• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 800

dalmotv818

Novi član
Tu od
10 Stu 2014
Poruka
25
Ok,obzirom da nije bas mali trosak necu riskirati, uzimam njegove 6.00x16 ili ako nadjem kao sto kaze Edosoko 6.50x16
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pozz
TV 818, ima li gdje brojeve šasije otisnute, ili su mu brojevi samo ono koji su na pločici ? Tamo su broj traktora, broj motora, serija i uvjerenje .... Da li je to sve od brojeva, ili ima negdej otisak šasije ?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
I ja sam na svome tražio pa nema,samo naljepljena pločica.Stariji su imali ak sam u pravu pozadi desno na menjaču ukucan broj.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Možda se još ko javi da ima seriju 800 jer moguče da neki imaju ukucan broj.
 

dalmotv818

Novi član
Tu od
10 Stu 2014
Poruka
25
I ja sam samo pronašao na pločici. Imaju nekakvi brojevi na rukavcima trapa ali samo tri broja, vjerojatno se odnosi na nekakav model ili šifru za njih...
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Ja ni jednog nisam vidio bez ugraviranog broja, kao i na starim, broj je ukucan ispod te pločice zanitane (na novijim zalijepljene silikonom), blok mjenjača je zbrušen i na taj ravni dio je ugraviran broj, na zadnjem kućištu takođe ima, na zbrušenom dijelu gdje se šarafi nosač hidrauličnog cilindra.
Ne znam kakva je procedura kucanja brojeva, dali se udaraju striktno u tvornici ili je moglo i u toku prodaje.

Uostalom besmisleno bi bilo da se brojevi nalaze samo na pločici, bez obzira koje vozilo je u pitanju. Doduše zimus smo remontovali motor na jednom Carraro, motor je inače perkins, nigdje nije bilo broja motora, blok je bio potpuno ogoljen za mašinsku obradu i nisam našao broj motora, u saobraćajnoj je uredno upisan, po tom broju smo i našli podatke o motoru, i zbilja je to taj motor. I dan danas sam zbunjen.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ima broj ugraviran iznad pločice ! Ugraviran je broj traktora !!
Našao sam danas
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
brojš šasije mora biti ugraviran,
drugačije ne prelazi tehnićki pregled,
te je nemoguće obaviti registraciju istog
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Imo sam več neko vreme dvije kajle za pod točkove i svuda su mi smetale.Prilagodio sam neku železnu kutiju i smestio je na desni blatobran tak da sad su kajle rešene sad fali još trokut koji je od ovog leta obavezan i kod nas.Valjda se neče još koju stvar uzakonit jer mjesta na TVu skoro da nema više.

image

image url
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Da,nožna je skinuta i sad je blokada na toj ručici.Po potrebi je mogu i sa nogom uključit.
 

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
Pozz
TV 818, ima li gdje brojeve šasije otisnute, ili su mu brojevi samo ono koji su na pločici ? Tamo su broj traktora, broj motora, serija i uvjerenje .... Da li je to sve od brojeva, ili ima negdej otisak šasije ?
Broj šasije ukucan je baš na istom mjestu kao i stariji modeli imaju brojeve ukucane t.j.na kučištu prednjeg i zadnjeg menjača pa to je logički da neče bit samo pločica lepljena sa silikonom na traktoru
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Već neko vrijeme razmišljam kako da izvedem i ručno uključivanje blokade, nekad bi dobro došlo. Mislim da bi dobro došlo da opruga pritiska polugu blokade umjesto krute spone, npr kad se ukaže potreba za uključivanjem da preklopim neku komandu da sabije oprugu prema polugi na rukavcu, kad se žlijebovi poklope za uklapanje da opruga pogura polugu; ta opruga bi trebala bit jača od one koja vraća polugu. Ili ću jednostavno napravit nešto da zablokira nožnu komandu kad se ista pritisne i uključi blokada.
 

rumster

Član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
47
Eto citam tvoj post sta mislis na nesto poput rucice,rucne kocnice ,neku manju postavit odmah pored tomine a koristit istu sajlu zategnes ostaje u tom polozaju :)

Ja sam za ovih 20 dana ili mozda vise kako kupih tomu i citajuci redom forum ,zamijenio prvo pakne i to uspjesno iz prve sve uklopilo i nema vise onog zvuka neko je napisao "kao lokomotiva kad staje" ,pa sam napravio za prooravanje reda za krompir ,bilo manjih problema sa el.instalacijama i nesto oko hidraulike i prikolice ali sam sve pronasao po forumu i sad radi besprijekorno :)

Eto usput i da vam se svima zahvalim na pisanim postovima oko bilo kojeg problema :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh