• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
A tko je ista postigao na ulici ?? Sjetite se nasih mljekara, ratara, radnika . . . Uzalud i ulica i urlici i trbnsparenti. Uzalud i Sindikati !! Koliko ih imamo ?? Sto su ikada korisno za ijednog radnika napravili ??!! Neka mi Moderator oprosti, ali nisam mogao izdrzati . . .

e momci moji, pogledajte sto je prosvjed, a ne ovo nase da prostite "isprdavanje"... moras najavit prosvjed, pa drzat se nekih zakona, pa odredeni broj sudionika, bla, bla, bla... ma molim vas, to su gluposti, drzava nam se smije jer radimo kako nam kazu i sutimo, a da se razletimo po cestama ko rakova djeca, e da vidis kakve bi panike bilo... pogledajte samo ovaj video, u roku 2 sata postignuti dogovori i to je posao!!!

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=vKS4TztWiPU[/YT]
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Motike su za model at-20,cijev sam nasao na otpadu fi66xfi 89 mislim za sirinu 135cm sasvimdovoljno jako. Lezajevi podesivi sva 3kom.fi 45xfi 100 dvoredni. Reduktor dobio prije 3god.omjer 1:2.25(pri 540o/min vratilo bi trebalo imat 240o/min).
 
Posljednje uređivanje:

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
jel ti se isplati praviti frez? nisu danas freze tako skupe, cak bih rekao da su jeftine naspram ucinka kakav imaju...
a vidio sam video kako pravis, no ocito dugo traje ta izgradnja, jesi ju uopce zavrsio? :)
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Treba par sitnica zavrsit,radimo brat i ja samo subotom i ned. S tim da je brat radio novu instalaciju na zetoru sebi i na imt meni ,pa smo se zbog vremena vise tome posvetili u garazi nego frezi,tu je bio i uskrs pa se nije radilo gotovo nist. Na video uradak smo jos zavrsili kutiju za lancanik,skije gotove motike kupljene tako da kad bi zagustilo za dan sklopimo sve do kraja. Isplativost,reduktor dobio tokarske pozicije napravio sam tu spadaju i lancanici,kupio bocne stranice(lim 300kn),cijev sa 5mm mesa(300kn),motike i vijci 1000 kn+semerinzi i zegeri oko 200kn. Mislim da nije previse s obzirom da je konstrukcijski jaka,jaka.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
ajde neka... ako bude valjala, daces nacrt... a ako bude i isplativije, ja sam spreman platiti da mi netko napravi dobru frezu! sam se ne usudim raditi da nebi bacio vrijeme i novac uzalud, ali ako netko moze napraviti daleko jeftinije nego iz trgovine, skidam kapu!!! :icon_pray:

ako nista, nabaci nacrt da vidimo kako je pocelo i kako je zavrsilo, naravno kad ju zgotovis i isprobas! :(y):

p.s. pecka i jadranka su mi tu pod nosom, pa bi im mozdao dao da mi naprave frezu ako bi htjeli i naravno za neke primjerene novce!
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Koliko si plaćao motike , i koja dimenzija ti je osovina rotora ?
Ja sam nabavio neku debelozidnu vanjska mjera 61mma unutrašnja čini mi se 48 , sada sam u dilemi za koliko dužinu rotora bi ta cijev bila dovoljno čvrsta :confused:

Cijena motika je u gramipu bila 25kn+vijaki matica oko 4kn,
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
evo slika sa bratovog pc-a

dsc0110cd.jpg


dsc0109q.jpg


dsc0108vw.jpg


dsc0107ys.jpg


dsc0105pb.jpg


dsc0046ya.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma to je supes sve nema frke i nije nis preslabo,samo puno treba vremena za izradu i kosta sve to!:icon_idea:
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Ma to je supes sve nema frke i nije nis preslabo,samo puno treba vremena za izradu i kosta sve to!:icon_idea:

vrijeme je danas novac to je istina, ali ovo je rađeno više iz hobija a kad se sve zbroji biti će daleko jeftinije od tvorničke

moram se nadovezati na tvoju poruku, nije jak kao tvoj ali je ipak Zetor

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=JVrz1QBxXyo[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Mogo si stavit one novije slike freze i koji video

ajde neka... ako bude valjala, daces nacrt... a ako bude i isplativije, ja sam spreman platiti da mi netko napravi dobru frezu! sam se ne usudim raditi da nebi bacio vrijeme i novac uzalud, ali ako netko moze napraviti daleko jeftinije nego iz trgovine, skidam kapu!!! :icon_pray:

ako nista, nabaci nacrt da vidimo kako je pocelo i kako je zavrsilo, naravno kad ju zgotovis i isprobas! :(y):

p.s. pecka i jadranka su mi tu pod nosom, pa bi im mozdao dao da mi naprave frezu ako bi htjeli i naravno za neke primjerene novce!

