• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Nadam se @samed1972 da ces rijestiti problem. Da li neko moze da objasni kako se podesava zatvaranje rasteretnog ventila ? Od kako mi je vareno kuciste hidraulike i nanovo sklopljena hidraulika (kroneri, klip,klipnjaca itd) ne zatvara mi se rasteretni ventil i grije mi se hidraulik .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa kaj si ti radil s tim traktorom da je sve to spucalo i popucalo,da nije od susjeda pa je dosel u tvoje ruke?
Ipak kaj si sam kupim i cuvam i traje
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kako misliš ne zatvara? valjda je neki smet ili špena došla pod njega i zato ne zatvara..

@oficir ,ajd molim te pogledaj na stranici 204 post 2033 i videl buš kaj se desilo...

a kaj se tiče @samed stvarno neznam kaj je,jedino kolko sam skužil da ti i volan šteka ,pa probaj pogledati onaj ventil ispod hid.pumpe jer on zna zahebavati,kaj šteka volan...
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
kako misliš ne zatvara? valjda je neki smet ili špena došla pod njega i zato ne zatvara..

@oficir ,ajd molim te pogledaj na stranici 204 post 2033 i videl buš kaj se desilo...

a kaj se tiče @samed stvarno neznam kaj je,jedino kolko sam skužil da ti i volan šteka ,pa probaj pogledati onaj ventil ispod hid.pumpe jer on zna zahebavati,kaj šteka volan...

Hvala plavi sto si objasnio clanu oficir situaciju. Nije nista podletilo nego jednostavno kada se podignu ruke do vrha onaj preklopnik il sta vec na kronerima koji treba da pritisne ventil ne dotice ga uopste. Znaci nema ono kada podignes ruke do vrha da se onda u krajnjem polozaju zatvori ventil :S muci me to malo jer patim pumpu a stara je samo godinu dana.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
onda valjda nije nešto dobro namješteno,ili pa ti dok je izletila klipnjača nešto savinula pa nefunkcionira dobro...

Uploaded with ImageShack.us
znači ta klapna uopče ne dodiruje ovaj ventil dok dokraja je dignuto? i sad ti valjda sigurnosni pretače ulje i zato se grije ,a ne ovaj što je na cilindru..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja se ispricavam pa cital sam i skroz sam zaboravio da je to isti clan u pitanju.
Sve vidim jes jednom isprika!!!:(envy):
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Joj, poluditi ću s hidraulikom na malom Torpedu, a pogotovo s majstorima koji ju popravljaju. Dakle pomagajte, ako znate. Moram to sam pogledati jer su ga već dva majstora gledala i opet nije dobro. :icon_madu::icon_madu:
Trzao je u podignutom stanju, cičao cijelo vrijeme i padao kad se ugasio, pa je jedan stavio kao novu manšetu na klip, novi filter u onaj trokutasti cilindar i malo petljao po regulatoru, ali nije baš pomoglo. Tad, nisam imao novaca za novi regulator, pa je pričekalo. U međuvremenu je i drugo (zupčanik u mjenjaču) otišlo u pm, pa je drugi majstor stavio i novi regulator kad je već kopao po njemu. Rekao je da je sad sve uredu, ali nije. :s:
Kad ga upalim, odmah cvrči nešto u kučištu hidraulika i tako cijelo vrijeme dok traktor radi. Kad se podignu poluge do kraja, poskakuje pod teretom tanjrača svakih 20 sekundi. Kad ih spustim na pola , poskakuje svaku 1.2 minute, ali sa večim skokom. Ugašen, padaju poluge, ali sporje nego prije promjene regulatora. Regulator je Prva Petoletka. Traktor nema hidraulični volan.
Od kud da počnem? Što mu to zuji i cvrči cijelo vrijeme?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj je s pumpom hidraulike jel dirana ili mjenjana?
Spojevi cjevi po nutra jesu pregledani i predihtani,da na nima ne pusta pa gubi tlak?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma neki su ti to fuš majstori..a jel ti se grije ulje kad radi? po mom mišljenju je neka čudna manđeta na klipu,jer dok je dobra,on mora držati hidrouliku u zraku dok je ugašen,mi dok smo zamjenili manđetu na klipu,baš smo probali izdržljivost i na z naletnim riko utovarivačem smo zagrabili punu kiblu šljunka ,i u 4 dana nije spustil niti 1 cm,a nije bilo niti poskakivanja...sad več nakon dosta vremena,pomalo pušta,i u radu ponekad ponekad poravnava,tj.pocukava...

majstori te budu po takvom samo pobrali novce,a nikaj preveč napravili..tak su i mom starog isto nije znao,i pobrali para i para,a nisu niš napravili,sve dok nije uzel posao u svoje ruke...imamo 3 razvodnika koji bezveze stoje,a u ispravnom su stanju...pa ako se kolko tolko razumiješ u mehaniku,možeš i sam popraviti ,makar uz nečiju pomoč...
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Kaj je s pumpom hidraulike jel dirana ili mjenjana?
Spojevi cjevi po nutra jesu pregledani i predihtani,da na nima ne pusta pa gubi tlak?

Pumpu nisam mijenjao.Prema pločici rekao bih da je Prva Petoletka. Što su radili prije s njom, ne znam.
Na koje spojeve misliš? Na one cjevčice unutar kućišta hidraulika koje povezuju regulator i tome sl.? Ako da, kak provjeriti da li na njima pušta?
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
ma neki su ti to fuš majstori..a jel ti se grije ulje kad radi? po mom mišljenju je neka čudna manđeta na klipu,jer dok je dobra,on mora držati hidrouliku u zraku dok je ugašen,mi dok smo zamjenili manđetu na klipu,baš smo probali izdržljivost i na z naletnim riko utovarivačem smo zagrabili punu kiblu šljunka ,i u 4 dana nije spustil niti 1 cm,a nije bilo niti poskakivanja...sad več nakon dosta vremena,pomalo pušta,i u radu ponekad ponekad poravnava,tj.pocukava...

majstori te budu po takvom samo pobrali novce,a nikaj preveč napravili..tak su i mom starog isto nije znao,i pobrali para i para,a nisu niš napravili,sve dok nije uzel posao u svoje ruke...imamo 3 razvodnika koji bezveze stoje,a u ispravnom su stanju...pa ako se kolko tolko razumiješ u mehaniku,možeš i sam popraviti ,makar uz nečiju pomoč...

Vozio sam ga 20 minuta sa praznom gic-prikolicom bez nekog tereta i cijevi koje dolaze od pumpe kao i ono trokutasto kućište filtera je bilo vruće, da nisam mogao ruku staviit na njega!!! E sad , jel to normalno uz ovako visoku vanjsku temperaturu zraka?
Meni se isto čini da bi moral drugu manđetu staviti, samo koju? Od koga kupiti, pa da traje neko vrijeme?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
mislim da je ipak previše vruče ,kaj nemožeš držati ruku gore..valjda neki ventil pretače ulje,pa se grije..e sad ,još je pitanje i koji...a za menđete neznam više gdje ima kvalitetnoga,jer sad se sve više radi sljeparije i ništ koristi,jedino AKO bi našao orginal od deutza u njihovom servisu,al sumljam da toga više ima...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Joj, poluditi ću s hidraulikom na malom Torpedu, a pogotovo s majstorima koji ju popravljaju. Dakle pomagajte, ako znate. Moram to sam pogledati jer su ga već dva majstora gledala i opet nije dobro. :icon_madu::icon_madu:
Trzao je u podignutom stanju, cičao cijelo vrijeme i padao kad se ugasio, pa je jedan stavio kao novu manšetu na klip, novi filter u onaj trokutasti cilindar i malo petljao po regulatoru, ali nije baš pomoglo. Tad, nisam imao novaca za novi regulator, pa je pričekalo. U međuvremenu je i drugo (zupčanik u mjenjaču) otišlo u pm, pa je drugi majstor stavio i novi regulator kad je već kopao po njemu. Rekao je da je sad sve uredu, ali nije. :s:
Kad ga upalim, odmah cvrči nešto u kučištu hidraulika i tako cijelo vrijeme dok traktor radi. Kad se podignu poluge do kraja, poskakuje pod teretom tanjrača svakih 20 sekundi. Kad ih spustim na pola , poskakuje svaku 1.2 minute, ali sa večim skokom. Ugašen, padaju poluge, ali sporje nego prije promjene regulatora. Regulator je Prva Petoletka. Traktor nema hidraulični volan.
Od kud da počnem? Što mu to zuji i cvrči cijelo vrijeme?

Za taj kvar mogu biti razlog sigurnosni ventil,mandzeta klipa,O-ring na regulatoru i nepovratni ventil.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Za taj kvar mogu biti razlog sigurnosni ventil,mandzeta klipa,O-ring na regulatoru i nepovratni ventil.

O-ring je ona velika gumica oko tijela regulatora? Gdje se nalazi nepovratni ventil?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
nadam se da se kolega nebu ljutil kaj uzimam njegovu sliku heh

evo to označeno je nepovratni
img9737dv.jpg
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
nadam se da se kolega nebu ljutil kaj uzimam njegovu sliku heh
Znači, on je na regulatoru. Pa kak da ne radi ventil kad je regulator novi? :icon_scratch:

Danas sam skinuo poklopac hidraulike da vidim kako radi onaj ventil na cilindru kojeg pritišće klapna sa klipa. I začudio sam se. Dakle kad je ručica za izbor načina rada (ona metalna) spuštena dolje, ruke hidraulike se dižu do kraja kada s plastičnom ručicom dođem do broja 5 ili 6. Daljnje pomicanje prema 1 ne diže više ruke. Međutim, kad je metalna ručica podignuta gore ( u položaj za oranje), plastična ručica jedva dođe do 12 (znači donja polovica aluminijskog polumjeseca) i već su ruke hidraulike skroz gore. Jel bi to trebalo biti tako?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa ta metalna,ručica je za "finu" regulaciju ili u drugom položaju za"grublju" regulaciju

neznam kak na manjem ali na 75 dok je ta ručka za regulaciju gore,onda po svakom broju vidi razlika,tj.dizanje je raspoređeno po cjelom hodu ručice,a dok je dolje,onda je raspoređeno po manjem djelu hoda..
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Kod mene je na 4806 hidraulik trzao ,nekad više nekad manje u zavisnosti od tereta.Dva puta sam mu menjao gumice koje su izgleda lošeg kvaliteta. Kad ugasim traktor ,hdraulik je padao brzo . Pre par dana sam uzeo nov razvodnik Indijske proizvodnje i za sada dobro radi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel ko misli da te gumice pojede ili nagriza motorno ulje da bi mozda bilo njeznije hidraul ulja za taj njegov hidraulicni sklop???:icon_scratch:
 

Najnoviji postovi

Na vrh