• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
matija kaže:
GROF kaže:
cijena traktora je oko = 14. 000,00 eura.-
molim??? :shock: za torpeda?sigurno je neka greška :?
A vele da ja SAME-a skupo cijenim :scratch
Vjerojatno je cijena 4.000€. To bi bilo realnije.
 
Z

zrine892

Guest
malo morgen...da je 14,000 eura...zaboravati me...ošao sam rusa kupiti za te novce..novog...;) ;)..mislim da je neka greška---vjerovatno je 4,000..eura... e sad moram dobro paziti sta sam napisao...ucinilo mi se kao da sam četiri nule dodao...hahaha :) :)
 
M

Mata imt 540

Guest
hmmmm sjetil sam se sad da prije di sam išel na praksu ovi u firmi su imali ja mislim 3 komada td 75.....ubiti na njima su bile montirane bočni malčari rikoribnica s desne strane.....samo mislim da su to bili pre teški kranovi za taj traktor... ne sječam se točno ali mislim da je na ljevoj strani bilo bilo negdje 12 utega ....
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Mata imt 540 kaže:
hmmmm sjetil sam se sad da prije di sam išel na praksu ovi u firmi su imali ja mislim 3 komada td 75.....
U kojoj firmi i dal su za prodat?
ubiti na njima su bile montirane bočni malčari rikoribnica s desne strane.....samo mislim da su to bili pre teški kranovi za taj traktor... ne sječam se točno ali mislim da je na ljevoj strani bilo bilo negdje 12 utega ....
Imao sam jednog Torpeda s tim kranom(malčerom), nije mu bio težak, al bilo je s desne strane 10-ak utega.
 

panther

Član
Tu od
14 Sij 2008
Poruka
43
Puno ti hvala GROF,ali ako si ispravno napisao cijenu ne mogu onda puno mi je to.Neću te zvati da te ne opterećujem bez veze.Još jednom hvala ti.
 
M

Mata imt 540

Guest
u kojoj firmi pa u vodoprivredi zagreb samo mislim da oni te traktore ne prodajeju još za sad ali ako če ih i prodavat vjerojatno če pokupovat tamošnji radnici ili tak nekaj jer kolko sam čul dok sam išel tam na praksu imali su oni prije i imt 558 i kaj ja znam kaj još sve ne .....pa su ih isto prodali svojim radnicima ....
 
G

GROF

Guest
...POŠTOVANI FORUMAŠI - TORPEDA - TRAKTORA!!!

ma dobro ste pročitali., moj susjed prodaje torpeda za ; =14.000,00 eura.-., je puno., ali znanja radi moram samo reć da prednji utovarivač košta; =4.000,00 eura.- /je koštal kada ga je kupil pred dvije godine/., takodjer sam napomenul da cijena ni fiksna., a traktor ima samo 2000 sati rada., čovik obradjuje oko 5-6 jutara zemlje, ima 4 traktora., e sada koliko je traktor uništen i iskorišten prosudite sami..., a moram samo reć; ono ča je bilo =10.000,00 dm.-., sada je toliko eura.-
... i moram samo dodat., znanja radi., moj jedan susjed kupil je torpeda 75 ks., 4 celindra, 1985.g.p. stara hauba /pokrov motora/., ima 6,500 sati rada., bez prednje vuče, kabina bezvezna, traktor izgljeda koda je došal iz ruskog fronta., a susjed ga je platil negdi kod vinkovaca; =6.500,00 eura.-., svi su rekli pravi stroj, malo novac., u dvi godine delal je kod susjeda 5 sati rada., a ovo ostalo je bilo šarafanje!!!
Broj mobitela mog susjeda nis ostavil iz razloga ča je čovik GRADONAČELNIK., jer morete i sami prosudit kolika bi bila zivkanja da javno objavim njegov broj!!!

lipi vam pozdrav i čitamo se... bog grof
 
G

GROF

Guest
...E FORUMAŠI!!!

Moram vas sve skupa pitat., koliko bi bila realna cijena torpeda; 1989.godine proizvodnje., /PO VAMI SUDEĆI/., da nema prednji pogon., da nema kabine orginalne - velike i tovarača prednjega., te da ima oko 6-7000 sati rada., te da je po mogućnosti očerupan..., naravno da se odnosi na ovaj traktor torpedo., 55 ks., adriatik., kojeg moj susjed prodaje???
bog grof...ČEKAM ODGOVOR!!!?
 