Nebji govorio o ispativosti za siru proizvodnju,jer napisao sam da sam reduktor dobio,dosta toga sam napravio strone obrade,bravafiju vecinom brat(varenje,montaza). Recimo za primjer,kolega mi veli da ima za kupit frezu za 500€,dali se isplati? Ja mu velim. Ako su motike ok ,lanac i ostalo da nema ulaganja onda je i cijena. Nakraju se ispostavi da motike mora mjenjat,znaci trosak od oko 1000 kn,a mene-nas ce izac oko 2000 kn.

Htio nesto stavit nejde
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
evo slika sa bratovog pc-a

Odlično , samo me čudi zašto niste obrnuli reduktor i prebacili lanac na lijevu stranu , nekako je prirodnije da desna strana može bliže da priđe prepreki , više iz navike

Ja sam danas na otpadu našao dobre zupčanike koji su pod 90 stepeni i imaju prenosni odnos 1:2 , samo je mali problem što nemaju kućišta nego su ''goli'' , bili su u srcu duferencijala od nekog kamiona , imam 4 velika i 7 malih , valjda bude dosta rezerve :(think):
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Stavio sam zupcanike na ovu stranu jer mi je pasalo zbog omjera i smjera. Reduktor ima drugi izvod osovine samo sa jedne strane,pa da je na drugoj strani bio bi kontra smjer vrtnje vratila. Zupcanike kad postavis kod sebe napravis neku kutiju od plocevina jer kako ces inace rjesit podmazivanje?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Ali da si reduktor okrenuo za 180 stepeni opet bio dobio isti smijer rotora samo što bi lanac bio na lijevoj strani

Normalno , morao bi praviti kućište , to neka stoji za sada vidjeću šta ću sa njime
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
moze li se za pogone freze iskoristiti npr, diferencijal od bmw ili mercedesa, tako da obje polusovone lancima se spoje da pogone obje strane rotora freze, kakav je prijenos, dodje mu isto kao da pogoni auto, oba tocka u istom smejeru, a to treba i frezi
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mislim da bi to bio prespor prenos. cini mi se da je na njima 1-4 prenos..a morao bi blokirati diferencijal i mislim da je slab za ovakve sile. mozda bi i trpeo jedno vreme
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
pa sto bih ga blokirao, blokiran je osovinom rotora, i sto je slab ako prenosi okretni momenat motora od 200ks

a sto se tice brzine za to imas lanacanike, veci-manji
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Gledao sam nekakvu sličnu frezu koja ima lance sa obje strane , e sad , nisam mogao da prepoznam šta je u reduktoru , dal' je diferencijal ili klasični reduktor

Ljudi tako prave ali koriste samo jednu poluosovinu i blokiraju drugu , tako dobiju prenosni odnos 1:2 , meni se to nekako ne sviđa jer trkači rade stalno pod opterećenjem a oni nisu baš spremi da izdrže dugotrajni rad , bar ja tako mislim
Bolja bi varijanta bilo da se blokira srce diferencijala i koristi jedna poluosovina , tako bi redukcija bila 1:4 ali kako ti kažeš može se lačanicima ponovo ubrzati dva puta
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Ali da si reduktor okrenuo za 180 stepeni opet bio dobio isti smijer rotora samo što bi lanac bio na lijevoj strani

Normalno , morao bi praviti kućište , to neka stoji za sada vidjeću šta ću sa njime

Ali onda bi se motike vrtile u kontra smjeru,imt nema dva smjera kardana
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Ali onda bi se motike vrtile u kontra smjeru,imt nema dva smjera kardana

a evo i video za one koji su propustili zadnju epizodu

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=xOBF_BuvYXg[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Gledao sam nekakvu sličnu frezu koja ima lance sa obje strane , e sad , nisam mogao da prepoznam šta je u reduktoru , dal' je diferencijal ili klasični reduktor

Ljudi tako prave ali koriste samo jednu poluosovinu i blokiraju drugu , tako dobiju prenosni odnos 1:2 , meni se to nekako ne sviđa jer trkači rade stalno pod opterećenjem a oni nisu baš spremi da izdrže dugotrajni rad , bar ja tako mislim
Bolja bi varijanta bilo da se blokira srce diferencijala i koristi jedna poluosovina , tako bi redukcija bila 1:4 ali kako ti kažeš može se lačanicima ponovo ubrzati dva puta
sigurno da je kavlitetnije sa pogonom na obje strane, manji okretni momenat, a i deferencijal bi radio onako kako je i predvidjen, nbe vidim potrebu uopce za drugom izvedbom, a brzinu podesiti lanacanicima, veci-manji
 

Najnoviji postovi

Na vrh