• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Pitanje.
Koliko dođu kardani sa lamelom za ovaku frezu cca? Hvala

Čestitam na kupnji freze,nek te sluzi dugo i bez greske
Kum je prošle godine kupio Gramipovu at 20 170cm i preplatio ju je,sada se moze nać za 9000kn a on platio 13000 + kardan s vijkom 800kn
Meni je frezao vrt i sebi za kukuruz i ide bez beda tako da u ovu Megametalovu nesumnjam ipak je jače konstrukcije
Kardan je kupio http://www.trgo-agencija.hr/kardan-kategorija-4-684-900-sa-vijkom-27x74-6-freza.aspx

http://www.trgo-agencija.hr/kardan-...a-lamelom-30-2x92-freza-roto-brane-do-2m.aspx a imas i s lamelom pa vidi
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Megametal je imao problema, istina. Bila su dva. Prvi problem loša uslužna plastifikacija i boja im je jako brzo propadala. To su riješili jer su napravili vlastitu plastifikaciju. Drugi problem je bio u jednoj vrsti reduktora koji su se blago rečeno raspadali. To su riješili sa ugradnjom drugih reduktora. Za ovaj drugi problem sa saznao slučajno od nekog njihovog kupca, jer je došao do štanda i pitao jer je gore neki reduktor nekog imena. Kad smo pogledali nije bio taj nego ovaj novi iz Kine koji se radi za jednu firmu uslužno. Znači biti će i to riješeno. Doduše ne postoji stvar koja se ne može pokidati :) Ova freza nije uopće jeftina, dapače mislim da je najskuplja.

Pitanje.
Koliko dođu kardani sa lamelom za ovaku frezu cca? Hvala


ja sam uzeo kardan bez lamele, 360kn četvrte kategorije, i tjera ju već 2 godine, i to dosta.......nemam problema, samo treba jako paziti, ovi sa lamelom nisu bili ispod 1000kn za frezu ili malčer.......a to mi je tada bilo skupo......

nije najskuplja, ima ih i skupljih MASCHIO, od 135cm ako se dobro sječam da dođe 22000kn, da li je i duplo bolja, to nevjerujem........

što se reduktora tiče, na mojoj gramip je kineski reduktor, al do sada nije procurio, niti sam imao bilo kakvih problema s frezom, al koliko para, toliko i muzike.......

ove godine sam s njim pripremao za kukuruz i suncokret, samo sam brže tjerao, 3 spora, da neusitni jako, i odlično je ispalo.......mislim da ću svake godine tako, jer probao sam tanjurati, pa nije valjalo, sjetvospremač za fergusona nemam.......

ova će te vjerojatno služiti.....od tog proizvođača imam rasipač, dosta ga gnojivo pojede, zato si vjerojatno čuo da plastifikacija nevalja, otišle lopatice na tanjuru za razbacivanje, pa zaštitni lim, pa plastična čahura što drži vratilo koje izlazi iz reduktora, između koša i regulacije otvorenosti.......inače novi dođe 2000kn, za toliko novca je i dobar, samo da su neke sitnice malo bolje odrađene........a star je 8 godina

ako budeš u blizini, javi, pa popijemo nešto......
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
ja sam uzeo kardan bez lamele, 360kn četvrte kategorije, i tjera ju već 2 godine, i to dosta.......nemam problema, samo treba jako paziti, ovi sa lamelom nisu bili ispod 1000kn za frezu ili malčer.......a to mi je tada bilo skupo......

nije najskuplja, ima ih i skupljih MASCHIO, od 135cm ako se dobro sječam da dođe 22000kn, da li je i duplo bolja, to nevjerujem........

što se reduktora tiče, na mojoj gramip je kineski reduktor, al do sada nije procurio, niti sam imao bilo kakvih problema s frezom, al koliko para, toliko i muzike.......

ove godine sam s njim pripremao za kukuruz i suncokret, samo sam brže tjerao, 3 spora, da neusitni jako, i odlično je ispalo.......mislim da ću svake godine tako, jer probao sam tanjurati, pa nije valjalo, sjetvospremač za fergusona nemam.......

ova će te vjerojatno služiti.....od tog proizvođača imam rasipač, dosta ga gnojivo pojede, zato si vjerojatno čuo da plastifikacija nevalja, otišle lopatice na tanjuru za razbacivanje, pa zaštitni lim, pa plastična čahura što drži vratilo koje izlazi iz reduktora, između koša i regulacije otvorenosti.......inače novi dođe 2000kn, za toliko novca je i dobar, samo da su neke sitnice malo bolje odrađene........a star je 8 godina

ako budeš u blizini, javi, pa popijemo nešto......

E jesi našao uspredbu, Maschio... hehe. Vjerujem da jest tolko bolja koliko je skuplja no to je drugi par čarapa. Prijatelj je isto ovih dana kupio Bomet, poljsku, 160 cm 6 noževa po sklopu platio čini mi se 14 tisuća s pdv-om. Meni je frezao plastenik ali nisam se sjetio slikati. Inače ima jedna takva već kod nas u selu i izfrezala je čuda i radi i dalje, tako da...

Mene je rasipač od megametala razljutio, no što kažeš, kolko novaca tolko i muzike. Sad redovito nasujem nafte u njega dok ga operem i dobro je, inače začas sve živo zahrđa.

A da kontam isproba izdržljivost freze, neka dođe k meni, ima 8 rali za frezati raznorazne zemlje pa da vidimo, al duboko....
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Zna li netko, a vjerojatno zna, koji je omjer vrtnje na kutnom reduktoru freze ??! Imam original Tomo Vinkovićevu frezu pa si gruntam da taj isti kutni reduktor islkoristim za roto malčer .....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Danas sam pazario IMT frezu kojoj je potreban remont tako da samogradnja se odgađa do daljnjeg
Ovoj frezi treba novi lanac , nekoliko noževa , par ležajeva i malo krpačine i biće ona dobra , širine je 140 od oka čini mi se i ima 6 noževa po glavi i reduktor sa 4 brzine
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ovo sam sada odradio čovjeku i rekao sam ne bi ni sebi ovakovo što radio. Da bi kasnije saznao da su taj komad zemlje otpisali za ovu godinu, jer nitko nije htio doći to tanjurati a kamoli ovako što učiniti. Mislim da sam ja kao početnik i freza od Megametala odradili vruhunski posao!
Ja krenem frzati, prokližu točkovi...
frezanje.jpg

Krenem drugi red isto.
E onda sam kao valjak išao na oranje sa dignutom frezom da bi samo napravio kolotrag. Kad sam napravio kolotrag onda sam po tom tagu išao sa frezom. Bacalo me na sve moguće strane.
frezanje2.jpg

Slavio sam kad sam dobio prvi prolaz, e onda kanal...
frezanje3.jpg

frezanje4.jpg

frezanje5.jpg

frezanje6.jpg

frezanje7.jpg

frezanje8.jpg

Drugu stranu sam išao sa benta od voćnjaka p aje bilo lakše, a dubinu kanala ne možete ocjeniti ali sma bio koso o ho ho :)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Čestitam na kupovini i nek te dugo služi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovo je bil beton i zmucil si ferdu i frezu po pravici.
Trebalo je pricekat kisicu i islo bi duplo lakse.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
nije mi jasno zasto kad odogovarate na post, ponovno odgovarate sa prethodnim pitanjem, pa tu bude jos puno slika koje su na prethidnom postu, pa mi koji to citamo trebamo sve to listati
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
E onda sam kao valjak išao na oranje sa dignutom frezom da bi samo napravio kolotrag. Kad sam napravio kolotrag onda sam po tom tagu išao sa frezom. Bacalo me na sve moguće strane.

E zato ja obožavam roto drljaču , sa njom u ovakvim situacijama idem u rikverc i uradi vrhunski prvi prolaz , drugi prolaz ideš naprijed i bude fantastično

Nego da i ja podnesem izvještaj oko moje freze
Svu sam je rasturio , ona glavna greda je bila pucala i varena je bezbroj puta ali onako amaterski , ja sam to sve sasjekao brenerom i sada sve iznova uradio i centrirao , ojačanja nisam još uradio na njoj pošto moram da je sklopim i vidim gdje imam prostora za dodatna ojačanja

Ležajevi su mi zadali muke , pola ležajeva je milimetarsko a pola colovno , naravno meni trebaju colovni :(devil): e i njih sam prepravio uz pomoć piksni i čaura u milimetarske
Nije mi jasno odkuda na IMTu colovnjaci :icon_scratch:
Semerinzi takođe svi ovi idu