B

branko

Guest
ja gledam malo drukcije tu cijenu kao prvo moras platiti u gotovini, (i od privat osobe se moze na kredit ali mislim da je traktor prestari da bi islo, za aute znam da zbroj starosti vozila i godina kredita moze biti makslimalno 12 g) znaci jedan minus, a sama cijena je preogromna realna cijena ne gledajuci koliko druge traze za precijenjene traktore (a takvih je puno) je maksimalno 1/3 takvog novog (posto njega vise nema znaci nekog slicnog tj. imt, univerzal) jer gledajte na koju cijenu dolazimo ako tome dodamo 25% kapitalnih ; 18620 eura a za tu cijenu se vec moze naci onaj indijski jd, case i NH jeftiniji modeli . uzel MF itd sve u svemu puno prevec. prema tome same od ZJ bi trebal onda biti barem 20 000 ako ne i jos vise.
 
G

GROF

Guest
dragi moji forumaši., očito da niste razumili ono ča sam ja napisal., ili niste dovoljno temeljito pročitali..., nema veze, život ide dalje..., lipo vas je za čitat...NOV STROJ JE NOVI STROJ., STARI STROJ JE STARI., A BOŽE MOJ OČERUPAN STROJ JE OČERUPAN...


BOG POŽIVIL TORPEDAŠE., ŠTETA ČA SE VIŠE NE DELADU TRAKTORI ;"TORPEDO"., ALI TRAKTOR JE BIL ISPRED SVOG VREMENA., "TORPEDO" JE ZAKON!!!

BOG I ČITAMO SE...

Grofe,molim te piši malim slovima. I bobo te je na to upozoravao! alen28
 
Z

zrine892

Guest
daj pusti covjeka da piše...kakve veze ima sto pise velikim slovima?to sto je preglednije i ljepše za vidjeti?
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
grof je nažalost u pravu :( velikim slovima napisao je jednu veliku istinu,a to je da je torpedo zvijer koje više nema :cry:
 
G

GROF

Guest
TORPEDO JE NAJBOLJI HRVATSKI TRAKTOR!!!


Alan28., ...poslje torpeda., najbolji je tomo vinković...., a onaj rus VLADIMIRAC., i on je dobar traktor...

...samo sam til zahvalit alanu na slikicami ča je stavil na lički forum., zahvaliti se i vam svima skupa., dečki vi ste zakon., a ja., ja sam star., a možda i prestar...,za pisanja..., već sam napisal da volim pisat velikim slovima iz razloga što na poslu pišem velikim slovima., to je profesijonalno...
da., da., skoro sam zaboravil., moj susjed prodal je torpeda., upravu ste, ne vredi te novce., ali dobil je; =11.500,00 eura., čovik je tražil; =14.000,00 eura., ma ja sam napisal negdi da cijena ni fiksna...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
torpedo je sigurno najbolji hrvatski traktor ja sam ga ima i prodo i nazad kupio ali Deutz jer to je ipak stroj
 
Z

zrine892

Guest
jest najbolji jest...koliko sam ja skuzio u puno kombinatima ili poljoprivrednim zadrugama su bili torpedo...rijetko da sam viđao imt-ea...i jos dan danas koriste torpede...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
zrine892 kaže:
jest najbolji jest...koliko sam ja skuzio u puno kombinatima ili poljoprivrednim zadrugama su bili torpedo...rijetko da sam viđao imt-ea...i jos dan danas koriste torpede...
Naravno, kod nas u bivšem kombinatu samo torpedi 75 i 90 ks i par novih ruseva.

Evo par komada koje smo stari i ja sređivali
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
Z

zrine892

Guest
e traktori su prva liga...svaka vam cast..a aj tx torpedo na slici jel si to?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
zrine892 kaže:
e traktori su prva liga...svaka vam cast..a aj tx torpedo na slici jel si to?
Ne, tx-a sam iz njemačke tak dovezao, nekad je bio crveni.
A 90-tka i 75-ica to smo sređivali, i puno još njih, i sad jednog...
A kvarner je bio isto super, samo imal je nedostataka što se tiče kabine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh