• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
stavi skije na podesavanje dubine. u prvom prohodu malo ulegnu u drugom vise. ali to zavisi i od tezine freze. imas sliku imt -ove freze koju sam postavio na ovoj temi par stranica pre pa vidi za skije. obicno freza treba da tone do osovine ili ako se hoce manje podigne na skijama

Da na svim frezama se skije daju stelat na sarafe pa i ti probaj tak napravit nek se da pomicat gore dole 5cm.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Tako je. I sam se vodim time, da ako nesto imam volje, znanja, materijala i mogucnosti napraviti, to necu kupovati...

Inace, frezu, roto kosilicu i slicne stvari ne bihi pravio, jer je to van mog dosega. Zavarivati obozavam, pogotovo s dobrim aparatom i volim kojesta izmisljati, ali ove strojeve koje Savo pravi, se ne bih nikada usudio praviti.

Ako je napravio snow blower, freza ce biti macji kasalj.

Bobo,sta kazes na masinu,jos da je krstim pa da radi sretno godinama.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Obicna meduploca,lamela bu dosla na kardan,gotova lani kod brata je na rotokosi.

A super je i fora se vrti sve i ne cujem nikakve vece sumove.
Da obavezno kardan sa lamelom treba jer ak je nebu svasta bi moglo da se desi.
Jos samo stih proba i ak to prode bez greske imas stroj.:(handshake):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Dobro si ti ovo skockao , od koje cijevi ti je ovaj ram ?
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
srucnjaci, jedno pitanje...
nekako smo se kum i ja slozili i ako bude srece do kraja tjedna stavljamo njegovu frezu u funkciju, pa me zanima, posto se prvi put sada susrecem s tim prikljuckom, kako, odnosno kojom brzinom vuci frezu!
imama ursus c-355, a freza je ova neka batuje iako firma iz koje smo narucili dio tvrdi da je to poljska freza, u glavnom, nema veze!
moja situacija je sljedeca, imam zemlju koja je lani podrivana na oko 40 cm i sada imam travu visine 25-30 cm koju cu sutra proci s rotomalcerom i ostati ce travica visine 3-4 cm, pa bi ja to prosao s frezom!
eto, u kojoj brzini voziti, cisto da imam smjernice za posao, da ne testiram sam, ako vec mogu dobiti dobar savjet! p.s. brzinomjer mi neradi, tako da me brzina kretanja nezanima previse jer je to jako tesko proacjeniti!

unaprijed hvala na savjetima! :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
srucnjaci, jedno pitanje...
nekako smo se kum i ja slozili i ako bude srece do kraja tjedna stavljamo njegovu frezu u funkciju, pa me zanima, posto se prvi put sada susrecem s tim prikljuckom, kako, odnosno kojom brzinom vuci frezu!
imama ursus c-355, a freza je ova neka batuje iako firma iz koje smo narucili dio tvrdi da je to poljska freza, u glavnom, nema veze!
moja situacija je sljedeca, imam zemlju koja je lani podrivana na oko 40 cm i sada imam travu visine 25-30 cm koju cu sutra proci s rotomalcerom i ostati ce travica visine 3-4 cm, pa bi ja to prosao s frezom!
eto, u kojoj brzini voziti, cisto da imam smjernice za posao, da ne testiram sam, ako vec mogu dobiti dobar savjet! p.s. brzinomjer mi neradi, tako da me brzina kretanja nezanima previse jer je to jako tesko proacjeniti!

unaprijed hvala na savjetima! :)

Moras ici u nekoj sporoj sa pola gasa ovisi kak hoces da ti usitni i jel ti se bude gusil traktor.
Al sva ta pokosena trava ti bude zadala problem jer pitanje jel bu to freza mogla umjesati u zemlju,ja mislim da ti se bude nabijala trava i stopalo se bu.
Trebalo bi to sad izorat na nekih 15-20cm e onda bu pjesma 3spora i gas.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako nije orano nekom od sto sporijih. videces po motoru sta moze izdrzati da mu nije pretesko. mozes ici i iz dva prohoda lakse je . samo nemoj ici ako gornji deo tla nije zasusio. stopace ti trava kad se pomesa sa vlaznom zemljom. po meni bolje prvi sloj 10sm pa u drugom prohodu spusti koliko hoces bice i bolje i lakse. a i brze ces frizirati .mozda 2-3 spora u prvom prohodu ali kazem sve zavisi i od uslova zamljista i dubine i samog motora . i gas bar 2/3
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
lepo lepo . polij je prvo makar pivom da bude biricetna i nek sluzi kako treba.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Lepo zgleda.
Zakaj nisi stavil zadnja vrata na dva lanca jedan ljevo jedan desno,ovak bu dosta vibriralo i tresli se budu krajevi poklopca kad bus frezal.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Lepo zgleda.
Zakaj nisi stavil zadnja vrata na dva lanca jedan ljevo jedan desno,ovak bu dosta vibriralo i tresli se budu krajevi poklopca kad bus frezal.

To bu tak za probustel bi vrata i kucista u crnu boju,al mi treba za krumpr pa sam tak stavil.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To bu tak za probustel bi vrata i kucista u crnu boju,al mi treba za krumpr pa sam tak stavil.

Nisam skuzil kaj si tocno htjel reci daj pojasni.:icon_scratch:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
A motike ? Njih misliš stavljati valjda ?

Samo me zanima jesi li dovoljno ostavio lufta u zadnjim šarkama jer to ako korozira sigurno ih kidaš
 

Najnoviji postovi

Na vrh