• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@agromaner probaj to frezat u najsporijoj brzini i gas na pod pa ces vidit kak ce bit moja preporuka bi ti bila prije tu travu zaori i pofrezaj pogotovo ako imas malo tezu zemlju!!!!!!!!
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Ima lufta ima,motike montiram sutra u petak ako nebu kise ide u rad,frezanje za vrt,krumpir.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Lepo zgleda.
Zakaj nisi stavil zadnja vrata na dva lanca jedan ljevo jedan desno,ovak bu dosta vibriralo i tresli se budu krajevi poklopca kad bus frezal.

Bum videl kak se bu to sve skup ponasalo pa doradim,a sad sam tak stavil trebam je. Za krumpir.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bum videl kak se bu to sve skup ponasalo pa doradim,a sad sam tak stavil trebam je. Za krumpir.

A sad kuzim,da imas prav kad odradi malo onda se bu pokazalo jel kaj zeza pa se doradi.
Sretno sutra i optereti ju da ak kaj misli puknut nek sad pukne dok si u tom pa se odma rjesi.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
hvala na pomoci! danas cu ako bude srece pomalcirati tu travu, nije svugdje velika, samo na jednom dijelu je malo vise izrasla! pa cu pokusati poslje nesto s frezom, ali tek iduci tjedan jer mi zupcanici dolaze tek u ponedjeljak na zalost! ali sredit cu to sve vec nekako! a kad jednom prodzem, onda ce ostatak godine biti pjesma frezat po frezanom! :)
*stjepan168 dobor ovo tvoje izgleda!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
hvala na pomoci! danas cu ako bude srece pomalcirati tu travu, nije svugdje velika, samo na jednom dijelu je malo vise izrasla! pa cu pokusati poslje nesto s frezom, ali tek iduci tjedan jer mi zupcanici dolaze tek u ponedjeljak na zalost! ali sredit cu to sve vec nekako! a kad jednom prodzem, onda ce ostatak godine biti pjesma frezat po frezanom! :)
*stjepan168 dobor ovo tvoje izgleda!

Bilo bi ti super frezat i da poores plitko.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
malo od frezanja za krumpir!!
cam00006d.jpg
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Frezal sam ovih dana za kukuruz. Brzina rada ne prelazi 4 km/h, moglo bi, al onda to nije nikakav posel, ovak sam zadovoljan s radom od 3-4 km/h 480 okr kardana, da ne usitnjava previše.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam isto za kukuruz, al brže nego za krumpir, da napravim sjetveni sloj, od tanjuranja nema baš neke koristi, nije zemlja dobro izmrzla i vadi buse, a sjetvospremač nemam, drljača također nije od nikakve koristi, osim da malo poravna......
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Koliki je radni zahvat freze, i kojom brzinom radiš.
I ja sam danas frezao, ali je išlo teže.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Koliki je radni zahvat freze, i kojom brzinom radiš.
I ja sam danas frezao, ali je išlo teže.


Zahvat 135cm,1 reduktor puni gas,brzina neznam.


Za sad jesam ,mozda bi trebo malo uze sanjke napravit ali vidjet cu. Na drugim parcelama ova je zabita do bola,a meni je to novo. Ucinak zadovoljan.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Kada sam danas uživo vidio novu frezu IMT 619 zahvata 140cm sve ove samogradnje mi izgledaju fantastično , to je toliko slabo i jadno napravljeno da nemam riječi :(devil):
I kad aneko pita zašte ne kupim novu , pa onakvu novu nebi uzeo ni za 300 evra
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Kada sam danas uživo vidio novu frezu IMT 619 zahvata 140cm sve ove samogradnje mi izgledaju fantastično , to je toliko slabo i jadno napravljeno da nemam riječi :(devil):
I kad aneko pita zašte ne kupim novu , pa onakvu novu nebi uzeo ni za 300 evra


Zato smo mi i radili sami,a i ima "ono"nesto kad to funkcionira. Zadovoljstvo ilji kako bi to nazvao,ti si tog puno napravio proucavao ja veceri i veceri stasi radio i jos jednom svaka cast. Tako da znas taj osjecaj?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ma znam taj osjećaj i rado ga se sjećam :icon_e_biggrin:

Nego kada pogledam ovu tvoju kostrukciju i uporedim je sa onim što sam vidio danas , pa daj ..... , Tvoja freza bi ovu mogla samljeti da je ni ne osjeti :(rofl):
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo danas stigli djelovi za frezu i poceli smo sastavljati, sutra jos moram kupiti 2 lezaja i ulje,
pa me zanima koliko ulja ide u prijenos od freze batuje zahvata 160 cm, inace prijenos je preko zupcanika!
ja mislim da oko 3 litre po velicini kucista, ali ako netko ima takvu, moze pomoci! hvala! :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh