• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
nije to kamenje,nego limena zaštita pogonske osovine.znam jer se to isto događa kod mene. ja imam gramip at20 170,i stvarno sam prezadovoljan. bila je kupljena nova,do sad je isfrezala oko 60-70ha,nikad nikakvih problema. jedino joj je ta lupajuča zastita mana,al nije problem staviti odispod malo kartona,i odmah se ne čuje. imam ovaj stari video gdje je služila umjesto malčera.

http://www.youtube.com/watch?v=5V4vd0Opnd4
 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
gledo sam video isto od diferencijala kompletnog je napravio čovjek frezu , na svakoj strani ima lančani prijenos dolje na osovinu sa motikama, za pogon je stavio poluosovinu od auta ili kombija , a može vjerovatno i kardan se stavit, samo neznam postavit video ovdje.

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=D23sa4ZaS1I
[/YT]evo i video
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
dobre su te gramip freze i jeftine, svi ih hvale.......al nešto sam čuo da gramip ide u stečaj, neznam jel to istina......

i najvažnije da noževi na frezi idu u spiralu......ovu imt nebi kačio na traktor ispod 50tak KS, to ti je freza za t40........i još može raditi i dublje od gramipa AT20.......gramip AT 30 je nešto drugo, konstrukcijski je jača.......
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
stvarno kvalitetan proizvod,a nije bila mažena i pažena. ovu at 20 mali 539 ni ne osjeti,ali at 30 je nekaj drugo. kad se ova raspadne, (za nekih 15 godina :D ) sigurno uzimam at30.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Meni nešto nije jasno kod te Gramipove freze. Čovjek mi je preletio sa at20 - 170 frezom voćnjak. Sad kad ja idem po njegovom tragu pokrijem ga. A trebala bi biti razlika bar 35 cm? Kako to? Jedino logično objašnjenje mi je da freza slabije skida na krajevima i da je u razlici od 14 dana niknuo novi korov pa da me to optički vara?

IMT freze. Jedno je slika drugo kataloški broj i cijena :(
Cijene IMT( FPM Agromehanika ), freza su slijedeće;
Freza Rot. Sinilica 1.45M 619.992; 8.150,00 Kn + pdv
Freza Rot. Sitnilca 1.65M 619.091; 8.850,00 Kn + pdv

ROTACIJSKE FREZE

DELEKS freza DFL 135 (zahvat 1,35 m) – 2 komada po cijeni od 8.750,00 kn sa PDV-om
IMT freza 612.729 (zahvat 1,25 m) – 2 komada po cijeni od 9.100,00 kn sa PDV-om
IMT freza 619.992 (zahvat 1,45 m) – 4 komada po cijeni od 9.700,00 kn sa PDV-om
IMT freza 619.037 (zahvat 1,85 m) - 1 komad po cijeni od 14.250,00 kn sa PDV-om
IMT freza 612.839 (zahvat 2,10 m) – 1 komad po cijeni od 18.530,00 kn sa PDV-om
IMT freza 612.840 (zahvat 2,60 m sa valjkom) – 2 komada po cijeni od 25.300,00 kn sa PDV-om


612 serija je mrak freza, ali cijena, potrebna snaga...

http://www.se-kra.hr/tekst/freze-612-836-61/
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,642
bogme i na mojoj gramipici rošta taj zaštitni pleh...već sam gledal da ga poškakljam terolikom...al onda nebi znal da frezam...:(giggle):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa kak vam to nejde na zivce????
Kaj kad nekaj rikne ili se lezaj sje.nebus ni znal od te buke!!!!
Po meni se nis nebi trebalo cut a kamoli lupat.:(nerd):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
meni se i blatobrani rasrafili ovih dana od frezovanja kakvih sam imao. a od prasine se jedva i procita sta je.moj oficire kad upadnes u tesko frezovanje sve skripi puca i drobi a samo kad se pojavi drugaciji zvuk znas da nesto nije u redu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa decki nemojte se mucit a i strojeve,pricekat kisicu ili prije potanjurat i ak treba izorat i frezanje je milina.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nekima se to nemoze dokazati moj kolega. svi u zurbi i hoce kad se njima hoce. ako neuzmem ja radi drugi a mora se zaraditi novac. kriza je zasca.u plastenike i manje povrsine se nemoze nicim zgodno onda polako i na osecaj .ono sto vidis i nadas se a kad pocnes cigle iskopavati i korenje cupati a nece kazati to je tek seks. kod koliko njih vise necu da radim zbog toga jos se smeju prosto im milo. prekljuce umalo jednom nisam srucio zube koliko sam besan bio. zalomljen betonski deo koca sa armaturama ispod zemlje i umalo neprevrnu hondu u sred plastenika. mucna ga skoro celog iscupala uvis preko 40cm duzine. a on se smeje kaze ko ti je kriv kad negledas.pa zar mogu videti pod zemljom sta ima. idiot. ja ti lepo hondu van zakacim prikolicu i kuci a on nek kopa sad a zemlja ko beton. sad se ja smejem
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
imam i hondu f620 sa kopačicama, al to sebi prođem tamo gdje nemogu sa gramipom i traktorom, sa hondom nikome nebi radio uslužno, nije to lako........
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja radim usluzno vec 17 god sa njom a samo meni isfrezuje oko 35 ari najmanje u prolece za bastu. pa kad skinem rod ponovo za sledecu kulturu i oko 1ha usluzno.nekad vise nekad manje ali otprilike tako. vecinom plastenici su gde se nemoze zgodno prici traktorom a vecina je i niska pa nemogu proci. nekad i ja jedva se provucem. ali mora se
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
gledo sam video isto od diferencijala kompletnog je napravio čovjek frezu , na svakoj strani ima lančani prijenos dolje na osovinu sa motikama, za pogon je stavio poluosovinu od auta ili kombija , a može vjerovatno i kardan se stavit, samo neznam postavit video ovdje.

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=D23sa4ZaS1I
[/YT]evo i video

Strašna stvar, ove motike su baš fora :) Dobro usitni prvi prolaz i bez poklopca.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
@vica jel kopačica ili roto freza. Ja imam kopačicu, dubina oko 30 cm ali sporo i ubije ruke a ja jaj :)
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Imam frezu Batuje 160 s centralnim difer. s kojom radi IMT 539 i traktor je dosta osjeti. Meštar predlaže da skinem po dva noža tako da umjesto što ima šest da ostanu četiri noža. Molim komentar.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod mene je kopacica .e sad razmisljam posto sam kupio vladimirca da pravim frezer i to bas od diferencijala. to sam odavno zamislio ali preko kaisa sa obe strane pogon. i spaneri. ima mi drugar imt frezer ali ono je smrt za male traktore. malo dok se finansiski oporavim pa cu videti ili cu nabaviti neki polovan laksi. znam dobro kako honda trese ali sa njenom masinom ako radis ima caka i mnogo je lakse kad je tvrdo. jedan teg napred a onaj teg okrugli za tocak stavis na ralicu odozgo sa kojom kocis frezu. tad mnogo manje trese i frezira bolje i mirnija. ali meni ukrali sve tegove a nista teze nemam prikladno za staviti pozadi. a napred kipor motor sa 40 kg tezine. i jos ubrzan za pola brzine na remenici pogonskoj. evo ti slike pa vidi a tu su jos vece motike od originala.precnik 34cm motika. morao sam i dodati sire blatobrane jer me ubi koliko baca zemlju uvis
04032013376.jpg
[/IMG] ekonomist ako povadis po dva noza neces imati dobar balans kopanja motika. ima da trese i razdrmace sve. to jeste preveliko za 539. bolje skini sa krajnjih nosaca sve motike. mislim da su krajnji po 3 motike sa leve i toliko sa desne strane. imaces manju povrsinu ali malo nece poklapati prolaze.bolje po meni tako nego da skidas po 2 motike sa svakog. sirina je sirina a broj motika na nosacu netreba snizavati nego broj nosaca celokupnih . mislim da me razumes
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Pa decki nemojte se mucit a i strojeve,pricekat kisicu ili prije potanjurat i ak treba izorat i frezanje je milina.

E kolega puno je faktora zasto se nekad ne priceka kisa pogotovo kod usluznih radova ja radim kad stignem i kad gazda hoce samo kod takvih tezih obrada je i veca naplata u pitanju jer kad bi ja ceko idealne uvijete ili radio operaciju dvije vise od planiranog veci su troskovi a i gazda bi se mogo bunit a i nikad nebi stigo napravit sve na vrijeme zato se radi kad se stigne ove god je bila malo teza zemlja za obradu vecinom jesenska brazda radi puno padalina al zato vecinu frezanja ove godine je bila proljetna brazda pa je islo lijepo!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh