• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 800

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
A joj!
800-tka ima normalni kardan sa 6 zubi, pa su ove inverzije beskorisne.
Najprije vidjeti kak se treba freza vrtjeti, pa onda rješavati problem.
 
Posljednje uređivanje:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
@Krumpironja ne bih znao reci na kojem traktoru je bila. Sigurno neki komunalni.

Evo i snimak gdje se vidi smjer kretanja. Ako kod Tome 800 se kardan pro voznji u nazad, vrti kontra smjeru kazaljke na satu ( gledano iza traktora ) onda nebi trebala inverzija. A ako bude trebala inverzija onda se poznata inverzija sa dva izlaza mora prepraviti jer prihvat nije predviden za TV800 seriju.Opet velim, svaka sugestija je dobro dosla.

https://youtu.be/MJ4_HUy2j64
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Po položaju izlazne cijevi vidi se da se freza mora vrtjeti kao na normalnom traktoru...suprotno od kazajlki na satu, kad gledaš u kardansku osovinu na frezi.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Konacno sam danas neke stvari razjasnio.
Naime kada Tomo ( 800 ) serija ide u nazad tada se vratilo vrti u lijevo, sto automatski znaci da pogoni frezu u desno jer je tjera u nazad. Samim tim inverzija nece biti potrebna. Malo zvuci komplicirano, ali je u biti sasvim jednostavno. Kad sve zavrsim saljem snimke..
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Ako freza vrti u tu stranu koju si vrtio na videu ti ne treba inverzija ali trebat ce ti neka rekucija nece moc on tako brzo vrtit tu frezu nece bit snage mislim da su u rikvercu direktni okretaji motora, onda si mogo na napred naoravit nosace i na remenicu stavit kardan🤔
ZJ ali normalni traktori vrte u smjeru kazaljke na satu🤔
Mislim da ti ipak treba inverzija ali neka me isprave ako grijesim...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ako freza vrti u tu stranu koju si vrtio na videu ti ne treba inverzija ali trebat ce ti neka rekucija nece moc on tako brzo vrtit tu frezu nece bit snage mislim da su u rikvercu direktni okretaji motora, onda si mogo na napred naoravit nosace i na remenicu stavit kardan🤔
ZJ ali normalni traktori vrte u smjeru kazaljke na satu🤔
Mislim da ti ipak treba inverzija ali neka me isprave ako grijesim...
Mazda nisam dobro uslikao. Lanac sa prikljucnog kardana ide na manji zupcanik sto dodatno ubrzava rad freze. No u pravu si, ako ne bude dovoljno morat cu nesto iskemijati. Neki multiplikator ili nesto. Pred nama ja pa vidimo kako dalje ide.
 

Andy

Novi član
Tu od
14 Ožu 2019
Poruka
12
kaj se tiče videa u krivom smjeru vrtiš, tako da ti neće pomoći kaj tomek vrti ulijevo kad ide u rikverc.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Lopstice na turbini se moraju vrtjeti tak da nose prema cijevi, a spirala tak da gura i diže snijeg na sebe.
Ako se kardan na traktoru vrti u smjeru kazaljki dok ideš naprijed, za rikverc treba inverzija.
Da se ona izvesti i lancem ako imaš mjesta.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Na dobrom sam putu. Ovih dana hladno pa nisam puno radio. Na frezi je neko prije mene pogrešno montirao “puž “ . Tako da bez inverzije neće ići . Vise detalja sa fotkama će svakako biti čim malo otopli. Uglavnom sve je spremno i čekam lijepo vrijeme za montažu i test ( na suhom ) .
 

Najnoviji postovi

Na vrh