• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske freze - samogradnja

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Da ali plug će da bude spušten samo ponekad , u većini slučajeva plug će biti gore a na 165cm i nemam neke mogućnosti da postavim oboje , jednostavno tijesno bi bilo.

Ovakav valjak je i po meni najbolje rješenje ali opet smo kod prve situacije , smeta plugu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,542
A kombinacija plug ili valjak? Kad je plug, skineš valjak. Jedno i drugo spojiš s ušicama i štiftima. Nije puno posla s montažom i demontažom. Otprilike kao i s frezom.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Da , razmišljao sam i u tom pravcu , mogao bi isti nosač da se koristi.

Evo niko se ne buni što je preduboko za vrtove , svi hvale novu mašinu i kako dobro sitni i duboko ide , sreća im je pa se vlaga dosta izvukla inače bi pištali k'o sanitet :icon_rofl::icon_rofl:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Nisam ni mislio na valjak i plugovi odjednom. Nego prema potrebi, da imaš mogućnost montiranja valjka odnosno plugova.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Ma znam ali opet to nije kompaktno i nikada neznam kada će mi šta gdje trebati.

Više bi volio ako bi mogao recimo da na dva kraja pozadi postavim dva točka a između njih da bi upadali plugovi ali to nije jednostavno sve uklopiti u 165cm.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Savo,pratim sve tvoje projkte na svim forumima i iz dana u dan me sve vise iznenadiš sa svojom voljom,umećem i jednostavnošću :icon_pray:
Svaka cast i samo napred:drink:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Da znaš da i sam sebe često iznenadim :icon_fU: sve kažem neću više izmišljati mlaku vodu ali nemožem da se iskontrolišem.
Konkretno ova freza , da dam 1500e za nešto što mi se ne sviđa nemožem a i neću.Mislim na fabričku.
Da dam 800e za smiješnu samogradnju , ni to mi ne pada na pamet.
Da dam 1000e i više za polovnu iz uvoza , e ni to nemogu.
I onda ti ne preostaje mnogo izbora nego da uzmem brusilicu i aparat pa zapljunem u ruke.

Hvala za zapažanje :(hi): Mislim da mi uskoro neće pasti ništa na pamet da pravim.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Samo se ti nadaj, da ti neće pasti još pokoja ideja za samogradnju !:(giggle):
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
343
Ma znam ali opet to nije kompaktno i nikada neznam kada će mi šta gdje trebati.

Više bi volio ako bi mogao recimo da na dva kraja pozadi postavim dva točka a između njih da bi upadali plugovi ali to nije jednostavno sve uklopiti u 165cm.

Jel ti ovako nešto paše?
 

Prilozi

  • IMG_20160406_104122.jpg
    IMG_20160406_104122.jpg
    80.6 KB · Pregleda: 311

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Može li neka slika ovoga iz bliza , čini mi se da je nešto slično kao što se i meni mota po glavi.

Brgude , vjerujm mi neće skoro.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Da ograničiš hod poklopca iza? Samo mi pade na pamet a nije neki trošak za isprobat.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Misliš da bi hod poklopca uticao na dubinu ?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Vjerojatno bi poklopac prije vukao za sobom kao ralica.

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Misliš da bi hod poklopca uticao na dubinu ?
Na malom TV-u utiče, neznatno ali utiče. Doduše malo je savijen unazad pa klizi, čak nije ograničen.....
Kažem ne košta te mnogo da isprobaš
 

dane949

Novi član
Tu od
4 Lip 2013
Poruka
14
A da probas sa plugom koji ima granicnik dubine kao sto imaju svi ostali,samo sto moras napraviti da plug mozes fiksirati kad ti ne treba i spustis tockic tako da regulises dubinu frezanja...pretpostavljam da ce ici dva ili vise plugova nazad pa ces imati sigurno dva tockica,a tim mozes i podesiti koliko ce ti plug ici u zemlju a i kad fiksiras plug koliko ce freza ici..malo je zahtjevnije rjesenje ali bi bilo najlakse tako,nemas problema oko skidanja jednog pa stavljanja drugog,uostalom to mozes i sa valjkom uraditi samo napravis da se pomjera kao tockic na plugovima...

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,067
Evo kako sam ja to riješio,slično ko na tv hidraulici,dubinu plugova stelam na toplink,ovisno o nagibu dal ide samo špic ili dublje,a frezu ja ne štelam uvijek gledam da ide čim dublje

Ako te muči preduboko stavi skije i neće ic sigurno,ti na svojoj niti nemaš,stavi 3 prsta širine ko sta je na kupljenim frezama i riješio si problem dubine,napraviš više rupa pa štelaš
 

Prilozi

  • IMG_4079.jpg
    IMG_4079.jpg
    80.8 KB · Pregleda: 203
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Ako već pričamo i poklopcu koji bi služio kao graničnik možda da se napravi na opruge kao što sam čini mi se vidio na nekim YANMAR frezama?

Dane . Ovaj sistem kombinacije pluga i točka nisam razumio najbolje?

Krompironja , ja sam već stavio skije na frezu ali u drugom prohodu nemaju skori nikakvu ulogu , u prvom se osjeti njihova funkcija a kada je već jednom pofrezano onda i one utonu kao da ih nema. Široke su 50mm.
Ovako nešta i ja zamiškljam nazad za redove , kako si zadovoljan sa time?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,542
Savo,
jel planiraš za krumpir vući 2 ii 3 brazde? U svakom slučaju možeš između brazdi, odmah iza poklopca freze ugraditi 2 kotača širine oko 15 cm i promjera oko15 cm. Trebali bi pomoći i u drugom prolazu.
Plugove i kotače možeš izvesti da su lijevo desno pomični. Kotači bi uvijek išli između jaraka.
To je verzija ako baš želiš imati ograničenu dubinu kad su plugovi montirani.

Inače se za frezanje prije sadnje krumpira priklanjam Krumpiju. Za sadnju krumpira, čim dublje pofrezano tim bolje.
 
Na vrh