Lanac sam od kolege dobio polovan ali jako upotrebljiv na poklon

Noževa sam nekolicinu kupio novih tako da će biti divoljno

Meni je bitno da su svi zupčanici u reduktoru stvarno bez tragova korištenja , ostalo ću ja lagano da sredim
Nadam se da ću je danas sklopiti u neku formu pošto je sva rasturena bukvalno u pojedinačne dijelove :(wasntme):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kontam .uradio si lavovski posao. fergo je lagan za take uslove pa ga mora bacati kao i svaki manji traktor. kod nas je slicna zemlja pa je par njih napravilo gredu od zeleznicke sine sa jakim klinovima za takve uslove.prvo sa njom prodju dva prolaza pa onda tanjiracom ili ko sta ima. freza malo ko ima. savorise ni ja nisam cuo da imt ima colovne lezajeve. moguce da su lezista bila ostecena pa ih neko razbusio i stavio colovne. svasta se radi .bitno da je pala u prave ruke da je ti sredis.. kod mene drugar ima imt mislim da je oko 140cm i lanac cini mi se da pasuje neki od kombajna .znam da mu je pucao
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Ne vjerujem da je prepravka , meni djeluju kao fabrički postavljene , budževinu bi ja sigurno prepoznao :icon_razz:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
kontam, u kojoj si brzini frezao????

Prijatelju u kojoj sam mogao? Samo jednoj jedinoj, prvoj i najsporijoj :)

Evo "majstor" od oranja, pokazao sam mu plitki mod za tarupanje ;) I kud ćeš peha naleti u poprečni rov kad su upali od oranja, dubok do truba traktora a širine traga zadnjih guma. Upadnu prvi točkovi nekako ih izgura van i nasjedne sa zadnjim u rov. Kažem mu ugasi frezu i digni ju, on neće i iz rova izađe i freza gru o brid sa skijom. Naravno iskrivila se nekih par milimetara, pa sam morao ispravaljati jer ne pašu mi rupe za dubinu. Onda je pokupio špagu, pa se nahvatalo blato u blizini plastenika na tu špagu i kamilicu. Danas kad sam frezao sva neka vibrira, skakuće. Moram to sve skinuti i vratiti ju u balans. Puna je blata, blato je do noževa, oko osovine, sa strane, užas u 10 minuta posla.
tarupmajstor2.jpg


@vica više ne bi to radio. No radio sam čovjeku kojem je to trebalo odraditi i nije mi bilo teško, a majstora od oranja sam zamoli da više ne ore ;) To mu je zet. Dobra su ekipa i stvarno su u polsu do glave a od hobija, ali opet... Neće zet slušati punca :)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
treba tom majstoru dati da sredi sa svojom masinom pa da vidi sta su muke. joj sit sam takvih majstora .i ja radim usluzno sa hondom friziranje pa mi je muka nekad kad vidim kako se muci i ona i ja. ali sta cu mora se u ovoj nemastini svasta raditi .strpljenja i polako i nema druge.da ste bar malo tanjiracom poravnali iole mnogo lakse bi bilo. ovako kad je lose uzorano a tvrdo da smanes vrat u traktoru
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
Danas sam pazario IMT frezu kojoj je potreban remont tako da samogradnja se odgađa do daljnjeg
Ovoj frezi treba novi lanac , nekoliko noževa , par ležajeva i malo krpačine i biće ona dobra , širine je 140 od oka čini mi se i ima 6 noževa po glavi i reduktor sa 4 brzine

savo, ajd lagano frezu u hrpu i prodaj...
to je imt 135 cm službeno i ja sam s takvom frezal više od 15 godina...smrt za malog vladimira...
prvo kaj ode je spojnička, onda ti ždere ležajeve na kućištu getribe od traktora, onda ti ždere i samo kućište getribe, pa svako malo moraš popravljat rubove na četvrtastom kardanu, pa curi ulje, pa zariba ležaj kad iscuri ulje...
najgore je što nema motike u spirali nego grabi sa njih par odjednom i uvijek se u tvrđem nabija i gura traktor...
zlo...prodaj nekom tko ima zetora...:(giggle): tak sam ja, i čovjek se svake godine javi super zadovoljan...:icon_hang:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ta freza nije zamisljena za tvrdo i nabito,zato postoje drugi prikljucci.
Freza je zakon za vrtove obradene vocnjake krumpir i to je to a za velike povrsine su drugi prikljucci.
Svaki traktor se unisti pod dugotrajnim frezjnjem a pogotovo tvrdu zemlju.:s:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Pa ako je vladimirac izdržao više od 15 godina i još radi onda zašto je smrt ?
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
i ja malo frezo
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=PIJFsgngxro[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh