• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktor za voćarstvo

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
momci ja bih volio da ste 100% u pravu,ali baš istinski da mi pomognete i da me razuvjerite u to da su kinezi napravili dobar traktor,daj Bože da se isti održi na našim prostorima kao IMT kojeg nisam nikad imao,ali ja nesmijem i nemogu iz dna duše ma koliko to htio vjerovati kinezima.Još nisam sreo i upotrijebio nešto kinesko a da valja.Ni eksera neznaju napraviti.

Mi od kineza po pitanju masina imamo Traktor i dvije pumpe, traktor i motorna pumpa sluze dobro, za elektro nemogu nista puno reci jer smo je samo probali pa neznam kako bi sluzila. Nemoze se za kineske masine reci da je to sad neki kvalitet kao neke zapadne, ali koliko para muzike i vise nego dovoljno. A sto se tice europarda 454 i imta 539 oddgovorno tvrdim da ga kinez pojede za dorucak i to po pitanju bilo cega, jedino je imt okretniji, okrece se u mjestu ko lud :lol:.
Od kineza jedino mislim da nisu bog zna kakvi prikljucci kod kojih je potrebana velika snaga reduktora, tipa mulceri i svrdla za rupe, to sam cuo da nije bog zna cemu.

Još nisam sreo i upotrijebio nešto kinesko a da valja.Ni eksera neznaju napraviti.
Prave kinezi i vrhunske stvari mnoge cak bolje i nego u eurpi, ali za vrhunske stvari ide i vrhunska cijena. Ovi nasi uvoznici uvoze samo one jeftine stvari koje su kvalitetom u skladu sa cijnom. Recimo kineski traktori se vicinom kupuju zbog niske cijene kao i sve ostale stvari, A zamisli ko bi kupio kineski traktor koji kosta 500-600e po ks, da je sto puta bolji i kvalitetniji od nekog zapadnog opet ga nebi niko kupio
 
Posljednje uređivanje:
L

las2

Guest
Odabir traktora

Pozdrav ljudi! Imam 4 ha voćnjaka jabuka i prije mjesec dana je stavljeno jos 3 ha pod jabuke i trenutno imam imt 533, koji je polako na izmaku snage pa bi trebao uzet neki novi traktor.
Traktor koristim za malčiranje (180cm) to mu je ujedno i najteži posao, špricanje atomizeom 250l (kroz ovaj mjesec treba doci vučeni 1500l), vuča platforme kroz redove, viljuškar i povremeno ako uskoči neki drugi poslić... Gledao sam što se nudi na tržištu isključivo bas vočarske traktore MF, DEUTZ, NH mi se čine nekako preskupi, računao sam na minimalno nekih 60-70 ks pa do nekih 90ks nešto u tom rangu, upala mi je u oko kubota zamolio bih vas za neko mišljenje o kuboti i preporuci ili savjetu vezano za nekog drugog proizvođača. Cijenom bih išao do max 30 000 €.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Meni se čini da su LS rio traktori best bay u rango 10-20000 E:supz:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Meni se čini da su LS rio traktori best bay u rango 10-20000 E:supz:

Bili su, nažalost više ih nema. :madmana:
Ili se pojavil novi zastupnik? :?:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Bili su, nažalost više ih nema. :madmana:
Ili se pojavil novi zastupnik? :?:

Šta je bilo :tractor: s LS-om jer više nemaju zastupnika,servis ili?
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
ja imam 2 hektara masline sada to radim sa malim ursusom amislil sam si uzeti nesto drugo ali koliko jabuka koliko maslina treba prodati za neki traktor od 30 hiljada eura ili je bolije oped nesto slicno:icon_exclaim:
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
kakav traktor za bobicasti vocnjak od oko 12Ha???

Koji rabljeni traktor bi bio adekvatan za trajni nasad vocnjaka od oko 12Ha? Starta se od nule pa mora moci vuci malcer, plugove itd...Da nije neki zadnji krik mode ciji popravak kosta 5000e po djelu...Radi se o pripremi njive i njenom kasnije odrzavanju.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Re: kakav traktor za bobicasti vocnjak od oko 12Ha???

Nisi napisao ono najbitnije. Sirinu nasada i oblik rezidbe. Tj na koju sirinu traktora ides? Ako mislis uzimat i novije strojeve da ti je potrebno vise hidr. prikljucaka onda ti svakako treba nesto novije...
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Re: kakav traktor za bobicasti vocnjak od oko 12Ha???

Sorry ne znam koji su parametri bitni za pitanje. Ovak, razmak redova 4m izmedju biljaka u startu oko 80cm, kasnije 0 jer ce biljke to popuniti...to si mislio? Biljke ce ici u sirinu oko 1m...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Na krajnju sirinu reda sam mislio. Znaci oko 3 metra. U to ulaze i kompaktniji ratarski traktori. Same dorado i njegovi blizanci, zetor 3340, 4340..., steyr kompakt i njegovi blizanci, fiat 66 serija, fendt 200 serija.
Nek ima prednju vucu, makar 4 izvoda za hidrauliku, kabinu s mogucnoscu karbonskih filtera i 40 km/h ako imas dosta voznje.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ja sam ga skužio da će imat 2m prolaz. Za to će mu trebat neki voćarski.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Pola metra veći međuredni razmak rješava sve ove, a i neke druge probleme.:8)::icon_thumright:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Ako ce mu ici metar u sirinu znaci pola metra sa svake strane od reda. I ostaje mu 3 metra. Ili?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ja računam metar sa svake strane. :icon_e_biggrin: Vidjet ćemo kad se javi.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
1m sve skupa. Uglavnom barem dva metra ce biti za medjuredno sisanje, pa do tri.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
U porazisam za voćarskim traktorom jel mi je ovaj preširok.
Traktor mora imatk:
1.pogon 4×4
2.minimalno 60ks
3.dobro dihtanu kabinu radi atomizera
4.širina 140-150cm
5.nisko težište pošto se radi o brdovitom kraju
Površina koju će ovrađivat je
2kj šljive
6kj oraha
5kj lješnjaka
Planirani nvac je oko 80000kn.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Teško, za taj novac opremu i traktor koji tražiš. Voćarski traktori su skupi pronasao sam jedan to je dosta povoljno za taj kvalitet. U Hrvatskoj nema šanse sa tom opremom.

 

Najnoviji postovi

Na vrh