mi dodijali ovi lokalni majstori koji misle da sve znaju, a zapravo ništa osim uzeti pare.
da znate koje sve bisere su u stanju napraviti, to je za plakati
kad vam majstor uspe u hidrauliku hidraol ulje ili kad skine kompletni hidraulik da bi promijenio gumicu na klipu:madmana:
dosta mi je toga , puno stvari sam već sam shvatio, a za ono što neznam, ako bog da naći ću u radioničkim putama ili će netko znati na ovom forumu

dakle ako imate ili znate gdje ima recite i pomozite
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Imam ja uputstva za radionički popravak, ali u papirnatoj verziji. Odakle si? I prebacimo se na PP, ako nije problem.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
dali mi mozete reci nesto o Torpedu 170 KS (ili 160)...
gleda sam ga trahtor izgleda jako glo,azno i dosta kalitetno a cijena nije velika kako se ponasaju traktori i kakav je mijenjac posto kod Torpeda je tu boljka...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
dali mi mozete reci nesto o Torpedu 170 KS (ili 160)...
gleda sam ga trahtor izgleda jako glo,azno i dosta kalitetno a cijena nije velika kako se ponasaju traktori i kakav je mijenjac posto kod Torpeda je tu boljka...

Ima forumaša koji ih imaju pa će više znati reći. Ja osobno kad bi mi trebao još jedan veći traktor kupio bi RX-a, jeftin je u startu, jeftini i jednostavni i ne česti popravci, a možeš ga dat svakom u ruke.
Samo kod određenih modela je mjenjač boljka, ZF-ov je na RX-u 170 i dobar je.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
U hidrauliku ide motorno ulje. Jel on ima odvojeno hidraulično ulje od getribe. Gumice se nalaze s lijeve strane motora na pumpi, te nije potrebno raskopati pol traktora da se zamjene.

Evo nešto podataka, ako ih gdje iskoristiš:

http://www.konedata.net/Traktorit/deutz3006.htm
http://www.box.net/shared/1r8pfrsr1m

Nema on nikakve gumice s lijeve strane, samo semering na pumpi. Dok on ode onda ulje iz hidraulike ide u motor ili obratno.

Gumice koje su bitne za rad hidraulike su na regulatoru, i manđeta na klipu.
To sam nedavno mjenjao na svojem, jer nismo dirali od kad smo ga kupili. Mora se paziti kad se regulator skida, jer moj nije htio dići poluge do kraja, uvjek je stao negdje na 3/4 visine, a problem je bio u tome što su neki stručnjaci nekad svijali polugice kad su na silu čupali regulator van. Cijeli taj remont na hidruliku se riješi za jedan sat posla, mjenjali smo još glavni filter, očistili usisni, pokupili sa spužvom sve staro ulje i ugradili pomoćni cilindar. Hidraulik se nemora skidati, samo sjedalo i poklopac ispod njega.

Onaj koji nezna bolje da ne dira u Torpedovu hidruliku, jer može napraviti toliko štete da nije ni svjestan. Baš kod tog regulatora, kod nestručne demontaže ako svine osovinicu sa oprugom koja izlazi iz njega (to je ventil), ona će štekati, a sa njom i cjela hidraulika. I onda treba novi regulator koji košta 1500 kn, nepoznatog proizvođača i koji novi nije dobar.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
CITAT:kad skine kompletni hidraulik da bi promijenio gumicu na klipu


nisam se izgleda dobro izrazio, pa me niste shvatili

hidraulik mi je puštao, i majstor je postavio dijagnozu gumice na klipu (manžeta)
i onda mi je naplatio (mislim) 500kn samo za skidanje hidraulika da bi zamjenio manžetu plus ostalo
i usput mi je i ulje u hidrauliku promjenio i nasuo mislim oko 27 L hidraola, hipenola ili tako nešto:evil:

tako da neznam što da vam kažem o takvom majstoru, osim:axe:

sad znam da ide super3 cca 13L i da se manžeta promjeni za par minuta na onom velikom šarafu između nogu (a skidanje hidraulika:mad:)

sva sreća pa nemam kabinu, mislim da me pitao kad smo dogovarali, jel ima kabinu, jer skidanje kabine da bi se skinuo hidraulik obavezno

vedrane torpeda imaju dve vrste pumpi 16cm i 19ccm, ali je izgleda razlika u prijenosu, jer neki traktori imaju od 22L/m do 40L/m, dakle razlika je najvjerojatnije u broju okreta pumpe
a to je ono što me zanima, planiram neki strojček za traktor pa mi je bitno da znam protok
 
T

tuaregr10

Guest
slika250.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Torpedo TD 75
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Vidim da ima originalni auspuh, taj negdje lijepo zviždi.

A jel bi netko htio mjenjat auspuh, dajem svoj novi auspuh za stari koji zviždi? :D
 
L

ler

Guest
pozdrav svima čitam tu izlaganja nekih članova o traktoru torpedo svega i svačega u mom kraju ima dosta topedo traktora ponajviše iz 97 i 98 tipa td75a ljudi dosta rade sa njima i nema nikakvih problema mislim da ljudi neki na forumu imaju iskrivljeno mišljenje o tom traktoru ili kako je jedan član rekao da nisu upravljali sa velikim traktorima što se tiče traktora dosta sam ih promijenijo skoro sam kupio td 75a 98god iskreno nemam mu nike zamijerke
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Pazi da ne zazališ što si ga kupio

Sama pamet, ja neznam što su ti traktori tebi toliko krivi, ali nekom su možda najbolji. Npr. na Torpedu ako se nešto desi na motoru, ili hidraulici popravim sam na polju, nemoram ga ni kući vozit (ma da mi se to nije nikad desilo). Dok recimo na Agrotronu u pol sezone sjetve, zasvijetli kontrolka da je pao pritisak ulja u getribi, stani na par dana i čekaj servis, tako da u mom dovorištu dok god ima Torpeda, bit će najpouzdaniji traktor.
Na Torpedu, cijeli remont hidraulike košta cca 3000 kn (pumpa, regulator, ulje, filter, brtve), na novijem traktoru toliko košta samo filter.
 
G

goran88

Guest
Sama pamet, ja neznam što su ti traktori tebi toliko krivi, ali nekom su možda najbolji. Npr. na Torpedu ako se nešto desi na motoru, ili hidraulici popravim sam na polju, nemoram ga ni kući vozit (ma da mi se to nije nikad desilo). Dok recimo na Agrotronu u pol sezone sjetve, zasvijetli kontrolka da je pao pritisak ulja u getribi, stani na par dana i čekaj servis, tako da u mom dovorištu dok god ima Torpeda, bit će najpouzdaniji traktor.
Na Torpedu, cijeli remont hidraulike košta cca 3000 kn (pumpa, regulator, ulje, filter, brtve), na novijem traktoru toliko košta samo filter.

Ljudi....nemojmo raspravljati o onome sto se odavno zna....deutz je kralj sto se tice traktora a i torpedo je jako dobar traktor...moji imaju td 45 ks motor nije pipnut osim reglaze dizni i bosch pumpe a sat odavno vise ne vrti radne sate, dimi na odusku vec godinama ali motor klapa do dan danas. Osim planetaraca u diferencijalu koji znaju puknuti jer imaju na sebi rupce za podmazivanje osovine na kojoj se vrte, nikad nije bilo vecih kvarova, napravili su super stroj...jos nesto...po potrosnji goriva malo koji motor se moze mjeriti s deutzovim a sto se tice prijenosa...imt-ovi traktori mu nisu ni do koljena
 
L

ler

Guest
george

pošteno neka gospoda koja imaju što protiv topeda odu na traktorpool pa neka vide kolika je cijena torpeda u njemačkoj nije bitno koga tipa imam kolegu koji se bavi uvozom traktora rekao mi je da su dosta skupi što se tiče traktora td75a 4vd nikada ga nebi mijenjo za imt577dv samo jedna mana nema kočnica drug da ne nabrajam promijenio sam dosta traktora o zetoru neću razgovarati svaki traktor ima svoju manu
 
M

Mariozn

Guest
na godinu bi prodavo rakovicu i kupio bi torpeda 75 ,pa me zanima jel on udobniji,kakva mu je potrosnja naspram rakovice(npr.za branje jutra kukuruza),za kolko se moze nac dobar adriatic bez pr.vuce??
 

Najnoviji postovi

Na vrh