• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 800

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
pitanje koliko če to odgovarati ili neodgovarati okretajima kardana ..za nošnju nema poroblema , pa ja je sam nosim kad se zainatim
 

dzomba

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
35
Koristena je na imt 533, nije radila 10god. Pa mi ju covjek daje za 50e. Na oko je dobro stanje,uzecu pa probati onda, za toliko se moze prodati posle
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Nije ti OLT-ova kosa baš neka sreća.
Radije potraži Gramip kosu.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
160... za tomu previše ,,, nije problem nositi sklopljenu , problem je sa njom kositi , veliki krak kose , sve to treba dobro držati na volanu ,, ja bi to zaobišao ,,, :x:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Uzmi,probaj i ak če se moč radit sa njom je dobro ak ne prodaj dalje.Nisu neke pare tak da minus nečeš napravit.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,733
Ako može bcs kositi sa 120, ne vidim razloga zašto nebi moglo.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ssucurov komentar bi dobrodosao,jer on ima1,6m samo imt-ovu i nosi sa tomom.
Kad imt 509 sa svojih 12ks bez problema nosi kosu1,6m,tomo ce se sa1,6igrati,jedino mislim da ce se osetiti na volanu jer zadnja kosa uvek vuce u stranu.Inace oltove zadnje su se pokazale kao najbolje od svih sto se kace u 3tacke.
 

dzomba

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
35
Probacu, uzeti je pa cemo da vidimo kako se ponasa kod mene... Sa imt 509 i orginalnom kosom sam radio, al je to peoracunato da pase, a sad ovo vidjecemo, kolika je inace originalna za tomu serije 800?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Ssucurov traktor ima 30ks ovaj ima 18...509 mozes gurat i kosit a tv mora i svojih 900kila potezat i vrtit kosu od 1,6m , al probaj ako ide super,ako ne ide napisi tu na forum,ako nekog nakon tebe bude zanimalo da zna, za 50e bi je i ja kupio pa makar koristio jednom na godinu, to je dabe
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Nisam osjetio bilo kakvo opterećenje na traktoru kad pogoni 160-tku IMT
Kod mene je TV širok 140 pa malo je i teži, mislim da 822 može pogoniti olt 160-tku samo moraš paziti u strani pri okretanju da tebe ne obrne.
 

swirach

Novi član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
12
Pozdrav svima !

Zainteresiran sam za nabavku tomeka serije 800, pa trebam pomoć oko par stvari.

Koliko sam do sad vidio svi modeli serije 800 koji imaju brojač sati imaju onaj koji bilježi vrijeme rada bez obzira na broj okretaja motora, osim modela 830 koji ima cajger sa brojem okretaja i radnim satima. Jesam li tu u pravu???

Drugo pitanje je da li ima neki modeli i od kada su se proizvodili sa plastičnom haubom?
Ona koja ima malo moderniju liniju i svijetla u donjem dijeli maske.
Nešto kao oni modeli koji su se proizvodili u Sloveniji INO Brežice.
Vidio sam jedan model tt826 iz 1993, bar tak mislim !

Pozdrav!

Ja ti imam tt830s iz 1998. (crveni sa plastičnom haubom) i na njemu imam samo brojač sati.
Ne znam ti reći od kada su se proizvodili s plastičnom haubom, jer moj tetak isto ima tt830s iz 1998. godine ali sa limenom haubom.
Ako ti još štogod mogu pojasniti što već drugi netko nije, slobodno pitaj.

Filter goriva je cist?

pojacano dimi kad je pod opterecenjem?

Otkrio "kvar", ali se i lamela/korpa kvačila malo ipak namjestila pa sad radi ponovno kao i prije.
Naime, pumpa goriva je bila puna trunja pa kad je bio pod opterećenjem nije dobivao dovoljno goriva...
Tako da je sad radio pun gas... Špricanje, malčiranje, itd...
Napravio sam i reflektore na njemu pa radim i po noći...:cool2:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jacko

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2014
Poruka
102
Pozdrav!
Evo da se nešto napiše u sezoni kiselih krastavaca, budem ja postavio jedno lagano pitanjce. Stavio sam na svojeg tv821 mjerač pritiska ulja, nekog kineza iz dučana - traktor pali ko zmaj, ak je malo prazniji akumulator nema šanse da ga okrene od kompresije, ne dimi... kad upalim mjerač pokazuje 2 bara pritiska, a kad se ugrije pada ispod 0,5. Lampica njegova originalna se ne pali. Što bi moglo biti? Da šutnem tu uricu i stavim drugu?

Pozdrav forumaši!
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,733
Dok nije bilo mjerača uopće se nisi brinuo oko toga.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

jacko

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2014
Poruka
102
Istina :icon_lol::(clap):
Budem ga na kraju skinuo i stavio sat da znam kad je vrijeme za kući :icon_kidra:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Imam i ja taj manometar na tv 420 i kad je hladan pokazuje skoro 7 bari u nekoj normali, srednji broj obrtaja i opterečenje oko 3-4, a kada se dobro zagrije, brda kod mene ne nedostaje, pokazuje oko 1,5 do 2 bara što bi po meni trebalo da je ok. Možda je malo previsok kada je hladno jer bi ventil trebao, čini mi se otvoriti na 6 bara. Uz napomenu da manometar nije made in China. Tako da mi manometar najviše služi kao termometar, mjerač temperature motora.

2r4tpw6.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Tomo dobio dodatnu opremu,daljinac za nova rolo vrata.:icon_pidu:
 

jacko

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2014
Poruka
102
Imam i ja taj manometar na tv 420 i kad je hladan pokazuje skoro 7 bari u nekoj normali, srednji broj obrtaja i opterečenje oko 3-4, a kada se dobro zagrije, brda kod mene ne nedostaje, pokazuje oko 1,5 do 2 bara što bi po meni trebalo da je ok. Možda je malo previsok kada je hladno jer bi ventil trebao, čini mi se otvoriti na 6 bara. Uz napomenu da manometar nije made in China. Tako da mi manometar najviše služi kao termometar, mjerač temperature motora.

2r4tpw6.jpg

Budem ja za početak probao tu uricu promijeniti. Bolje to neg da razmišljam o generalki... :(think):
Ili bude i moja mjerila temperaturu, 2,5 bara hladno, 0,5 bara toplo :icon_kidra:
 

hrenekm

Novi član
Tu od
13 Srp 2016
Poruka
2
Pozdrav svima,
od nedavno sam vlasnik Tomice 821 , te bih ga morao malo dotjerati, odnosno dovesti u tip-top stanje.
nabavio sam katalog rezervnih djelova, ali nemogu nigdje naći Radinički priručnik za njega.
Stoga bi molio nekoga ko posjeduje taj priručnik, u bilo kojem obliku, da mi ga posudi ili proda.
Ili možda netko zna gdje bi se mogao nabaviti.
zahvaljujem unaprijed.
LP
 

Najnoviji postovi

Na vrh