• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

Eh, plazma bi bila super, no to je prevelika investicija za ove moje hobby poslove. Druga stvar bi bila da pokrenem tvrtku, tada bi to bila obavezna oprema...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice

kao i sto sam navikao od tebe PREMASIVNO :shock:
nije li ovo malo previse :scratch majku mu koliko mislis da ce biti teska kompletna , inace izrada je 5+ naravno ;)
ipak imas sigurnosni mehanizam za noz pa tako da po mome misljenju i masivnost moze da ide malo u korist manje tezine :scratch
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: traktorske ralice

zjockoo kaže:
Eh, plazma bi bila super, no to je prevelika investicija za ove moje hobby poslove. Druga stvar bi bila da pokrenem tvrtku, tada bi to bila obavezna oprema...

zjockoo po strojevima koje si dosad napravio i prezentirao na forumu
možeš da sutra otvoriš neku radnju za proizvodnju priključaka i sl. alata. :D
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

Znaš da ja uvijek radim s rezervom, uvijek malo jače, a i težina nije bed, sveukupno nekih 200 - 230 kg, nisam sad napamet siguran. Poanta je da je stvar univerzalna, ako si primjetio, može se prikopčat na utovarivač, na prednju ili stražnju hidrauliku i na prednju ploču na traktor koji nema prednju hidrauliku jer su nosači napravljeni simetrično s dovoljnim razmakom za ugradnju 4 paralelne poluge s tim da se podizni cilindar prikopča na donju rupu toplinka :mrgreen: :blackeye :mrgreen:
Znaš da uvijek dobro razmislim o tome što ću raditi.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: traktorske ralice

Sad mi žao kaj nisam kod tebe uzeo kopčanje radnog tijela :oops: :cry:

Sad bi ti dobro došao razvodnik na utovarivaču naprijed sa 2 izlaza ;)
Da li se može složit ralica za moje kopčanje na utovarivač,a da bude i za traktor :?:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

Imat ću ja treću komandu naprijed i to već sutra. Ići će od prvih standardnih izvoda na Rusu po lijevom kraku utovarivača dolje do mjesta za EM ventil; tu budu dvije brze spojke i bit će hidro zakretanje prek toga.
Sve se može Marko, pa tako i to duplo kopčanje samo treba malo razmislit.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: traktorske ralice

Da imat češ,ali ta ručica neče bit pored ovih glavnih za utovarivač ili se varam :scratch
trebat češ se snalazit po kabini :lol:

Uf postajem jako jako zagrijan za ralicu....Još kad znam da bi moglo bit više kopčanja ne njjoj... 8)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

marko93 kaže:
Da imat češ,ali ta ručica neče bit pored ovih glavnih za utovarivač ili se varam :scratch
trebat češ se snalazit po kabini :lol:

Uf postajem jako jako zagrijan za ralicu....Još kad znam da bi moglo bit više kopčanja ne njjoj... 8)

Varaš se. :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice

da primijetio sam taj UNI nacin kopcanja , kazem svaka cast

;) :p :roll:
hydraulicvalve_82280.jpg
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: traktorske ralice

savoris kaže:
da primijetio sam taj UNI nacin kopcanja , kazem svaka cast

;) :p :roll:
hydraulicvalve_82280.jpg


was ist das? :scratch :scratch
 
V

VTZ

Guest
Re: traktorske ralice

skladistar kaže:
was ist das? :scratch :scratch

To su elektromagnetski ventili - zamjena za ručne razvodnike, s njima se upravlja "daljinski", tj. preko žice.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

Update stanja...



Još se samo čekaju opruge koje su u izradi i naravno, da se boja posuši....i može metar snijega :)
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
Re: traktorske ralice

imam ti ja neku stariju plazmu za prodatako te zanima....imam i elektro aparate za varenje po 600A itd...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

Offtopic: Nedavno sam nabavio aparat, sad imam vrlo dobrog, jako sam zadovoljan.
 

TOMICA7340

Član
Tu od
1 Pro 2008
Poruka
118
Re: traktorske ralice

zjockoo kaže:
Offtopic: Nedavno sam nabavio aparat, sad imam vrlo dobrog, jako sam zadovoljan.

A stari si prodao?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

Naravno, što će mi dva. S ovim sad radim sve što mi zatreba. No, da ne idemo dalje u off, admin će se ljutit :mrgreen:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: traktorske ralice

napokon netko s pravom ralicom .. polužje u trokut ..til pomak -mašala ..svaka čast
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: traktorske ralice

puknuti kaže:
napokon netko s pravom ralicom .. polužje u trokut ..til pomak -mašala ..svaka čast
Očeš reć da do sada nitko nije radio dobru ralicu :?:
 

Najnoviji postovi

Na vrh