• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

monster

Novi član
Tu od
24 Tra 2023
Poruka
1
Jel ima ko kakvih iskustava sa ruris trimerima, zanimljivo mi izgledaju i cjenovno su prihvatljivi. Dali su to još jedni od onih jeftinih kineza koji su stvoreni za godinu-dvije ili su ipak neka srednja klasa? navodno imaju neke Khumma motore, ja prvi puta čujem za to. Zanimljiva stvar je elektro pokretanje, a to još nisam imal prilike vidjeti
Jesi li ga kupio? Kako se pokazao? I ja planiram kupiti nesto slicno pa me zanima.
 

gorangrub

Novi član
Tu od
3 Svi 2020
Poruka
21
Pozdrav svima na forumu.
Imao bih jedno pitanje, možda je nekome banalno ali meni nije.

Imam H535RXT, do sada sam koristio samo Husq. XP 2-T ulje i trenutno mi nije dostupno, da li je problem ako sada koristim STIHL HP ultra?
Mislim da li valja mešati ulja?
Znači koristio sam XP pa sada bih koristio HP ultra pa posle toga bih se vratio na XP, da li to valja tako?
Inače uvek pravim svežu mešavinu i nikada je nisam ostavljao duže u rezervoaru od 24h (danas za sutra), što se ne potroši bacim a ono u trimeru uvek potošim dok se trimer ne ugasi.
Ja imam istu 535RXT, koristim i XP ulje i ono staro Stihl crveno mineralno ulje s naglaskom da ovo staro Stihl ulje koristim zadnje tri godine. Ne kosim puno, uvijek nakon kosnje ispraznim rezervar, nekad koristim i stariju mjesavinu ako mi ostane. Redovito cistim filter zraka. Imam vec kosilicu 6 godina, jos nisam mijenjao membrane iako cu to uskoro preventivno napravit. Pali normalno, ja zadovoljan. Znam raditi s njom 3 sata bez prestanka, osim zamjene flaksa i nadopune goriva Koristim 2,7 i 2,4 flaks. Po meni trimer s obzirom na snagu i cijenu definitivno best buy.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
...Redovito cistim filter zraka. Imam vec kosilicu 6 godina, jos nisam mijenjao membrane iako cu to uskoro preventivno napravit. Pali normalno, ja zadovoljan.
Ne diraj dok ide. Kad bude počela zafrkavati, bojim se da samo zamjena rasplinjača bude riješila problem (tak je bilo s mojom 335RX).

Znam raditi s njom 3 sata bez prestanka, osim zamjene flaksa i nadopune goriva Koristim 2,7 i 2,4 flaks.
Ja koristim 2,7 i 3,0.
2,4j e "preslab" flaks za taj stroj, sim ako kosiš nježnu travicu, s pol gasa.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Koristim Husq. WhisperX 2,7 i 3.0 i onaj 5-kutini 2,7 Core Cut.
Svejedno ih trga na ušicama u draču i velikoj travi.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
Ja imam istu 535RXT, koristim i XP ulje i ono staro Stihl crveno mineralno ulje s naglaskom da ovo staro Stihl ulje koristim zadnje tri godine. Ne kosim puno, uvijek nakon kosnje ispraznim rezervar, nekad koristim i stariju mjesavinu ako mi ostane. Redovito cistim filter zraka. Imam vec kosilicu 6 godina, jos nisam mijenjao membrane iako cu to uskoro preventivno napravit. Pali normalno, ja zadovoljan. Znam raditi s njom 3 sata bez prestanka, osim zamjene flaksa i nadopune goriva Koristim 2,7 i 2,4 flaks. Po meni trimer s obzirom na snagu i cijenu definitivno best buy.
Kao što ti je i @ZJ napisao "ne mijenjaj preventivno" originalne membrane, koristi strojček sve dotle dok normalno pali i radi.
 

LukicM.

Novi član
Tu od
28 Tra 2023
Poruka
14
Ako može neko ko razume sledeću problematiku da mi pojasni?
Kao što sam pomenuo, koristio sam XP ulje i sada sam uzeo 100ml HP Ultra i istrošio pola bočice.
Možda grešim,
kada sam dozirao čini mi se da je HP Ultra nešto gušće u odnosu na XP, da li grešim ili ne?
Drugo što mi uliva crva sumnje ( nadam se da neću da zakomplikujem),
dok je trimer u radu (dešavalo mi se ponekad) ako pustim na trenutak gas i ostavim trimer da radi na leru po neki put se desi da se malo podigne ler gas i ako malo dodam-pipnem gas spusti se na ler.
Sada kada sam koristio gorivo sa HP Ultra celo vreme rada kada ga ostavim ler-u uvek mi se javljao povećani ler-gas (trimi glava se ne vrti). Ovo mi se nije dešavalo do sada.
Da li je moguċe da je do ulja?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Husqvarna 545RX i Stihl FS461.
Baš sam ih usporedio. Jedan rezervar s 461 jedan s 545 i tako u krug. Razlike postoje, ali je i razlika u cijeni.

Stihl je malo ugodniji za raditi. Razlika u cijeni je oko 350 EUR.

Da kupujem ponovno ne znam za koji bi se odlučio...

Stihl ima m tronic, husqvarna nema autotune.
Kad gledamo modele s elektronikom razlika nije toliko velika i tu bi se odlučio za Stihl.

IMG_20230430_183605.jpg
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,211
Ako može neko ko razume sledeću problematiku da mi pojasni?
Kao što sam pomenuo, koristio sam XP ulje i sada sam uzeo 100ml HP Ultra i istrošio pola bočice.
Možda grešim,
kada sam dozirao čini mi se da je HP Ultra nešto gušće u odnosu na XP, da li grešim ili ne?
Drugo što mi uliva crva sumnje ( nadam se da neću da zakomplikujem),
dok je trimer u radu (dešavalo mi se ponekad) ako pustim na trenutak gas i ostavim trimer da radi na leru po neki put se desi da se malo podigne ler gas i ako malo dodam-pipnem gas spusti se na ler.
Sada kada sam koristio gorivo sa HP Ultra celo vreme rada kada ga ostavim ler-u uvek mi se javljao povećani ler-gas (trimi glava se ne vrti). Ovo mi se nije dešavalo do sada.
Da li je moguċe da je do ulja?
Falš zrak prije...(?)
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,039
Malo me iznenadila težina osovine na ručkama. Tu je valjda trećina njegove težine. Ima se što i n
Baš mi je drago da si sam osjetio
Na onima koji nisu leđni stoji u balansu,a tu "visi" na rukama
Vidio sam negdje kako je čovjek,tako kako si ga ti postavio na slici montirao na malčer(trimer obični,ne leđni)na nosač sa federom da mu kosi oko voćaka,ali nemogu to sad nigdje naći
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Pozdrav, jesu li stihl i husqvarna masti za reduktor trimera istog ili sličnog sastava ?

Imam stihl mast za reduktore trimera pa me zanima dali je mogu koristiti na husqvarna trimeru ili je bolje kupiti baš husqvarninu mast?

Vjerujem da su po sastavu slične jer im je namjena ista...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Obje su litijeve masti.
U servisima znaju koristiti i LIPLEKS ;)

Mast za reduktore AMA, koju prodaje TA, je MoS mast. Ne vjerujem da može škoditi bilo koja od njih.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Onda ću podmazati sa stihlovom oba trimera.

Koliko često podmazujete reduktore ?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
Ja imam godinama u garaži jedno pakovanje tovatne" masti (litijeve) i drugo grafitne masti i smatram da vršim dobro podmazivanje. Ime masti nije bitno, važno je povremeno podmazati, prije nego bude kasno. Svi su rokovi - različiti.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,094
Ja podmazujem nakon svake velike košnje. Pod velikom računam ono kad kosim preko 3-4 sata.

Šta kažete na 545 rx?

Ili se bolje isplati uzeti 545 rxt sa auto tune?

Odlučio sam se ponoviti pa ne znam s čime 😂
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Po meni je bolje uzeti 545RX sa klasičnim karburatorom.
Zašto ? Jednostavniji stroj, jednostavniji i jeftiniji popravak.

Ako se kupuje stroj s elektronskom regulacijom onda je po meni bolje uzeti FS461C, razlika u cijeni je zanemariva a Stihl ima nekih sitnih prednosti (još par dana je akcija na Stihl motorne kose).

Uglavnom, koji god da uzmeš nisi pogriješio, s 545RX sam imao nekih sitnih problema kod kupnje ali kad su podesili karburator to je nestalo, po snazi je usporediva s 461C.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Nego, @aag14v, koja je bolja glava: T45 ili ova na Stihlu? Koja teže trga flaks?
Meni se često događa da se flaks otrgne odmah iza ušice i zalijepi za onog namotanog, pa često treba otvarati glavu da ga se izvadi van.
Koliko se troše ove ušice na Stihl glavi, i jesu li komplicirane/skupe za zamjenu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh