• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
na godinu bi prodavo rakovicu i kupio bi torpeda 75 ,pa me zanima jel on udobniji,kakva mu je potrosnja naspram rakovice(npr.za branje jutra kukuruza),za kolko se moze nac dobar adriatic bez pr.vuce??
Razlika između Rakovice i Torpeda :rolfer::rolfer::rolfer:
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
na godinu bi prodavo rakovicu i kupio bi torpeda 75 ,pa me zanima jel on udobniji,kakva mu je potrosnja naspram rakovice(npr.za branje jutra kukuruza),za kolko se moze nac dobar adriatic bez pr.vuce??

Udobniji je sigurno a i potrošnja je mala,al meni se IMT 577 više sviđa.....
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Kaj da ti ja objašnjavam kad nemam ni jednog ni drugog :) ali .....

Pa, kao iskusni znalac, vjerovatno imaš neko mišljenje o oba dva traktora. Ali, ok, ako to želiš zadržat za sebe, sve u redu. Nema ljutnje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Pa, kao iskusni znalac, vjerovatno imaš neko mišljenje o oba dva traktora. Ali, ok, ako to želiš zadržat za sebe, sve u redu. Nema ljutnje
Imaš ti prav. Bolje da ja svoje mišljenje ostavim za sebe.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa, kao iskusni znalac, vjerovatno imaš neko mišljenje o oba dva traktora. Ali, ok, ako to želiš zadržat za sebe, sve u redu. Nema ljutnje
29qazo8.gif
mogu ja , mogu ja
29qazo8.gif

Da se njega pita pretali bi sve u topove a ostatk ispucali prema zemlji domovini jednog i drugog
r9g66w.jpg
 
B

brenjo

Guest
Torpedo 4506

Dobar dan Gospodo ja sam pocetnik sto se tice Traktora , nedavno je je otac kupio Torpedo 4506 nazalost smo tek sada kada treba treba da ore utvrdili smo da plug neostaje na nastelovanom nivou koji je nastelovan ali sto je interesanto to se nedogadja uvjek.
Molim vas za POMOC jel mi je dosta pametovanja svaki koji naidje ima ideja da te glava boli.

Ima li neko takvih iskustava.?

LP
Boris
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Dobar dan Gospodo ja sam pocetnik sto se tice Traktora , nedavno je je otac kupio Torpedo 4506 nazalost smo tek sada kada treba treba da ore utvrdili smo da plug neostaje na nastelovanom nivou koji je nastelovan ali sto je interesanto to se nedogadja uvjek.
Molim vas za POMOC jel mi je dosta pametovanja svaki koji naidje ima ideja da te glava boli.

Ima li neko takvih iskustava.?

LP
Boris

e al bez pametovanja neće moći
pa da počnem .ko prvo neznam kakav plug,jednobrazni, dvobrazni, dali ima kopirni točak ili ne
probleme ti zna praviti i loši (tupi ) lemeši
neravan teren, ugažen teren, a i dajc zna radit probleme:finga:
e sad ako je traktor ok, lemeši dobri i teren dobar
plug moraš naštelati da kad stoji u brazdi bude potpuno vertikalan uspravno i potpuno vodoravan uzdužno (ako me razumiješ)
ovo vertikalan štelaš na desnoj poluzi na onoj ručki (tj dižeš ili spuštaš desnu polugu koliko je potrebno da bude okomit)
vodoravno štelaš na topling poluzi i mora biti vodoravan ali kad je na željenoj dubini u brazdi
a topling polugu OBAVEZNO kopčaš u najdonju rupu na traktoru
na desnom španeru naštimaš da lemeš ide do traga od zadnjeg točka (ako me razumiješ) dakle zadnji dio lemeša ide do traga zadnje gume ili ako je plug 12 cola onda od špica pluga do točka treba biti cca 30cm
ručica hidraulika (ona druga) ide u doljni položaj, a sa prvom dižeš i spuštaš
ako sve tako napraviš problema nebi trebalo biti

nekad i dajc ako nije saštelan zna zezati, ato se lako da saštelati, samo kako da ti objasnim bez slike
tamo gdje kopčaš topling imaš polugu koja ide prema ručkicama hidraulika, ima osigurač rascjepka i navoj za podešavanje
treba to skinuti i saštelati da hidraulik reagira podizanjem poluga čim se ta poluga za nekoliko mm pomakne naprijed,
jer caka je u tom da kada plug krene preduboko, on pogura topling,koji pogura preko najdonje rupe (zato ta rupa) tu polugu koja aktivira regulaciju i ona automatski diže hidraulik da bi poravnala plug na pravu dubinu
zato se dubina oranja ustvari i štela na topling poluzi

evo ja se ispametovao:roll:

a sad čekam lavinu ostalih koji će me :rolfer:
 
A

AGRIPLUS65

Guest
tamo gdje kopčaš topling imaš polugu koja ide prema ručkicama hidraulika, ima osigurač rascjepka i navoj za podešavanje
treba to skinuti i saštelati da hidraulik reagira podizanjem poluga čim se ta poluga za nekoliko mm pomakne naprijed,
jer caka je u tom da kada plug krene preduboko, on pogura topling,koji pogura preko najdonje rupe (zato ta rupa) tu polugu koja aktivira regulaciju i ona automatski diže hidraulik da bi poravnala plug na pravu dubinu
idem i ja malo pametovat ,ovu tehniku nemoj primjenivat ako imas kamena i korjena u zemlji,jel bi te mogla skupo kostat.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
idem i ja malo pametovat ,ovu tehniku nemoj primjenivat ako imas kamena i korjena u zemlji,jel bi te mogla skupo kostat.

ma da ??? a zašto ???
a koju onda uopče tehniku može koristiti ?
a uostalom tlo koje ima kamena i korijena dali se uopče ore ili prvo ide podrivač
 
A

AGRIPLUS65

Guest
ma da ??? a zašto ???
a koju onda uopče tehniku može koristiti ?
a uostalom tlo koje ima kamena i korijena dali se uopče ore ili prvo ide podrivač

probaj pa ces znat zakaci kadi u tvrdo i po gasu paces vidit kaj se bude dogodilo,
kvacilo i rucno diganje hidraulika iz zemlje,
zakaj se nebi oralo kad nema boljeg,a ti mi dojdi sa podrivaci ja ti platim kolko reces.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
probaj pa ces znat zakaci kadi u tvrdo i po gasu paces vidit kaj se bude dogodilo,
kvacilo i rucno diganje hidraulika iz zemlje,
zakaj se nebi oralo kad nema boljeg,a ti mi dojdi sa podrivaci ja ti platim kolko reces.

danas izgleda slabo sshvaćam
:roll:
pa dajc neore 100km /h,ak nemože povući on prokliže
a kad zakaći na tvrdo, desi se opet ista stvar, hidraulik reagira kao da je preduboko i diže sam plug
ja sam ti slavonac , kod nas plug naleti na kamen samo kad susjedu dižemo među:finga:
tak da neznam kako orati u kamenitom
a ovo što brenjo ima problem, može bitibaš to
ako je zemlja ugažena počne orati i naiđe na tvrd teren ,desi mu se to da traktor sam diže plug
neznam premalo je čovjek rekao,
a nemam para da nazovem Vidovitog Milana:finga:
 
A

AGRIPLUS65

Guest
dost je njemu i 5 km/s da raskine plug.kad zakaci kamen nista mu taj mehanizam ne znaci plug upinje u kamen a traktor vuce naprijed onda ili puca plug ili ode prvi kraj u zrak .
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
dost je njemu i 5 km/s da raskine plug.kad zakaci kamen nista mu taj mehanizam ne znaci plug upinje u kamen a traktor vuce naprijed onda ili puca plug ili ode prvi kraj u zrak .

5km/s = 5km/h
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
5km/s = 5km/h

ne 5km/s ti je 18 000km/h:mad:

dobro ja se ispričavam što sam krivo čovjeku objasnio kako se ore sa 4506

i molim kolegu AGRIPLUS65 da nam pojasni kako se to zapravo radi
 
A

AGRIPLUS65

Guest
ne 5km/s ti je 18 000km/h:mad:

dobro ja se ispričavam što sam krivo čovjeku objasnio kako se ore sa 4506

i molim kolegu AGRIPLUS65 da nam pojasni kako se to zapravo radi
mala greska 5 km/h,
ja nisam citiral tvoj cjeli tekst nego samo dio kadi spominjes automatsku regulaciju hidraulike na trzaj.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
mala greska 5 km/h,
ja nisam citiral tvoj cjeli tekst nego samo dio kadi spominjes automatsku regulaciju hidraulike na trzaj.

znam za brzinu:) to je bilo za kolegu 23....

al de mi objasni kakva regulacija na trzaj ???
pa nema samo 4506 to
to imaju i imt traktori ,zetori ,i neznam koji još ostali
kakav još naćin postoji ???

koliko sam shvatio ti stalno držiš nogu na kvačilu a u desnoj ruci ručicu hidraulike
i glumiš automatiku, jel tak?
de nam objasni kako se kod vas ore
 
A

AGRIPLUS65

Guest
znam za brzinu:) to je bilo za kolegu 23....

al de mi objasni kakva regulacija na trzaj ???
pa nema samo 4506 to
to imaju i imt traktori ,zetori ,i neznam koji još ostali
kakav još naćin postoji ???

koliko sam shvatio ti stalno držiš nogu na kvačilu a u desnoj ruci ručicu hidraulike
i glumiš automatiku, jel tak?
de nam objasni kako se kod vas ore
ima i moj traktor to ,neznam kakti pase trzaj, prizisak,pomak ,
ne drzim stalno vec kadi je kamenito i vec poznam svoju zemlju pa ides laksim tempom,
a kadi je cista zemlja tu nema stelanja kak krenes idis do kraja ,nekuzim kako moze plug propadat u zemlju ak se narikta npr.15 cm, dubina
 

Najnoviji postovi

Na vrh