• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

Marin4712

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
56
Jel bus kaj gnoja hitil gore?
Kad zores gledaj vremensku prognozu da ti kisa ne zabije sfrezano.
Rekli su neku kisu od 22.04.
Al treba pratit pa vidjet.

Nisam bacio gnoja ali nisam još prefrezao zemlja je jako mokra sad je lijepo vrijeme bum išel u petak. :tractor: :icon_razz:
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo uhvatio sam vremena za net... posla kao u prici... rijesio ovih dana kukuruz, bundeve i lavandu...

u frezu je stalo malkoc preko 2 litre hipenola, a i isprobo sam ju, suva zemlja kao beton, ali prva spora i 3/4 gasa i ide, ukopa se do osovina i super je obrada! sutra cu malkoc naostriti sve zube jer su dosta tupi i onda idem u akciju! samo mi malkoc traktor cudan, poceo mi je sliniti ulje na izlazu kardan jer nije vec godinama terao tako nesto zahtjevno preko kardana, ali nece se valjda raspasti, he, he.... ;)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Malo je semering pocel pustat,to si zmenjas kad produ poslovi.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
973
Za kukuruz da ,za krumpir???mislim malo na zimu dotjerat.napravit manja kucista koja dodu iznutra pa bi dublje propadala. Kad idem 2prohoda zadovoljan dubinom ajki je malo presitno.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Evo došla freza i kod mene, mislim valjda je još na parkingu sa prikolicom :)
freza.jpg

freza2.jpg
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Oko 12.000 kn, ispregovarao sam nešto popusta pa me izšao jeftnije. Da i nije bilo popusta opet bi kupio tu frezu. Gledao sam IMT i Gramip, odluka je ipak za ovaj stroj.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Evo došla freza i kod mene, mislim valjda je još na parkingu sa prikolicom :)
freza.jpg

freza2.jpg



za koji traktor?

koliko novčića?

gdje si kupio??

izgleda mi poput gramipa, koja je radna širina???? negdje oko 135cm ako se nevaram......

nek ti je sa srećom.......:icon_pidu:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
IMT539
Redovna manje ovo, manje ono, izbio pdv = povoljno :)
Tvornica u Kotoribi.
Teža je od Gramipove AT20 serije 160 kg i 40 kg od AT30 serije. Tako da znaš ocijeniti razred proizvoda. Od IMTove 160 cm je teža 90 kg. Radna širina je zasigurno 135 cm, cijela freza je širine 15x cm.

Piše u upustvu da treba 30 kw minimum, a gdje je još rezerva? Manje od ove nema :(
Hvala javi se kad si u prolazu do odemo zaliti. Stižemja ovih dana u Aljmaš pa možemo na cugu. Poz
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Evo došla freza i kod mene, mislim valjda je još na parkingu sa prikolicom :)
freza.jpg

freza2.jpg

Ako im je kvalitete ko rasipaći, brzo ćeš požalit. Jer sam i ja, sve što je jeftino kratko traje!!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mislim da je dobro kupil jer ipak je nova i zna kaj ima a ak ju bude cuval mora trajat.
Ak nebu svaki dan vrtela i ak nebu frezal tvrdu neoranu njivu trajala bude.
Kod nas je dosta ljudi sje... Freze jer su isli u tvrdu neobradenu njivu.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Megametal je imao problema, istina. Bila su dva. Prvi problem loša uslužna plastifikacija i boja im je jako brzo propadala. To su riješili jer su napravili vlastitu plastifikaciju. Drugi problem je bio u jednoj vrsti reduktora koji su se blago rečeno raspadali. To su riješili sa ugradnjom drugih reduktora. Za ovaj drugi problem sa saznao slučajno od nekog njihovog kupca, jer je došao do štanda i pitao jer je gore neki reduktor nekog imena. Kad smo pogledali nije bio taj nego ovaj novi iz Kine koji se radi za jednu firmu uslužno. Znači biti će i to riješeno. Doduše ne postoji stvar koja se ne može pokidati :) Ova freza nije uopće jeftina, dapače mislim da je najskuplja.

Pitanje.
Koliko dođu kardani sa lamelom za ovaku frezu cca? Hvala
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Megametal je imao problema, istina. Bila su dva. Prvi problem loša uslužna plastifikacija i boja im je jako brzo propadala. To su riješili jer su napravili vlastitu plastifikaciju. Drugi problem je bio u jednoj vrsti reduktora koji su se blago rečeno raspadali. To su riješili sa ugradnjom drugih reduktora. Za ovaj drugi problem sa saznao slučajno od nekog njihovog kupca, jer je došao do štanda i pitao jer je gore neki reduktor nekog imena. Kad smo pogledali nije bio taj nego ovaj novi iz Kine koji se radi za jednu firmu uslužno. Znači biti će i to riješeno. Doduše ne postoji stvar koja se ne može pokidati :) Ova freza nije uopće jeftina, dapače mislim da je najskuplja.

Pitanje.
Koliko dođu kardani sa lamelom za ovaku frezu cca? Hvala

U poljostroju prodaj t cerjak kardane pa pitaj,slovenski su i cini mi se dobra kvaliteta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh