• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 800

hrenekm

Novi član
Tu od
13 Srp 2016
Poruka
2
Hvala na brzom odgovoru i postanom priručniku.
Upravo ga printam.
Ako im razlika, prerdpostavljam da nisu toliko velike, da ovi podaci nebi odgovarali.
Hvala još jednom.
 

Pagan

Novi član
Tu od
23 Pro 2012
Poruka
7
Postovani poznavatelji TV, molim vas za pomoc. Imam TV 821. Sjedim kraj njega i dođe mi da zaplacem. Prilikom paljenja zapela mi je brava i ostala u polozaju gdje se daje kontakt. U ocaju, kako nisam znao sto napraviti, pocupao sam zice sa brave. Sve zice. Jel neko zna koja ide na koji broj? Unaprijed zahvaljujem..

U jednom snopicu zica su dvije debele crvene i jedna tanja crvena, te dvije crne od kojih na jednoj ima mostic sa dvije stopice. U drugom snopicu su crna i crnobijela. Predpostavljam da je to rasvjeta.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Hm , jesi vidio cjelu sliku ili samo dio ???? Pa ovo je komplet instalacija sa svim komponentama ,,, ali njemu to vjerojatno više i ne treba ,,,
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Teško je tu biti pametan, što napravit kad si u panici.
Meni se desilo slično, samo je kod paljenja zaglavila ukapčalica,
upalio sam ga i počelo je gadno roždanje i drobljenje,
skočio sam odmah dolje i trebalo mi je 10-20 sekundi da skužim uopće što se dešava.
Uglavnom upalio je i u tom trenutku nastavio je vrtjeti anlaser, jer je sad
motor brži od njega,
drobilo je gadno, nisam se sjetio da okrenem polugu za gašenje,
totalna panika,
trebalo mi je još 15-20 sekundi da razmislim što sada,
skidanje kleme je predugačak postupak, nemam kod sebe ni ključa,
motor radi i zvuči kao da drobi zupčanik anlasera,
u isto vrijeme čuje se grozan zvuk ukapčalice koja se je zaglavila.
U totalnoj panici sjetim se da mogu iščupati crvenu žicu koja ide na ukapčalicu,
to napravim- drobljenje se smanji ali i dalje motor okreće uzubljeni anlaser,
i tek na kraju se sjetim da okrenem ručku za gašenje.
Nakon čitave te minute, koja se je meni činila kao sat vremena,
mislio sam da mogu odmah planirati traženje novog anlasera.
Odnio sam ga kod električara, čovjek sredio sve i prepiksirao,
sad radi ko sat.
Čini mi se ipak da imam na nekom mjestu zupčanika na zamajcu
da ima okrhnutih zuba,
jer desi se ponekad da baš neće iz prve uhvatit,
ali nije toliko strašno, na kraju ipak upali (treći put iz prve).
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
reko si da je ostala u položaju kontakt , to najčešče znači da to nije položaj u kojem vrti alnaser nego jedan zub prije ..no svejedno znal buš za drugi put
 

qwerr

Novi član
Tu od
9 Kol 2016
Poruka
19
Pozdrav svima na forumu . Imam i ja tomo vinković 830 ,pa sam se odlučio da se vama pridružim .evo slike moga tome
fotografija0023.jpg
 

qwerr

Novi član
Tu od
9 Kol 2016
Poruka
19
fotografija0026-copy.jpg
Hvala . Prije dve godine smo imali havariju u šumi pa sam ga sredio da povučem sam što se može, evo par slika od prolječa te godine. Vuča uzbrdo fiksnom vitlom :icon_thumright:
dsc015100.jpg
dsc015200.jpg
 
Posljednje uređivanje:

abcdefgh

Novi član
Tu od
7 Lip 2016
Poruka
2
@ swirach hvala na odgovoru!

Čini mi se da je ta razlika u haubama, zbog proizvodnje u Bjelovaru i u Sloveniji Ino Brežice.

Isto tako u početku devedesetih 826 je imao 16,5 kw a kasnije je imao 19 kw.

Slijedeće moje pitanje je koje dijelove gledati kod kupnje tv?
Koji najbolje pokazuju koliko je tomo stvarno radio?
Pitam jer svu imaju samo par stotina rradnih sati, kao da nitko s njima nije ništa radio.
 
Posljednje uređivanje:

kuzma

Član
Tu od
8 Tra 2014
Poruka
40
Sredujem sredinu na svom 818..
Vidim da tu postoji neki lezaj a ne ko na seriji 700...valja mi onda i to kupiti/promijeniti...?!
 

Prilozi

  • IMG_20161106_154037.jpg
    IMG_20161106_154037.jpg
    28.4 KB · Pregleda: 218
  • IMG_20161106_154059.jpg
    IMG_20161106_154059.jpg
    45.5 KB · Pregleda: 168

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Ležaj ti je isti kao na seriji 400, 500 i 700, neko voli ležaj a neko mesinganu piksnu, šta je bolje, to je za raspravu, ja sam prije sedam osma godina na transportera stavio ležajeve i nije bilo nikakvih problema, zadovoljan. Upravo sam u radovima stavljanja zgloba od serije 800 na seriju 400 i tu sam isto stavio ležajeve. Bit će slike radova. Imam negdje oznake ležaja pa ako ti treba mogu ti sutra javiti. Provjeri u kakvom stanju su ti čepovi. Ako čepovi nisu najbolji onda ih malo obradiš i po njima uradiš piksne, ili kupuješ i ležajeve i nove čepove ili nove čepove i nove piksne, Čepovi ti se razlikuju od čepova na ostalim serijama tomeka, naime kod serije 800 donji dio ide na konus. Tek sada sam malo bolje pogledao slike, i ako nije optička varka čini mi se da je pohaban i onaj dio gdje ide piksna, tako da bi i to trebalo obraditi na glodalici pa onda uraditi piksnu ili piksnu i u nju staviti ležaj što sam morao i ja raditi, jer je zglob koji sam kupio bio u dosta lošem stanju. Pozzz.......
 

kuzma

Član
Tu od
8 Tra 2014
Poruka
40
Stjepko

Stavio sam ležaj (cca 50 kn) i vidio ustvari gdje je bio problem...prethodni vlasnik nije imao oni gumicu na čepu a ni podlošku ispod matice te čep nije ni prišarafio dovoljno već varom spriječio da se nemože odšarafit a nit pritegnuti više. Čep kupio novi. Da, nešto je malo na gornjem dijelu gdje usjeda čep deformirano, ali piksa lijepo ulazi na svoje mjesto jer ona niže dosjeda pa joj ova deformacija ne smeta, ona samo odozgora, neznam čime je uzrokovana, no sad je to druga priča za vožnju...još da mi je hidraulični volan ;)
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Za svaki slučaj da ima i to ak se slučajno nešto upali.:tractor::icon_thumright:
 

kuzma

Član
Tu od
8 Tra 2014
Poruka
40
odlično, a i ako pečeš kobasice u šumi i zapališ vatru da sigurno možeš otići kući nakon pogašene vatre ;)

Ja se jos mučim sa svojim zaštitnim lukom, naime, nikako da odem na atest pa nemogu na registraciju....
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
Planiram na svog tomu staviti grijač jer nisam baš zadovoljan kako pali po zimi, koje preporuke imate za staviti? Da ga stavim na sredinu grane ili čim bliže motoru?
 

qwerr

Novi član
Tu od
9 Kol 2016
Poruka
19
Nešto se radilo..... po ledu:(mm):
img1556.jpg

Evo nova kuka za u šumu :icon_thumright:
img1557.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh