• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 800

IvanX

Novi član
Tu od
27 Pro 2020
Poruka
25
Dali za TV 819K sa malčerom sa batovima treba kardan sa spojkom ili bi mogao ići i obični s obzirom da malčer ima remen pa bi ako udario nešto remen proklizao?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
Treba kardan s protočnom sklopkom zbog jednostepenog kvačila.
 

IvanX

Novi član
Tu od
27 Pro 2020
Poruka
25
Treba kardan s protočnom sklopkom zbog jednostepenog kvačila.
Ok, gdje ih ima a da su dobri s omjerom kvalitete i cijene, Masiva, Ferenčak, trgo agencija?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
Nisam upoznat s cijenama ali trgoagencija je valjda najjeftinija a kvaliteta o tom potom.
 

plavabobica

Novi član
Tu od
9 Kol 2023
Poruka
1
Jel može neko dati točne tehničke podatke za TV 818,
ili neki priručnik
A i zanima me dali bi mogao raditi sa roto malčerom radne širine 125 cm ?

hvala
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,208
Roto malcerom - mogao bi sigurno ja na 732 imam od 125 cm!
A prirucnik nemam za 818 ali siguran sam da dok malo upoznajes forum listajuci i citajuci ces naletjeti negdje 😉
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
Pitanje za znalce o diznama kod traktora, naime na svojem TV 826 sa Slavia motorom odlučio sam promijeniti uloške i sve bi bilo dobro da mogu nabaviti dva ista, jednog su imali sa istim brojem i izgledom ko i stari uložak , sa jednom rupom i kanalom a drugi uložak je po njihovim riječima u dućanu isti iako se razlikuju brojevi i nema utora nego je razvni prihvat sa tri rupe. Što učiniti, na oko se vidi da nije isto i bila je dva puta skuplja nego ona koja je ista? Nije cijena problem nego me muči kako će to raditi ako ugradim tu koja nije ko stara.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,033
Ja bi stavil oba uloška ista.
Ne razumijem onaj dio oko prihvata na tri rupe.
Imaš kakvu sliku ili brojeve znaš pa da vidimo razliku
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
Stavio bi i ja kad bi mogao nabaviti iste, jednog sam uspio sa istim brojevima a drugi je sa drugim a u dućanu tvrde da su isti. Orginal ima oznaku DOP160 S 428-1449 to je ova sa jednom rupom,a ova koju su oni dali ima oznaku DOP 145 S 428-1434, nisam ju još otpakiral pa se malo lošije vidi kroz pakiranje .
 

Prilozi

  • IMG_20230812_125437.jpg
    IMG_20230812_125437.jpg
    28.8 KB · Pregleda: 8
  • IMG_20230812_125405.jpg
    IMG_20230812_125405.jpg
    22.4 KB · Pregleda: 8

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,033
Neznam baš da su iste. Trgovac bu pričal ono kaj kupac hoče čuti.
Dolazne rupe prema iglici su manje bitne. Probaj na aparatu jednu pa drugu i usporedi od oka kut mlaza i broj izlaznih mlazova.
Ako su isti nebi smelo biti večih problema. Ostaje samo pitanje količine goriva koju propusti jedna ili druga.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
Pa i ja njima tvrdim da nisu iste ali se oni nedaju i glume i ne žele ili ne mogu ili nema onakvih kakvu sam jednu ugradio s istim brojem, ako tko zna gdje da naručim ja odmah naručujem još jednu. Znam da je malo problem s tim slavia motorom ali nije mi jasno kako to onda drugi rješavaju, nije baš da se nisu prodavali. A i cijene dijelova su po 2 do 3 puta u odnosu na starije modele veće. Glavni razlog zamjene uloška je bio jer je dosta dimio i sve oko njega dok malo ne odradi je ko da parnjača prolazi. Pumpu visokog pritiska sam promijenio prije dvije godine i nadam se da je ona dobra. Čemu uopće služe one brtve koje se daju kupiti u raznim debljinama a podmeće se ispod nje?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
Pa pumpa je bila kod jednih od najboljih majstora u zg, stavili su nove elemente, pretpostavljam da nisu ništa zeznuli, dizne smo isprobavali i ne bacaju onak najljepše i zato bih ih promijenio da i to anuliram, motor je složen prije nekoliko godina i, s njim se vozi samo po dvorištu i lagani poslovi za nešto dopeljati, nema tu nikakvih više teških opterećenja da bi se uništio.Dosta je zeznuto za skinuti pumpu dolje da ju svako malo skidam i igram se. Pa ako je pumpa dobro složena i mi dizne podesimo na tlak koji piše za njih to bi trebalo raditi dobro zar ne, što bi se još moglo podesiti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,033
Da ne tipkam..... ovdje je kolega pojasnil.

 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
@vlč.puknuti ne mogu si trenutno pomoći, da su rekli uzeo bih i nje, nije ni prije bilo problema nego sam htio riješiti da mi ne slini nafta na pumpi a izgleda da sam dobio više problema nego prije. Kolega ako slažete takve stvari ja ju dam skinuti i riješimo stvar. @floion mogu se zamijeniti ulošci i to cijelo vrijeme govorim al mi oroblem s njihovom nabavkom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh