• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
A sad kuzim, kod mene su bili citavi.
Mozda pucaju jer ih je samo tri i preko njih ide odvajanje prvog i drugog stupnja a i kvacilo zna biti tvrdo na njima i ljudi tiscu kvacilo onako zesce, meni su usled tog zesceg sjedanja na kvacilu pukli oni stifti
Sta drze vilicu druk lezaja i oped traktor na pola zbog par kuna.
 
Posljednje uređivanje:

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Meni isto jaaaako tvrdi kumplung na mojem Torpediju. Čekam priliku da ga prepolovim :^):

Najprije sam mislio da je zbog dugog stajanja a sad čitam da ima više iskustava sa tim :(wait):
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Za mekano kvacilo na Torpedu rjesenje samo druga korpa ili masinska obrada korpe ako nije potrosena preko mjere.
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Kuplung odrađen mekan da se može rukom stisnuti. Sad opet mir slijedećih par goduna ako bude kod mene. Poštelano na način da je mekano. A sav taj cirkus jer se na pogonskoj lameli raznitalo srce još par vožnji i stao bi. Capice poderane a potisni ležaj gotov 100 %.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Hvala ti, meni propišao dihtung na radilici pa je sad i za to prilika da riješim. Isto je tvrd kumplung.
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Danas radim pa kad stignem poslat ću ti mjere za štelanje a potisni ležaj je sada stavlhen od univerzala širavje površina gdje naliježu capice.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Super za potisni kežaj. Od kojeg točno Univerzala? Za štelanje imam one upute pa se ne moraš sa tim mučiti
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Koji ti paše na čahuru po kojoj klizi i koji stane u vilicu. I obavezno pogledaj u kakvom su stanju matice na očnim vijcima da nisu iskrhane oštećene kakve su bile moje

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Ekipa, kod rastavljanja korpa mi je povukla kardansku osovinu za sobom. Naravno ne mogu ju vratiti do kraja fali onih cca 2cm di uliježe u zadnji lager molim za rješenje gdje mi je najbolje otvoriti i to ubaciti da ne rastavljam pol traktora?

Isto tako promijenio sam capice. Koje je inicijalno štelanje za njih?

Hvala!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
Između kućišta mjenjača i zvona nalazi se zupčasta spojka.
Davno sam to delal (zamjena spojke s unutarnjim ozubljenjem), pa se ne sjećam detalja, ali mislim da se puna osovina izvleče zajedno s ozubljenom čahurom, te se natrag sastavi guranjem prema unutra i laganim zakretanjem.
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Za mekano kvačilo 45 mm do lamele od vrha capica i zazor id 1.5 mm za drugi stepen. Tanja osovina ti se dade izvući van iz šuplje osovine ako si to mislio. Kad ćeš sastavljati trebao bi imati kopiju spojničke ja sam imao drvenu i kad sam spajao traktor u komad onda netko mora okretati kardansku osovinu da upadne u ležaj (kod korpe)

Nije ništa komplicirano. Nemoj zaboraviti uključiti kardan
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Ekipa, meni se ta tanja izvukla van i ne mogu ju vratiti ni uz okretanje ni nikako zadnja 2cm?? Kardan uredno mogu ukopčiti na prazno ali nejde do kraja. Baš na tvrdo udara. Ne znam igrat ću se.

Hvala Bendelja na mjerama
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Danas riješeno. Semering promijenjen, novi potisni sa širom površinom nalijeganja capica, nove capice i naštelano. Kvačilo mekano, šaltanje ko u putar.
 

Najnoviji postovi

Na vrh