• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
neznam koliko je pametnoraditi frezanje zetorom sa brzinom kardana od 1000 okretaja???
i ja sam o tome razmišljao imali neko iskustva sa ovim
moj zetor ovu frezu goni bez problema, jer su kod mene lahke zemlje.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Po meni freza se ne smije priključivati na 1000 okretaja. Kod nas posebno jer ako neško zakačiš imaš i sa 540 problema. Ja sam već krivio prirubnice. Da ne govorim da mi puca sigurnosni šaraf na kardanu sa IMT 539. Koliko sam upoznat 1000 okretaja koristiš za pumpe, raspršivače itd. gdje nema mogućnosti da nešo zaustavi.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
možeš prebaciti na 1000 okretaja, al da gas max bude do pola......znači, opet imaš 540 na kardanu, a traktor radi sa manjim okretajima, ako ju baš neosjeti, iako čisto sumnjam da je baš toliko manja freza......al da radiš sa 1000, ode freza.......mislim da rotodrljače mogu sa 1000, al sve piše u uputstvima, pogotovo one koje imaju mogučnost mjenjanja brzine.......
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Freza s centralnim kardanom za koju sam tražio nože je UNIA Poljska s mogućnosti da je radila Murska Subota. Pronašao nože kod Poljoopskrbe Čakovac, montirao 6 noža po prirubnici. Krive prirubnice ispravio. Raspon od vrha freze do osovine 23 cm. Za naše potrebe super. Jedino sad možda novi noži da opterete 539 više. I do sada u teškom zemlji nije mu bilo lako.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
ljudi i ja trazim frezu za 539, stvarno ne znam sta da trazim i kupi i sta bi bilo najidealnije za njega, imaju one stare teske imt manjeg zahvata a veca dubina rada i ove novije lakse imt od 165 i gramip 170, fap 180, najvise mi se svidja gramip samo kazu da ove lakse nece dobro da frezaju sto su lake pa skakucu kad frezaju :icon_scratch:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
ljudi i ja trazim frezu za 539, stvarno ne znam sta da trazim i kupi i sta bi bilo najidealnije za njega, imaju one stare teske imt manjeg zahvata a veca dubina rada i ove novije lakse imt od 165 i gramip 170, fap 180, najvise mi se svidja gramip samo kazu da ove lakse nece dobro da frezaju sto su lake pa skakucu kad frezaju :icon_scratch:

imaš od gramipa lake pod nazivom AT-20 i malko ozbiljnije pod nazivom AT-30...
imam doma ovu prvu, širina 185 i frezam vladimircem...tak da se nemaš kaj puno mislit...:icon_thumright:

mislim da su i slike negdje naprijed u ovoj temi...
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
pa radio bi i usluzno koliko bi imalo i sebi planiram nesto razorat za kukuruz, lucerku i malinu i to da frezam, ne znam koliko su izdrzljive i sta im najcesce ide?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Onu ''tešku'' staru IMT sam ja skoro kupio , širine 140 ili 135 i 539 je tjera , osjećam da mu je teško ali nebih rekao da se motor pati mada u svakom slučaju bi bilo bolje da je malo jači traktor
Moj prijedlog je neka malo ''lakša'' freza a širi zahvat
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
imam gramip 150, sa 533 vučem, odlično radi, novu sam kupio, nije skupa.......moja preporuka, ako ideš uslužno,brzo ju budeš isplatio, a nekada pripremam s njom za kukuruz i suncokret, pšenicu.......samo potjeram malo brže......2 godine ju imam, i skoro se nevidi da je radila.....a ni traktor se nemuči baš......al ako ideš na punu dubinu, onda ju i osjeti.......
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Imali Gramip AT 20, ovu lakšu i pokazala se odlično. Istina lakša je ali gdje nema kamenčića u zemlji dobro ide. Odbija se od kamenčiće. S obzirom da mi dosta koristimo frezu za frezanje maslinika uzeli smo UNIA 160 (s kardanom) koja ide do 22 cm bez problema. 539 je dobro osjeti ako je zemlja mokrija. Koristimo je i za razbijanje grunja poslje oranja i obvezno frezanje prije neke sadnje.
Prelažem oranje gdje god ide neka sadnja ili sijanje pa prije sadnje frezanje. Drugo su voćnjaci gdje se frezom suzbija trava a nije potrebno duboko oranje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Gledao sam onu laku IMT frezu širine 140cm koja radi iza 533 i čini mi se da ide lakše nego ova moja iza 539 ali opet sve je pitanje dubine pošto svaki centimetar dubine vuče sve više snage
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sa 539 sam radio sa starom IMT619 i nije mu bas lako ali rekao bih da je stari dosta tezi od ove sad konstrukcije. tako da bi trebalo da ovu vuce lakse
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
ovo su freze iz prošlog stoljeća, novije imaju motike u spiralu...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
iz ovog stolječa freze imaju vertikalno postavljene motike, ti imaš međumodel s spiralnim motikama
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Znam kakve su one stare, pa jel ova na linku sto sam postavio ima u spiralu nozeve, teska 200kg.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Imao sam freze Gramip AT 20 120 koje smo pomakli udesno da pokrije jedan točak. Sada mi je freza 160 i prezadovoljan. Stoga predlažem da freze budu 160 - 170 cm za 539cu da pokriju trag.
 

kresoklc

Član
Tu od
24 Ruj 2012
Poruka
90
Kupovao bih traktorsku frezu, mislim da cu uzeti gramipovu pa me zanima koju širinu freze bi ja mogao normalno vući sa zetorom 5011.
 

Najnoviji postovi

Na vrh