• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 800

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
Pozdrav,

koj je originalna dimenzija remena za LDA 672 motor ? Tomek je 830 is 1989.

Stavio sam 1000Li/1030Lw i cini se prevelik, dosta plese.
Imam i 950Li/980Lw ali to mi se cini nemoguca misija za nategnuti.

Da li postoji nesto izmedju ove dvije dimenzije ili neki sistem za napeti remen za koji ja ne znam ?

Hvala puno

Sve ok, nasao sam informaciju na temi za Tomeke 700. Cisto da jos nekom zatreba remen je 13 x 980Li/1010Lw

pozz
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tv830.mk

Član
Tu od
16 Tra 2012
Poruka
43
Evo slike 13x970 A1000Ld
 

Prilozi

  • IMG_20200705_132157.jpg
    IMG_20200705_132157.jpg
    37.3 KB · Pregleda: 32
Posljednje uređivanje od moderatora:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Vjerojatno u originalu da, ovog sam kupio prije par mjeseci u Sloveniji, imao je alternator od nekog auta, a dinamo nije bio spojen. Neki dan sam kupio servo volan pa sam morao skinuti alternator i staviti pumpu na njegovo mjesto.
Gdje si kupio servo? Ako nije tajna koliko si platio i dali si zadovoljan ?
LP
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
Nije tajna naravno.

Servo komplet sam kupio kod gosp.Bolfeka. Cijena za komplet sve 3.000,00 kn: Glava volana, pumpa, remenica, remen, crijeva, svi vijci... Zapravo komplet sve sto je potrebno. Bio je oglas na njuskalu, trazim ga sad i nema. Kad smo se nalazili za preuzimanje rekao mi je da su prodali hrpu volana tokom 2-3-4 mjeseca, valjda zbog Korone ljudi imali vremena slagati traktore. Ja sam slagao volan jednu subotu i trebalo mi cca 6 sati za sve, netko tko je malo spretniji sa mehanikom vjerojatno bi to slozio i za 3 sata. Sve pohvale za izvedbu jer je bilo doslovce plug-n-play. Potrebne su neke preinake, malo pomaknuti nosac haube i izrezati haubu da se napravi mjesta za servo pumpu, skratiti polugu za krajnike u sredini itd. medjutim to su sve "sitni" radovi. Takodjer, dobis jasne pisane upute sa volanom tako da zbilja nije problem. Iskreno, jos nisam isprobao traktor u polju jer sam imao nekih problema sa strujom pa dok sam to rjesio i kupio novi akumulator. Ovako na asvaltu i po dvoristu same pohvale, sve radi super za sad. Tokom ovog tjedna idem u malciranje vocnjaka na bregovitom terenu pa javim dojmove.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Super,

Hvala Ti. Meni se ne zuri. Prvo cu srediti ostale sitnice pa cu onda i taj servo ugraditi jednog dana jer imam namjeru zadrzati traktor.
Lijep pozdrav i puno srece u radu ...
 

tamburash1

Novi član
Tu od
8 Lip 2020
Poruka
17
Nije tajna naravno.

Servo komplet sam kupio kod gosp.Bolfeka. Cijena za komplet sve 3.000,00 kn: Glava volana, pumpa, remenica, remen, crijeva, svi vijci... Zapravo komplet sve sto je potrebno. Bio je oglas na njuskalu, trazim ga sad i nema. Kad smo se nalazili za preuzimanje rekao mi je da su prodali hrpu volana tokom 2-3-4 mjeseca, valjda zbog Korone ljudi imali vremena slagati traktore. Ja sam slagao volan jednu subotu i trebalo mi cca 6 sati za sve, netko tko je malo spretniji sa mehanikom vjerojatno bi to slozio i za 3 sata. Sve pohvale za izvedbu jer je bilo doslovce plug-n-play. Potrebne su neke preinake, malo pomaknuti nosac haube i izrezati haubu da se napravi mjesta za servo pumpu, skratiti polugu za krajnike u sredini itd. medjutim to su sve "sitni" radovi. Takodjer, dobis jasne pisane upute sa volanom tako da zbilja nije problem. Iskreno, jos nisam isprobao traktor u polju jer sam imao nekih problema sa strujom pa dok sam to rjesio i kupio novi akumulator. Ovako na asvaltu i po dvoristu same pohvale, sve radi super za sad. Tokom ovog tjedna idem u malciranje vocnjaka na bregovitom terenu pa javim dojmove.

Pozdrav, kako se ponasa servo u malciranju?
I ja sam zainteresiran za nabavku istoga, pa me zanima..
 

Tomo821

Novi član
Tu od
22 Kol 2020
Poruka
2
Pozdrav svima imam tomu 821 nekad tesko mota nekad je sve okej pa me zanima sta je problem
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,891
Moguće da je jedan od problema kako kaže kolega joekiki, ako je uključena blokada diferencijala po pravilo se nebi smjelo vršiti skretanje, u suprotnom može doći do oštećenja
traktora, no to se neće osjetiti ako se sa volanom skreće do nekakvih 10 - 15°, ako je više od toga onda se osjeti da je volan težak. Ako nije uključena blokada diferencija i teško mota onda treba volan rastaviti, možda je došlo do oštećenja zupčanika.
 

Tomo821

Novi član
Tu od
22 Kol 2020
Poruka
2
Teško motanje se javlja, kad je uključena blokada prednjih kotača!
Ja sam iskljućio blokade skros krod traktora nema ih nikako

... Ako nije uključena blokada diferencija i teško mota onda treba volan rastaviti, možda je došlo do oštećenja zupčanika.
Mogu ce je da je u volanu nesto osteceno posto imam lufta u volanu citav krug
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,891
Mogu ce je da je u volanu nesto osteceno posto imam lufta u volanu citav krug

Moguće da je odvrnuta matica ispod obruča volana ona koja steže aksijalni ležaj,
također treba provjeriti vreteno volana, jer može se i matica vretena istrošiti, to su neki od mogućih problema. Najbolje rastaviti pa provjeriti.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Ja sam iskljućio blokade skros krod traktora nema ih nikako
Kako si isključio blokadu?Jesi ostavio onu oprugu ispod poluge, gde se kači sajla...ta poluga mora da je uzdignuta skroz, da se ne bi uključila blokada prednjih kotača!
 

Prilozi

  • 20200504_213750.jpg
    20200504_213750.jpg
    29.1 KB · Pregleda: 23

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
To je orginal motor gore ili je mjenjan?
Tako smo mi na našem isto napravili jer one original cjevčice nisu bile baš nešto.
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
Orginal lombardini neki. Tu ide struja instalacija nova i neke sitnice.
Bas sam htel reci to meni izgleda kao Lombardini LDA 672 stari, 30 KS - ili samo izlgeda identicno kao na mom 830 iz 90e
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
Pozdrav, kako se ponasa servo u malciranju?
I ja sam zainteresiran za nabavku istoga, pa me zanima..
Isprika na kasnom odgovoru, nije me bilo neko vrijeme. Eh da. Tu sam imao problema u pocetku, bacao je ulje i okretao tesko po neravninama. Kao da mu je smetalo sto radi servo i kardan u isto vrijeme jer cim bi iskljucio kardan servo bi opet donekle radio ok. Imao sam problema sa tim setom pa sam zvao covjeka i zamjenili su mi pumpu i glavu volana , sve to bez da su kune trazili tako da sve pohvale. Od kad je ta druga pumpa gore, malo je krupnija od prethodne navodno od mercedesa model 123 (ona prva je bila model 124) i glava motora sa malo vecim promjerom, traktor radi odlicno, nema curenja i servo se ponasa odlicno. Radio je nekih par sati doduse. Na proljece cu moci potvrditi nakon jos nekoliko sati rada ali ovo mi se sad cini vrlo pouzdano
 
Na vrh